Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A bo to samorząd jest, jak dostaną Prezydenta to będzie jakaś widoczna dla nas zmiana.
Choć jakaś to jaskółka prawicowa jest...
(08-12-2015 02:13 PM)BMH napisał(a): [ -> ]Ja caly czas po cichu licze, ze ta cala UE sie rozwali.

No....Ruscy też na to liczą.

(08-12-2015 02:13 PM)BMH napisał(a): [ -> ]Ewentualnie, ze Polska albo wynegocjuje dla siebie lepsze warunki, albo podziekuje i wyjdzie z tego komunistycznego panstwa jak najszybciej.

I co dalej? Wyjdźmy z UE, wyjdźmy może jeszcze z NATO? BMH jaką Ty masz wizję Polski i Europy?

(08-12-2015 04:39 PM)Metzger napisał(a): [ -> ]Wybory samorządowe wygrywa prawica znacznie prawicowsza niż PiS, ale to z PiS-u robią niemalże juntę.

Poczekaj aż wygrają wybory prezydenckie (bo akurat parlamentarne mają we Francji mniejsze znaczenie). Mieliśmy już nie tak dawno w Europie super prawice, pamiętasz czasy Haidera w Austrii?



Bestia
Mnie nie proś o więcej. Na razie wzięli pisowcy wzięli całą władzę polityczną, będą chcieli zmarginalizować rolę parlamentu wzmacniając władzę prezydencką. Zaraz będą mieli cały TK. Pis z mniejszego grzechu robi uzasadnienie dla większego. Wiesz jak to się nazywa? Psucie państwa. Zaraz opanują media i zrobią z TVP telewizję pisowską. Zobacz co się zaczyna dziać w spółkach skarbu państwa.
Mało ci? To masz ułaskawienie Kamińskiego, na polecenie prezesa. To jest "demokratyczne państwo prawa" w wykonaniu pis-u. Jeśli ci to odpowiada to ok Mi nie. A to dopiero początek.
(08-12-2015 05:28 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Poczekaj aż wygrają wybory prezydenckie
Mam taką nadzieję.

(08-12-2015 05:28 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Mieliśmy już nie tak dawno w Europie super prawice, pamiętasz czasy Haidera w Austrii?
Haidera pamiętam. Pamiętam histerię jaka ogarnęła wówczas Zachód. Ale za cholerę nie pamiętam jaki był jej powód. Chyba nikt nie pamięta.

Najśmieszniejsze było to, że po śmierci Haidera, okazało się, że ten "ultra-prawicowy nacjonalista" był gejem Big Grin
Akurat FN nie ma zbyt wiele wspólnego z "super" czy "ultra" prawicą.
(08-12-2015 07:43 PM)KrychuTMT napisał(a): [ -> ]Akurat FN nie ma zbyt wiele wspólnego z "super" czy "ultra" prawicą.
Powiedz to dziennikarzynom, którzy o tej partii nie piszą inaczej niż "SKRAJNA prawica". O borze! Skrajna prawica nadchodzi! Co teraz będzie? Wszyscy zginiemy! Ratujcie się, kto może!
(08-12-2015 05:28 PM)Martin napisał(a): [ -> ]1)No....Ruscy też na to liczą.

I co dalej? Wyjdźmy z UE, wyjdźmy może jeszcze z NATO? BMH jaką Ty masz wizję Polski i Europy?

1)Nie wiem nic o Rosji i ich ewentualnych planach wzgledem Polski jezeli ta wystapi z UE. Co Nam grozi ze strony Rosji gdy powiemy komuchom zdecydowane NIE? Rozwin temat Martin.

2)
a)Kazda wizja Polski wydaje mi sie lepsza, niz te co proponuje nam komuna w najnowszym wydaniu Martin. A moja wizja Polski, to wizja przede wszystkim panstwa suwerennego, ktore dba najpierw o swoich obywateli i swoj interes, a interes UE czy Niemcow. Gdzie rzad robi chociaz minimum by jakos odbudowac potencjal ekonomiczny gospodarki, zamiast go niszczyc.
b)Trudno mi sobie wyobrazic gorsza wizje Europy niz ta z ktora teraz mamy do czynienia.
1) Co nam grozi ze strony Rosji? To samo co Gruzji, Ukrainie, Mołdawii, całemu regionowi czyli ingerencja polityczna/ekonomiczna/militarna. Oj cieszyliby się na Kremlu gdybyśmy wyszli z UE. Wóda by się lała strumieniami. No i jeszcze Antoni jako szef MON....rewelacja.

