Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(05-04-2017 09:15 PM)Metzger napisał(a): [ -> ]Wietnam, błagam cię... Czy nie wiesz co to za strona?

Bruksela dzisiaj sra ze strachu na myśl o wyjściu kolejnego państwa Unii, więc nikt nas stąd nie wyrzuci. Natomiast należy spodziewać się straszenia najróżniejszymi sankcjami jeżeli będziemy opierać się przed wpuszczeniem barbarzyńców.

Wiem naturalnie co to za strona . Gdyby jednak takie coś nam groziło na poważnie to tylko pomachać
Uni na dowidzenia.I świta Kaczyni spokojnie by to zrobiła, musimy przyjąć też ewe kary jakiekolwiek by nie były
nikt nie chce tych troglodytòw u nas.
Wielu "dzieciaków" piszących tu na forum nie wie jak wyglądała sytuacja Polski w czasach gdy była odizolowana od reszty Europy.

Brak dostępu do technologii, utrudnienia w handlu, brak możliwości wyjazdu.

Ale za to można było kupić lodówkę Mińsk i samochód Zaporożec.
Oczywiście na zapisy i talony.

Dzisiaj Polska jest krajem nowoczesnym, bogatym, i wygodnym do życia.
To wszystko dzięki otwarciu na świat.

Nie ma wątpliwości że UE trzeba zreformować.
Ale wychodzenie z niej i izolacja byłaby krokiem co najmniej nierozsądnym.

My nie jesteśmy na tyle "samodzielni" i bogaci w technologie, aby rezygnować z czegoś co stworzyło nam dobrobyt.
RSC
Nic dodać nic ująć, choć z tym bogactwem Polski to trochę przesadziłeś. Wciąż jesteśmy na dorobku i musimy gonić kraje zachodnie.

Ja nie mogę pojąć ludzi, który chcieliby by Polska opuściła struktury UE, przecież nam się to ani ekonomicznie ani politycznie nie opłaca.
A ze Unia nie jest doskonała, oczywiście ze nie jest, ale po to w niej jesteśmy by móc ją zmieniać.
(06-04-2017 05:27 PM)RSC-2 napisał(a): [ -> ]wychodzenie z niej i izolacja
Zwolenników wyjścia z Unii widuję, ale jeszcze nie widziałem zwolenników izolacjonizmu w stylu Korei Pn.
Wyjście z UE jest dla nas niekorzystne bo zostaniemy na marginesie Europy połączonej unią
Ale jako sympatyk Korwina przyznam ,że rozpad UE mógłby okazać się dla nas korzystny.
Oczywiście pod warunkiem ,że wszystkie kraje europejskie działałyby jako samodzielne podmioty otwarcie współpracując ze sobą w każdej dziedzinie bez dyskryminacji kogokolwiek.

Obawiam się jedynie ,że nie mając oparcia w Europie wpadlibyśmy pod wpływy któregoś z mocniejszych sąsiadów ,lub w konflikt z nim.


--------------------------------------------------------------------------------------------------
@Metzger

Nie rozumiem.
(06-04-2017 07:57 PM)RSC-2 napisał(a): [ -> ]@Metzger

Nie rozumiem.
Twoja wypowiedź zdaje się sugerować, że istnieją tylko 2 scenariusze: pozostanie w UE i izolacja. Tak jakby samo wyjście z UE miało nas cofnąć do czasów PRL.

Tymczasem warianty są 3:
1 - pozostanie w UE;
2 - wyjście z UE;
3 - wyjście z UE + izolacjonizm.

Zwolenników opcji pierwszej mamy większość. Jest trochę zwolenników opcji drugiej. Ale jeszcze nie spotkałem się z tym, by ktoś optował za opcją trzecią.
Metzger
Opcja druga oznacza de facto izolację. Nie na wzór Korei Płn tylko Białorusi.

Gdybyśmy byli takimi bogaczami jak Szwajcarzy czy Norwegowie to inna bajka. Do tego dochodzi jeszcze nasze położenie na mapie Europy. Niektórych historia niczego nie uczy.

Gdyby doszło do rozpadu UE to inna para kaloszy. Ale póki UE jest, to w naszym interesie jest w niej być.
Znowu ciężarówka wjechała w ludzi, tym razem i tu bez zdziwienia w najbardziej Kalifackim mieście Europy zaraz
po Paryżu. Sztokholmie.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-cieza...Id,2379636
I oczywiście zero informacji na temat sprawcy. Cóż, widać jeszcze za mało ubogaceni. I tak mają szczęście, że te muslimy to takie durnie, inaczej w zamachach nie ginęłoby po kilka osób, tylko po kilkaset...
HAHAHAHAHA! Przepraszam, musiałem.
Przekierowanie