Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: 19388_1600060163583406_13372483949805851...9a1f05b978]

#Edit-sorry panowie pomyliłem tematy,proszę moderatora @Gogolius o przeniesienie wpisu do tematu-Fajne filmy które polecacie.
(21-05-2015 08:26 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Po drugiej debacie Komorowski vs Duda - 2:0.

czym Duda przegrał drugą debatę?
Wietnam
Tym samym co pierwszą czyli:

- był merytorycznie bardzo słabo przygotowany
- miotał się
- nie odpowiadał na pytania
- widać po nim, że jest tylko marionetką Kaczyńskiego
- obiecuje gruszki na wierzbie
- był niewiarygodny
- został przez Komora wypunktowany

Podsumowując: jaka partia taki kandydat.
numer na początku z tą chorągiewką z logo Partii PO,był naprawdę kiepski, .
Ja drugiej debaty nie widziałem, tylko tyle co na powtórkach. Ja tam zwycięzcy starci w TVN nie widziałem, obaj kandydaci byli bardzo do siebie podobni, bardziej odjeżdżali od pytania niż podczas pierwszej debaty. Oni w sumie walczyli o te głosy niezdecydowanych i chyba nikogo nie przekonali. Wyliczanka Dudy o obietnicach to kiełbasa wyborcza - kto to kupi to kupi, kto nie to nie.
Na pewno Komorowski dobrze wykorzystuje fakt, że jest prezydentem i może coś realnie zrobić, popchnąć jakąś ustawę itd. Oczywiście to też rzutuje na niego, że robi to teraz a nie przez pięć lat prezydentury Wink

A co do choriągiewki to wg mnie to był dobry ruch Dudy, dobre zagranie psychologiczne, w idealnym momencie.
Inna rzecz, że reakcja Komorowskiego i Olejnik też jak najbardziej prawidłowa, choć plus że Duda ich zaskoczył.

Dla mnie debata remisowa.


Swoją drogą dziś Duda był w Katowicach i dość długo rozmawiał z jakąś kobietą o in vitro - ciekawy jestem czy jest podstawiona przez PO.
Tak czy siak, na pewno lepiej to wygląda w tv jak ktoś próbuje spokojnie porozmawiać z kandydatem na trudny temat.'

Jeszcze dwa dni i spokój na pół roku Wink
Dobrze że Komorowski tą chorągiewke odniósł do rąk Olejnik, jakby to wyglądało gdyby przez całą debatę, , stał z tym kijem który mu sięgał poza pępowine, , Szkoda że nie przygotował dla Dudy kukiełki Kaczyńskiego,
Widać że Duda jest dobrze sterowany z ukrycia przez Macierewicza i Kaczyńie, , ładnie był przygotowany na debatę z teczką, , która zawierała kontrataki na Komorę,.
Pierwsza debata była wygrana przez Komorowskiego. Zaskoczył w niej agresywnym podejściem, gdy Duda wypadł trochę jak uczniak. Jednak we wczorajszej debacie bardziej "przekonał" mnie Duda. Był bardziej energiczny, agresywny, kiedy Komorowski wypadł słabiej niż we wcześniejszej potyczce. Nie podobała mi się np., jego wizja polityki wobec Rosji, czyli odgrzewanie czegoś, co się nie sprawdziło.

Ogólnie rzecz biorąc były to populistyczne, ogólnikowe debaty, połączone z wymienianiem się "uprzejmości" w stylu polsko - polskiej wojenki PO - PiS. Nic nowego, nic ciekawego. Zwolennicy Komora uznają, że to on wygrał zdecydowanie debaty, tak samo wyborcy PiSu, stwierdzą, że zwycięzcą był Duda.

W niedzielę będzie blisko. Komorowski zmienił taktykę i stara się zmobilizować elektorat anty - pisowski, a Duda może liczyć na sporą rzeszę ludzi mających dosyć arogancji władzy PO.

