Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
@Pakman
Przede wszystkim to Ukraina ma w tym interes. Poza tym im dalej od naszej granicy będzie strefa wpływów Moskwy tym lepiej dla nas.
Z tą falą taniej siły roboczej to bym nie demonizował. Czy Bułgarzy albo Rumuni po wejściu do UE zalali nasz rynek pracy? Owszem szturmują rynek pracy, ale w UK. Jest ich tam coraz więcej, podobnie jak wyjechała tam masa Polaków po 2004 roku.
No ja nie wiem. Ani Rumunia ani Bułgaria z nami nie graniczą. I tak już dużo jest u nas nielegalnych imigrantów z Ukrainy, a po zwolnieniu granicy ta liczba będzie rosnąć w stopniu geometrycznym. Media u nas są dosłownie opętane tym tematem. Gdzie nie spojrzę, Ukraina. Aż strach lodówkę otworzyć. Jakbyśmy sami problemów nie mieli. Moim zdaniem cały ten hype i szum medialny wokół Ukrainy wynika z tego, że najbardziej wpływowi Polacy, ci którzy dorobili się przy okazji przemian potężnych fortun już ostrzą sobie ząbki na ukraiński majątek państwowy, który po wejściu do Unii uległby natychmiastowo prywatyzacji.
(02-12-2013 08:14 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]I tak już dużo jest u nas nielegalnych imigrantów z Ukrainy
Odróżniajmy nielegalnych emigrantów od pracujących na czarno.
"Czy Bułgarzy albo Rumuni po wejściu do UE zalali nasz rynek pracy? Owszem szturmują rynek pracy, ale w UK"

Tylko że Anglia zaostrzyła przepisy emigracyjne.
http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/3006...antow-z-UE
http://www.youtube.com/watch?v=L0GSWw5Tp7g
Nie zdziwiłbym się, gdyby cała sprawa zakończyła się kolejnym embargiem ze strony Rosji. Ale co to ma za znaczenie, że ucierpią polscy producenci ! Najważniejsze żeby Ukraina była w Unii ! Jeszcze wyślijmy tam naszą brygadę kajaków jak proponował niegdyś Cimoszewicz w sprawie Iraku. O słowach Kaczora i wciąganiu Szwecji w tą szopkę nie ma co nawet wspominać... no comment.
nie no... wogóle nie śledzę polskich obiektywnych i niezależnych mediów, ale właśnie kątem oka widzę jak żona ogląda gadającego coś Kaczyńskiego w tle tłum i....... FLAGI UPA!!
Kurwa, przecież to się w głowie nie mieści... Jak można pozwalać oficjelom mieszać się w sprawy demokratycznego i legalnie działającego kraju, przecież to paranoja jakaś, jak byście się czuli jakby po Warszawie zaczął Obama paradować i wzywać do puczu?Przecież to nic innego tylko nawoływanie do zdrady stanu, przecież u nas za to jest dożywocie bodajże, albo 25. Ale mamy elity polityczne, jak można włazić w tyłek jakimś Janukowyczom i Kliczkom skoro ci otwarcie kreują Banderę na bohatera narodowego i chcą stawiać mu pomniki, ten kraj nie ma przyszłości przed sobą.
Pomijając to, że wejście Ukrainy do UE nie jest w interesie Polski, a polscy politycy się chyba polską racją stanu winni kierować.
(03-12-2013 08:42 PM)Calaf napisał(a): [ -> ]Pomijając to, że wejście Ukrainy do UE nie jest w interesie Polski

Dlaczego tak sądzisz? Wg mnie nie jest to w interesie Rosji.
Bułgaria czy Rumunia leżą trochę dalej od nas niż Ukraina, z którą mam bardzo długą granicę. Nie mam wątpliwości, że emigracja w naszym kierunku zdecydowanie by wzrosła. Druga sprawa to środki unijne. Ukraina to bardzo duży kraj i bardzo zacofany. Ilość kasy jaką zaczęłaby zasysać z Brukseli znacznie przybliżyłaby nas do pozycji płatnika.
(03-12-2013 08:47 PM)Martin napisał(a): [ -> ]
(03-12-2013 08:42 PM)Calaf napisał(a): [ -> ]Pomijając to, że wejście Ukrainy do UE nie jest w interesie Polski

Dlaczego tak sądzisz? Wg mnie nie jest to w interesie Rosji.

Pomijając to że Ukraińcy sami nie chcą do UE według sondaży do Uni chce wejść około 60%.Tongue
http://www.uniaeuropejska.org/wicej-ukra...-europejsk
(03-12-2013 08:58 PM)BESTIA napisał(a): [ -> ]Pomijając to że Ukraińcy sami nie chcą do UE według sondaży do Uni chce wejść około 60%.
A w jakim kraju za wejściem do UE opowiedziało się 100% obywateli?
Przekierowanie