Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ech ta sowiecka swołocz, Moskwie zawsze wszystko ujdzie płazem.
To samo można napisać o Waszyngtonie czy Tel-Awiwie.
(17-07-2014 11:18 PM)BESTIA napisał(a): [ -> ]Metzger
http://m.interia.pl/fakty/news,nId,1470324
Cenię Michała Fiszera jako speca od lotnictwa, ale kompletnie nie rozumiem tej jego wypowiedzi. Fakt, tzw MANPADy (Stinger, Igła czy nasz Grom) nie zestrzelą samolotu na wysokości ponad 10 km. Ale ten kto śledzi uważnie konflikt na Ukrainie wie, że separatyści chwalili się na portalach społecznościowych fotkami z przejętymi zestawami typu Buk, które mogą zestrzeliwać obiekty lecące na wysokości do 14 km. Teraz w panice te zdjęcia usuwają.

Nagranie padającego samolotu: https://www.youtube.com/watch?v=x-rbUEfNexQ

Separatyści ostatecznie pogrzebali nadzieje na jakąkolwiek niepodległość.
Separatyści już wczoraj, zanim ogłoszono że był to pasażerski, chwalili się na twitterze że "zestrzelili kolejny ukraiński samolot".

Separatyści mogą posiadać BUK - albo dostali ten sprzęt z Rosji (granica nie jest zbyt szczelna, do tego separatyści niszczyli w ostatnich dniach stacje radiolokacyjne, by utrudnić wykrycie przerzutów lotniczych z Rosji), lub przechwycili ten sprzęt z magazynów państwowych. Bardziej jednak skłaniam się ku pierwszej hipotezie.

Ciekawsze wydaje się to, kto obsługiwał tę wyrzutnię? Do tego potrzeba wyspecjalizowanych ludzi, byle kto z łapanki tego nie obsłuży.
Oczywiście, że nikt z łapanki nie potrafi posługiwać się taką wyrzutnią. To niemożliwe. Tak samo nikt z łapanki nie jest w stanie zorganizować Majdanu, który by się skutecznie bronił przed Berkutem.
http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_17/Ki...zbil-4194/

http://politikus.ru/events/24632-marshru...yulya.html

Trasa Boeinga była zmieniana tak aby przechodziła przez tereny zajmowane przez separatystów.

[Obrazek: original.jpg?w=800&h]
Też się zastanawiam kto skierował samolot na kurs nad terenem, gdzie trwają działania wojenne.
(18-07-2014 09:11 AM)redd napisał(a): [ -> ]Separatyści mogą posiadać BUK - albo dostali ten sprzęt z Rosji (granica nie jest zbyt szczelna, do tego separatyści niszczyli w ostatnich dniach stacje radiolokacyjne, by utrudnić wykrycie przerzutów lotniczych z Rosji), lub przechwycili ten sprzęt z magazynów państwowych. Bardziej jednak skłaniam się ku pierwszej hipotezie.
Ukraina jakiś czas temu oficjalnie przyznała, że separatyści zawładnęli pewną ilością niesprawnych ponoć Buków. Potwierdzają to też doniesienia Rosjan: http://www.vesti.ru/doc.html?id=1741703

(18-07-2014 09:11 AM)redd napisał(a): [ -> ]Ciekawsze wydaje się to, kto obsługiwał tę wyrzutnię? Do tego potrzeba wyspecjalizowanych ludzi, byle kto z łapanki tego nie obsłuży.
Mniejsza o to. Mogli to być lokalni specjaliści, jak też putinowscy. Fakt, że dali dupy po całości.

(18-07-2014 12:32 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Też się zastanawiam kto skierował samolot na kurs nad terenem, gdzie trwają działania wojenne.
Nikt nie skierował, bo loty nad tymi terenami trwały cały czas. Władze Ukrainy uprzedziły o niebezpieczeństwie i zakazały lotów poniżej jakiejś wysokości. Niektóry linie lotnicze zmieniły swoje trasy, inne wciąż latały nad Donbasem.

A to główny sprawca tragedii z brakującą jedną rakietą ucieka do Rosji w celu zniszczenia dowodów.
[Obrazek: vKdisQn.png]
Specnaz to zrobił .Separatystów też szkolił spencnaz .
Taa, a bojówkarzy z Majdanu szkolili w Polsce Big Grin.
Przekierowanie