Swój głos oddam na Dudę. Nie jest to kandydat moich marzeń, w niektórych kwestiach jest mi do niego daleko, ale i tak pozostaje mi bliższy (a może raczej nie tak daleki Wink ) niż Komorowski.

Cały problem polega na tym, że będą głosować roczniki, które nie pamiętają rządów Pis-u. Kto z was śledził politykę dokładnie 10 lat temu? (wówczas kaczory dopchały się do koryta). Sorry, ale w większości byliście dzieciakami, które pewnie takimi sprawami się nie interesowały (ja jak miałem 10-13 lat zajmowałem się piłką, a nie politykąWink).

Dlatego nie oddam głosu, na kogoś kto popierany jest przez Kaczyńskiego, kogoś kto jest członkiem Pis-u. Dopóki tą partią będzie sterować Kaczyński i ludzie z jego najbliższego otoczenia dopóty będę zawsze w opozycji do tego środowiska.

Pomijając wszystkie minusy i wady Komorowskiego to jest to dużo lepszy kandydat na urząd prezydenta i choć nie jestem jego miłośnikiem to właśnie na niego zagłosuję w niedzielę.

(22-05-2015 01:51 PM)Gogolius napisał(a): [ -> ]Jeszcze dwa dni i spokój na pół roku Wink

Optymista jesteś Smile.
Wydaje mi się, że już w poniedziałek zacznie się kampania do jesiennych wyborów. Spokój to my dopiero będziemy mieć po wyborach parlamentarnych. Całe szczęście, że nadchodzi lato, czas wyjazdów i odpoczynku - od wszystkiego.
@Martin
Ja akurat w wyborach 2005 miałem już prawo do głosu. Także pamiętam dobrze rządy PiSu i WIEM, że zaszkodziły naszemu krajowi dużo mniej, niż rządy ekipy, która przyszła po nich. Nigdy nie głosowałem na PiS (zawsze na ugrupowania mniej lub bardziej związane z Korwinem i jego ideami), ale to zdecydowanie mniejsze zło, niż złodzieje, którzy rządzą od 2007 roku. Gilowska przynajmniej próbowała unormować system podatkowy, część podatków została wówczas obniżona. Jeśli chodzi o gospodarkę, to był okres dobrych zmian. A wszyscy pamiętają tylko emocje, jakie towarzyszyły tamtym rządom. Jakby emocje miały jakiekolwiek znaczenie.

Duda to nie jest kandydat z mojej bajki - jest socjalistą (dlatego popierają go związki zawodowe), ma bliskie związki z hierarchią kościoła katolickiego (z którego się dawno wypisałem), prawdopodobnie w głebi wierzy w teorie o zamachu.. ale to i tak nic w porównaniu do tego, jak daleko mi do Komorowskiego, aroganta, bufona i lenia, który przez 5 lat pełnienia funkcji nie zrobił nic, żeby zablokować szkodliwe pomysły rządu (wiek emerytalny, OFE, podwyżka VAT, nie podwyższenie kwoty wolnej od podatku, "ustawa śmieciowa", cięcia wydatków na armię itd.). Także wybieram w tej chwili mniejsze zło, ale tylko tymczasowo, bo nei ma innego wyjścia.

Dlatego w wyborach parlamentarnych nie poprę PiS, a tych, którzy w końcu mogą ukierunkować wydatki państwa w dobrym kierunku - ograniczyć biurokrację i liczbę urzędników, która wciąż wzrasta (tutaj ciekawy artykuł: http://wiadomosci.wp.pl/kat,140714,title...d=114ea3), ograniczyć socjal dla nierobów i meneli i dzięki oszczędnościom w tych sferach zlikwidować podatek dochodowy. Trzeba dać szansę nowym ludziom, którzy mają wolę dokonania prawdziwych, a nie pozornych zmian i w końcu odsunąć od władzy PO, PSL, SLD i PiS.
Cisza przedłużona do 22:30, a na bazarze na 19:00 budyń po 53 zł a bigos tylko 47 zł...
Przekierowanie