Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Gdyby Putin był radykalny, to pisalibyśmy tutaj cyrilicą lub w ogóle. Rosyjskie społeczeństwo cieszy się małych wygranych wojenek takich jak Gruzja czy Krym, ale wojny światowej nie chcą, bo takie konflikty zebrały tam straszne żniwo. Europa przygarniając Ukrainę do siebie sama sobie podcina skrzydła, bo wyciągnięcie tego kraju z zapaści finansowej będzie bardzo dużo nas wszystkich kosztowało.

Łatwiejszym przeciwnikiem tak, ale też bardziej nieprzewidywalnym.
Chiny i Indie wracają na swoje stare miejsca.
Te kraje już kiedys były najpoteżniejsze.

Ruscy mają wyprane mózgi ,tam nadal większość uznaje Stalina za bohatera a komunizm za najlepsze dobro.
Skrajny debilizm tych ludzi nie zna granic :
"Stalin wielu z nas wymordował ale i tak jest bohaterem bo pokonał Hitlera"
- W rzeczywistości to Stalin wywołał drugą wojne światową a Hitler był tylko jego pionkiem w grze .

Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie.Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są barbarzyńcami ,pijakami i gnojami.
(21-08-2014 03:25 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Gdyby Putin był radykalny, to pisalibyśmy tutaj cyrilicą lub w ogóle.
Ciekawe czy Ukraińcy z Krymu i Donbasu podzielają Twoje zdanie Wink

(21-08-2014 03:25 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Europa przygarniając Ukrainę do siebie sama sobie podcina skrzydła, bo wyciągnięcie tego kraju z zapaści finansowej będzie bardzo dużo nas wszystkich kosztowało.
Co będzie kosztować? Ukraina nie jest dla Europy tyle warta, by pompować w nią kasę. Grunt, aby politycznie była po naszej stronie, a ekonomicznie to już drugorzędna sprawa.

(21-08-2014 03:25 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Łatwiejszym przeciwnikiem tak, ale też bardziej nieprzewidywalnym.
Nie zgodzę się. Akurat takie chytre lisy jak Putin są bardziej nieprzewidywalne i bardziej niebezpieczne. Skrajna lewica i prawica oznaczałaby niestabilność, ale byłaby to niestabilność przewidywalna.
Ukraina bez wsparcia ekonomicznego politycznie nie będzie po stronie Europy. Co im będzie z tej Europy, skoro będą mieć zrujnowaną gospodarkę ?
(21-08-2014 04:17 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Ukraina bez wsparcia ekonomicznego politycznie nie będzie po stronie Europy. Co im będzie z tej Europy, skoro będą mieć zrujnowaną gospodarkę ?
Ukraina już jest po stronie Europy. Sam Putin pchnął ją w kierunku Europy. Ukraina dotychczas musiała wybierać: Rosja czy Europa. Po aneksji można zapomnieć o brataniu się z Rosją, sami nie dadzą rady, więc zostaje kierunek zachodni. Po prostu nie mają wyboru.
No nie byłbym taki pewien. Zobaczymy jak to się potoczy. Po pomarańczowej rewolucji też się wydawało, że Ukraina już jest w Europie, a później sami zwrócili się na wschód.
(21-08-2014 04:26 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]No nie byłbym taki pewien. Zobaczymy jak to się potoczy. Po pomarańczowej rewolucji też się wydawało, że Ukraina już jest w Europie, a później sami zwrócili się na wschód.
Ale wtedy nikt nie anektował ich terytorium i nie sponsorował separatyzmu. Nie dostrzegasz tej subtelnej różnicy? Putin przegrał Ukrainę. Europa jeszcze nie wygrała, ale Putin przegrał.
Dostrzegam, ale wtedy też się już naszym wydawało, że ten pomarańczowy festyn będzie trwał wiecznie, a finał był inny. Putin nie wiem czy już przegrał. Możliwe, że tak. Na pewno czas separatystów już minął. Bardzo możliwe jednak, że tymi pustymi ciężarówkami zostaną oni wywiezieni i zastąpi ich normalna armia rosyjska. Na wschodzie Ukrainy cały czas sporo osób woli Putina niż Europę mimo, że większość z nich wyemigrowała na wschód.
@Pyra90, jakie sa argumenty za tym, ze to Stalin rozpoczal wojne, a Hitler byl jego pionkiem?

Co do przegrania/wygrania Ukrainy przez Putina to w skrajnej sytuacji mozliwe jest zaakceptowanie przez Ukraine straty Krymu i powrot do wielkiej wspolpracy. Jakas mega znizka za gaz czy cos. Oczywiscie malo prawdopodobne, ale przychylilbym sie do tezy ze jeszcze nic nie jest jasne i kazdy wariant jest mozliwy.
(21-08-2014 04:43 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Dostrzegam, ale wtedy też się już naszym wydawało, że ten pomarańczowy festyn będzie trwał wiecznie, a finał był inny.
Postaw się w ich miejscu i porównaj nieudolnego własnego prezydenta z prezydentem sąsiedniego mocarstwa, który bezczelnie bierze sobie terytoria Twego kraju. Czy kumplowałbyś się z kimś, kto jawnie pluje Ci w twarz?

(21-08-2014 04:43 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Na pewno czas separatystów już minął. Bardzo możliwe jednak, że tymi pustymi ciężarówkami zostaną oni wywiezieni i zastąpi ich normalna armia rosyjska.
Jakimi pustymi ciężarówkami? Przecież ukraińskie służby skontrolowały konwój i stwierdziły obecność deklarowanego towaru. A rosyjskie wojsko już tam walczy. Biały konwój posłużył głównie do odwrócenia uwagi od przeżucenia największej jak dotąd partii sprzętu i ludzi (30 człogów, 120 transporterów, 1200 ludzi). Ostatnio media pisały o przejęciu niektórych z tych pojazdów przez Ukraińców.
Przekierowanie