Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Trzeba przywrócić prawo posiadania broni, żebyśmy mogli bronić się sami – uważa europoseł Janusz Korwin-Mikke, który był gościem programu "Gość poranka". Polityk, komentując ostatnie zamachy w Europie i mówiąc o karach dla terrorystów, twierdzi, że w całej Unii Europejskiej powinna zostać przywrócona kara śmierci. Lider partii KORWiN uważa też, że "Europa jest zgniłym, śmierdzącym trupem", pełnym ludzi, "którzy boją się umrzeć".

Janusz Korwin-Mikke twierdzi, że nie wolno okazywać terrorystom strachu i najlepiej byłoby milczeć o zamachach, by "nie robić im reklamy". Europoseł jest przekonany, że należy w Europie przywrócić karę śmierci, a na pytanie, co robić z terrorystami odpowiada: wieszać.

– Musimy przywrócić karę śmierci – akcentuje. I przyznaje, że na pewno nie zadziała ona odstraszająco na terrorystów samobójców, ale skutecznie odstraszy tych, którzy "nie chcą ginąć, chcą mieć powodzenie u dziewczyn.
Była wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska nie żyje.
http://m.niezalezna.pl/78577-zyta-gilowska-nie-zyje
Co do posiadania broni - trudno jest się nie zgodzić, tym bardziej, że jeżeli będziemy atakowani to taką właśnie bronią. Przez kogo? Chociażby może powtórzyć się sytuacja z Francji. Gdyby ludzie mieli broń to mogliby się obronić zamiast ginąć. Oczywiście nie powszechny dostęp i nie dla każdego, ale łatwiejszy niż na obecny moment.
(15-04-2016 10:47 AM)KOXBOX napisał(a): [ -> ]Oczywiście nie powszechny dostęp i nie dla każdego, ale łatwiejszy niż na obecny moment.
Uważam, że broń powinna być dostępna dla każdego dorosłego (od 21 lat), niekaranego i zdrowego psychicznie człowieka.
@up
Dokładnie. Powinno być dokładnie odwrotnie niż jest teraz - obecnie nieliczni mają prawo posiadać broń i decydują o tym urzędnicy. Natomiast powinno być tak, że każdy dorosły powinien mieć do tego prawo, a ci nieliczni (z wyrokami, stwierdzonymi zaburzeniami psychicznymi, z poważnymi wadami wzroku itd.) to prawo traciliby wyłącznie w wyniku wyroku sądowego. Oczywiście można dyskutować o szczegółach np. jaki kaliber broni mogliby mieć ludzie bez przeszkolenia wojskowego, a jaki wyszkoleni, ale sama istota sprawy jest moim zdaniem bardzo prosta.

W moim rodzinnym domu broń (myśliwska i krótka) zawsze była i nigdy nie kusiło mnie, ani rodzeństwa, żeby korzystać z niej poza strzelnicą. Osobiście nie posiadam żadnej sztuki w tym momencie, ale wyłącznie ze względu na koszty (wolę coś dziecku kupić). W przyszłości się na pewno o pozwolenie będę ubiegać. A na razie do obrony musi wystarczyć paralizator, straszak i pałka teleskopowa Wink
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3278


Przeczytajcie postawy wilka masakruje totalnie dostęp do broni w Polsce.
Ja pierdo#e gorzej niż w podstawówce, jak dzieci którym zabrano ulubioną zabawkę,
to nie są poważni politycy, .


@Wietnam
Oni wszyscy są siebie warci.
Martin
Jaką to trzeba być idiotką, żeby to nagrać, ale i jeszcze wrzucić na yt
kompromitując tym samym własną partie jeszcze bardziej ,
ukazując jej zachowanie w sejmie, za publiczną kase,.
Ale jaja....Balcerowicz w rządzie.....Ukrainy! Jako doradca Poroszenki .

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosc...66726.html
Przekierowanie