Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(28-04-2017 01:52 AM)Martin napisał(a): [ -> ]A po drugie, ty naprawde wierzysz politykom w to co mówią?
To nie kwestia wiary. Facet po prostu potwierdził swoją orientację polityczną. Pod względem "korzyści dla Polski" nie należy niczego dobrego się spodziewać. Chyba że ktoś za "korzyść" uważa strofowanie Polski, nakładanie sankcji i wymuszanie przyjmowania "europejskich wartości".

A to pierwsza babcia... eee... pierwsza dama Francji. Żona Macrona jest od niego starsza o 25 lat.
[Obrazek: ofpy0l.jpg]

(28-04-2017 01:52 AM)Martin napisał(a): [ -> ]My już sobie wybraliśmy...Dude.
Jak dla mnie jest to idealny prezydent jak na polskie warunki konstytucyjne - siedzi cicho i nie przeszkadza rządowi. W sumie Bronek pod tym względem też był dobry.
Nie chodzi o żadne korzyści dla Polski bo wybierany jest prezydent Francji. Le Pen potencjalnie może bardziej zaszkodzić nam i całemu regionowi. Natomiast korzyści to można oczekiwać gdy wybiera się prezydenta Polski. A my wybraliśmy sobie notariusza, który jawnie łamie konstytucję. Mam nadzieję, że kiedyś zajmie się nim Trybunał Stanu. Myślisz że gdybyśmy mieli rząd wywodzący się z PO to też by nie przeszkadzał? Idealny prezydent.....litości.

Przecież dobrze wiesz że to takie strachy na lachy. Jego wypowiedź też uważam za mocno niefortunną ale czego się nie mówi w kampanii. A poszło o to iż z Francji do Polski ma zostać przeniesiona fabryka Whirpoola i tam ludzie protestują przeciw tej decyzji. Nie ma żadnych podstaw by wprowadzono wobec nas jakieś sankcje więc się tym nie martw. A Macron pokazał swoją "socjalną" twarz. Bo tak mu kazał cały sztab specjalistów. Tylko czy wyborcy to kupią?

Zastanawiam się z jakiego powodu wrzuciłeś to foto. Interesuje Cię kto z kim śpi? Bo mnie akurat w ogóle.
Krytykujesz różnice wieku w tym przypadku, ale jakoś nie pamiętam byś wrzucił fotkę prezydenta Trumpa ze swoją małżonką, tam różnica wieku jest chyba jeszcze większa, no tak ale to żona może być młodsza od męża a na odwrót to już są jakieś "anomalia"...Confused.
(28-04-2017 01:02 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Le Pen potencjalnie może bardziej zaszkodzić nam i całemu regionowi.
Ja uważam odwrotnie. Wygrana Le Pen potencjalnie może zmusić zmurszałą Unię do reform, bo widać Brexit niewiele ich nauczył.

(28-04-2017 01:02 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Myślisz że gdybyśmy mieli rząd wywodzący się z PO to też by nie przeszkadzał? Idealny prezydent.....litości.
Powtórzę - idealny prezydent na nasze warunki konstytucyjne. A są one, jako spadek po Okrągłym Stole, bardzo niekorzystne - zbyt duża równowaga sił między parlamentem, rządem a prezydentem działa jak hamulec przeprowadzania zmian w kraju. Dlatego uważam, że dobry prezydent RP, to taki, który siedzi cicho i nie przeszkadza rządowi. Bronek był idealny kiedy rządziło PO, a Duda jest idealny odkąd rządzi PiS. A najchętniej to w ogóle widziałbym u nas system prezydencki jak we Francji czy kanclerski.

(28-04-2017 01:02 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Nie ma żadnych podstaw by wprowadzono wobec nas jakieś sankcje więc się tym nie martw.
Ja to wiem najlepiej, że nie ma podstaw do żadnych sankcji. Sęk w tym, że powtarzanie takich sloganów przez tej rangi figury tworzy dla Polski atmosferę swoistego wykluczenia, napiętnowania. Utwierdza mniej świadomych politycznie obywateli (czyli zdecydowaną większość) w przeświadczeniu, że Polska to jakiś dzikus, który nie wie jak się zachować w eleganckim salonie Unii Europejskiej. A wielu Polaków tylko przyklaskuje takiej retoryce.

(28-04-2017 01:02 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Zastanawiam się z jakiego powodu wrzuciłeś to foto. Interesuje Cię kto z kim śpi? Bo mnie akurat w ogóle.
Tylko w ramach ciekawostki. Przyznasz, że niecodziennej, prawda?
A większe znaczenie ma to, że prezydentem będzie człowiek bez honoru, który rozbił rodzinę z trójką dzieci.
Żona eksperta smoleńskiego zaszalała: Kolejne kłopoty konsul w USA. Sąd zawiesił jej prawo do wykonywania zawodu adwokata

Ci ludzie wspinają się na najwyższy poziom skurwysyństwa. Confused
Sytuacja z Francją naprawdę problematyczna. Jeden jak i drugi kandydat może narobić niezłego szamba... pozostaje czekać na rozwój sytuacji bo niewiele możemy w sumie zrobić.
Widać jak właśnie jak wybór tego Macrona może być dobry dla Polski, właśnie groził że będzie domagał się sankcji dla nas.
"Gratulacje dla Emmanuela Macrona. Gratulacje dla obywateli Francji za wybranie wolności, równości i braterstwa zamiast tyranii i "fejk newsów" - napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Według różnych sondaży centrysta Emmanuel Macron zdobył od 65 do 66 procent głosów. Jego rywalka, skrajnie prawicowa kandydatka Frontu Narodowego Marine Le Pen zdobyła od 34 a 35 procent.
No cóż, to koniec Francji.
(08-05-2017 10:54 AM)KOXBOX napisał(a): [ -> ]No cóż, to koniec Francji.
To akurat było wiadomo już dawno. Oni mają tak wyprane mózgi, że nikt nie wierzył w zwycięstwo Le Pen. Chociaż fakt, że zgarnęła trochę ponad 1/3 wyborców już jest wielkim postępem. Kilkanaście lat temu to było nie do wyobrażenia. A jeżeli odliczymy głosy islamistów, to będzie to pewnie ~40%. Szkoda tylko, że jeszcze wielu Francuzów będzie musiało zginąć, zanim temu bydłu otworzą się oczy.
Mnie bardziej ciekawi ilu muzułmanów i zalegalizowanych emigrantów głosowało właśnie na Le Pen. Jeżeli ktoś ma jakieś dane to niech się nimi podzieli.
Przekierowanie