Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
@Metzger

Proszę Cię, gdyby wyzwoliły nas USA to byłoby tak samo, może trochę lepiej. Poczytaj sobie jak żyło się w PRL-u i NRD. Różnica w poziomie życia między tymi dwoma krajami była niewiele mniejsza niż obecnie pomiędzy Polską, a Niemcami. Za sytuację jaka była wtedy odpowiadamy w dużej mierze my sami. Nikt na zachodzie się z nami nie liczył, to w Jałcie i Poczdamie podjęto takie a nie inne decyzje.
(07-06-2013 12:39 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Proszę Cię, gdyby wyzwoliły nas USA to byłoby tak samo, może trochę lepiej.
Nie mówię, że byłoby idealnie, ale byłoby wyraźnie lepiej. Europa zachodnia otrzymała od USA gigantyczne wsparcie w postaci Planu Marshalla, dzięki któremu Niemcy właściwie od zera zbudowali najpotężniejszą gospodarkę w Europie. Polska z racji dostania się pod wpływy komunistów, nie mogła przyjąć tej pomocy. Dostała za to kilka dekad socjalizmu, któremu zawdzięczamy zacofanie gospodarcze, patologiczne zmiany w mentalności i tzw. "republikę kolesi". Sporo czasu minie, zanim zaleczą się blizny po PRL-u.
@Metzger

Układy i kolesiostwo są wszedzie w USA jeszcze większe niż w Polsce. TYlko tam są duże większe pieniądze, żeby to kryć.
Czy w USA jest tak świetnie? Żyją cały praktycznie od lat 70 tych czyli od wojny w Wietnamie na cały czas na kredyt.
No i w końcu powoli zaczyna to pękać. Ratuje ich tylko to, że dolar to waluta rozliczeniowa globalna i masowy dodruk putego pieniądza uchodzi im póki co na sucho.
Rząd podniósł próg ostrożnościowy, bo się pomylili w budżecie o 25 mld Big Grin lol Ale kogo to interesuje, najważniejsze, że royal baby całe i zdrowe Big Grin
To co ten Donaldinio wyprawia to przechodzi ludzkie pojęcie. Nasze wnuki będą to jeszcze spłacać.......najgorsze jest to, że nie ma alternatywy dla PO.
@Martin
Ja i tak zamierzam wyjechać do Niemiec do roboty. Język znam, a warunki do życia dużo lepsze. Moje i AdamkaFightPL-a pokolenie ujrzy emerytury w tym kraju jak świnia niebo. Bardzo chciałbym tu zostać, ale niestety nie mam wyboru.
No i to jest właśnie sedno sprawy, jak Polska ma się rozwijać skoro młodzi wyjeżdżają?
Jakby coś to szwagier szuka osób do kostki brukowej. Ubezpieczenie, 3-4 tys. na rękę w Warszawie.
@Martin
Jak młodzi mają zostawać skoro nie ma perspektyw ?
Przekierowanie