2) BMH, konkretnie. Co to znaczy każda wizja lepsza niż Polska w UE? Państwo nie dba o swych obywateli bo jest członkiem Unii? A co ma piernik do wiatraka. Dlaczego przeciwstawiasz interes Polski i UE, uważasz, że nie mamy w niektórych kwestiach interesów zbieżnych? Popatrz na to wszystko szerzej, z punktu widzenia geopolityki naprawdę uważasz, ze powinniśmy wyjść z UE?
(08-12-2015 08:39 PM)Martin napisał(a): [ -> ]1) Co nam grozi ze strony Rosji? To samo co Gruzji, Ukrainie, Mołdawii, całemu regionowi czyli ingerencja polityczna/ekonomiczna/militarna. Oj cieszyliby się na Kremlu gdybyśmy wyszli z UE. Wóda by się lała strumieniami. No i jeszcze Antoni jako szef MON....rewelacja.

2) BMH, konkretnie. Co to znaczy każda wizja lepsza niż Polska w UE? Państwo nie dba o swych obywateli bo jest członkiem Unii? A co ma piernik do wiatraka. Dlaczego przeciwstawiasz interes Polski i UE, uważasz, że nie mamy w niektórych kwestiach interesów zbieżnych? Popatrz na to wszystko szerzej, z punktu widzenia geopolityki naprawdę uważasz, ze powinniśmy wyjść z UE?



1) Rozumiem, ze nalezysz do grupy osob ktore sa niemal przekonane, ze jakby nie UE to Rosja by nas zatakowala?
Zapytam wiec.
a)Od kiedy to UE zapewnia bezpieczenstwo krajom czlonkowskim? Patzrac na Grecje, czy kilka innych panstw chyba jest na odwrot.
b)Skoro to dzieki UE nie mamy drugiej Ukrainy, to po zatem wstapilismy do NATO? I jak my dawalismy rade zanim nie wstapilismy do UE?

2) Nie napisze tu nic odkrywczego kolego, a wlasciwie sie powtorze. Jako obywatel chcialbym wrocic do modelu suwerennego panstwa. Idac dalej... wolalbym aby Nasz rzad dbal w pierwszej kolejnosci o interesy Polski i jej obywateli, a nie Merkelowej czy reszty ekipy.
Martin, czy Ciebie nie raziło to, że kontakty z Zachodem rząd PO prowadził z pozycji klęczącej?
(08-12-2015 08:57 PM)BMH napisał(a): [ -> ]1) Rozumiem, ze nalezysz do grupy osob ktore sa niemal przekonane, ze jakby nie UE to Rosja by nas zatakowala?
Zapytam wiec.
a)Od kiedy to UE zapewnia bezpieczenstwo krajom czlonkowskim? Patzrac na Grecje, czy kilka innych panstw chyba jest na odwrot.
b)Skoro to dzieki UE nie mamy drugiej Ukrainy, to po zatem wstapilismy do NATO? I jak my dawalismy rade zanim nie wstapilismy do UE?

2) Nie napisze tu nic odkrywczego kolego, a wlasciwie sie powtorze. Jako obywatel chcialbym wrocic do modelu suwerennego panstwa. Idac dalej... wolalbym aby Nasz rzad dbal w pierwszej kolejnosci o interesy Polski i jej obywateli, a nie Merkelowej czy reszty ekipy.

1) Za bardzo upraszczasz sprawę. Nie twierdzę, że Rosja na pewno by nas zaatakowała, ale im bardziej będziemy uniezależnieni od Rosji tym lepiej dla nas. A będąc członkiem UE w relacjach z Rosją możemy więcej. Rosja ma wtedy naprzeciw siebie 28 państw, a nie tylko nas osamotnionych. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo militarne to od tego jest właśnie NATO.

2) Przed wstąpieniem Polski do UE rządy dbały o interesy Polski i jej obywateli a po wejściu do UE dbają o interesy Merkelowej ?

(08-12-2015 09:13 PM)Metzger napisał(a): [ -> ]Martin, czy Ciebie nie raziło to, że kontakty z Zachodem rząd PO prowadził z pozycji klęczącej?

Raziło. I też to krytykowałem, ale czy to jest powód byśmy opuścili struktury unijne?
Przekierowanie