Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(02-09-2014 04:19 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Możesz to traktować jak swoje zwycięstwo w tej dyskusji, a moją porażkę jeśli się lepiej poczujesz.
Nie zależy mi na żadnych zwycięstwach czy porażkach forumowych, bo to nie piaskownica. Zależy mi ta tym byś przestał nieświadomie być piątą kolumną. Ale to chyba już nieosiągalne.
Jaką piątą kolumną ? O czym Ty mówisz ? Jeśli miałbym walczyć za Polskę to jestem gotów tu i teraz pomijając to jak nieudolnie jesteśmy rządzeni, bo kocham ten kraj i Polaków. Ja po prostu wyrażam swoje zdanie na temat prowadzonej przez nas polityki zagranicznej, którą uważam za głupią i służalczą. W obliczu zagrożenia choćby ze strony Rosji zostałbym tu i walczył w przeciwieństwie do tych, którzy krzyczą "Chwała Ukrainie", a potem spieprzaliby gdzie pieprz rośnie ( nie mam tu na myśli nikogo z forum ).
(02-09-2014 05:34 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Jaką piątą kolumną ?
Nieświadomą. W dobrej wierze z powodu błędnych wyobrażeń na temat funkcjonowania stosunków międzynarodowych masz poglądy uderzające w interesy Polski, choć uważasz, że jest odwrotnie. Tyle z mojej strony.
No to można powiedzieć, że Polska ma szczęście, bo nie zamierzam w ogóle się angażować w politykę Big Grin

Z mojej strony to też tyle.
Ja dodam od siebie, że ani silna Ukraina ani Rosja nie są w naszym interesie. Im dłużej trwa wojenka w okolicach Donbasu to lepiej dla nas. Tyle w temacie.
(02-09-2014 10:05 PM)KrychuTMT napisał(a): [ -> ]Im dłużej trwa wojenka w okolicach Donbasu to lepiej dla nas.
[Obrazek: 28clptu.jpg]
Jakąż kreaturą trzeba być, aby powiedzieć coś takiego. Im dłużej trwa wojna (przepraszam, wojenka!), to tym lepiej. I don't want to live on this planet anymore.

Abstrahuję już od tego, że na forum utworzyło się kółko piątej kolumny. W razie wojny z Rosją nie chciałbym mieć Was za sąsiadów.
(02-09-2014 10:05 PM)KrychuTMT napisał(a): [ -> ]Im dłużej trwa wojenka w okolicach Donbasu to lepiej dla nas.

Skąd się biorą tacy ludzie...? Undecided
@Metzger

Ja już napisałem, co bym zrobił gdyby Rosja hipotetycznie na nas najechała, więc nie wiem po co drążysz temat. Jeśli "piątą kolumną" nazywasz wszystkich, którzy sprzeciwiają się wtrącaniu w ten konflikt, bo w kraju są ważniejsze sprawy, to muszę Cię zmartwić, bo bardzo dużo osób, które znam ma podobne zdanie w tej sprawie, a na wsiach to zdanie jest jeszcze bardziej radykalne. Mógłbyś też napisać wprost, zamiast używać enigmatycznej "piątej kolumny", że obawiasz się, że ja @Krychu albo @Bestia przejdziemy na stronę wroga, wtedy będzie wszystko jasne.

@Krychu

Tym razem przesadziłeś. Wszelkie konflikty w promieniu naszych granic nie są nam na rękę. Na konfliktach zbrojnych nikt nie zyskuje, no chyba, że jakieś państwo stoi sobie z boku i tylko dostarcza broń.
Silna Polska trochę brzmi dziwnie w dzisiejszych czasach, jednak nie zmienia to, że mamy do tego dążyć wszelkimi sposobami.

(02-09-2014 10:05 PM)KrychuTMT napisał(a): [ -> ]Ja dodam od siebie, że ani silna Ukraina ani Rosja nie są w naszym interesie. Im dłużej trwa wojenka w okolicach Donbasu to lepiej dla nas. Tyle w temacie.

Rosja na tej "wojence" tylko zyskuje chyba, że wprowadzą kolejne sankcje.Region wokół Doniecka zajmuje zaledwie 5 procent powierzchni Ukrainy. Żyje tu 10 procent mieszkańców kraju, ale wytwarza on 20 procent PKB i prawie ¼ eksportu. W pozostałej części kraju dominuje rolnictwo., dodatkowo znajdują się tam bardzo duże złoża węgla. W pozostałej części kraju dominuje rolnictwo.Jeśli Rosja zyska te tereny i połączy się z Krymem będzie to oznaczać koniec wojny, ale prawdopodobnie także Ukrainy.
W czwartek w Szkocji odbywa się referendum w sprawie wystąpienia z Wielkiej Brytanii i wygląda na to, że minimalną przewagą Szkocja będzie niepodległym państwem. Ciekawe jak to będzie w praktyce wyglądało w tle coraz to nowszych konfliktów zbrojnych w Europie i na świecie. Czy Anglia/Wielka Brytania odpuści szkocką ropę ? Nowy kraj nie ma ani wojska, ani nie jest w UE ani NATO. Cameron wczoraj zapowiadał, że taki rozwód będzie bolesny i będzie miał poważne konsekwencje. Czy w ślad za Szkocją pójdzie Walia i Irlandia Północna. Mało tego wrze również w Katalonii, która chce się oderwać od Hiszpanii...
Przekierowanie