Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(08-01-2017 07:01 PM)fext napisał(a): [ -> ]Najmniej wypaczony komunizm jaki znam działa w Norwegii i Szwecji

Coś ci się fext chyba pomyliło.....są to kraje "opiekuńcze", przyjazne obywatelom, czego nie można powiedzieć o ustroju komunistycznym.


Co do Kima to tez kiedyś gdzieś czytałem, ze studiował w Europie, ale to nie zmienia faktu, ze sprawuje władze jak despota i w zasadzie niczym się nie różni od swojego poprzednika.
(08-01-2017 10:25 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Coś ci się fext chyba pomyliło.....są to kraje "opiekuńcze", przyjazne obywatelom, czego nie można powiedzieć o ustroju komunistycznym.


Co do Kima to tez kiedyś gdzieś czytałem, ze studiował w Europie, ale to nie zmienia faktu, ze sprawuje władze jak despota i w zasadzie niczym się nie różni od swojego poprzednika.
Nie no, "komuna" w dawnym "bloku wschodnim" też była bardzo opiekuńcza. I mówię to zupełnie na serio. Nie wiem jak było w Polsce, bo nie spędzałem w niej dzieciństwa, ale w podstawówce do której chodziłem, całkowicie państwowej, bo prywatnych nie było, był stały dyżur lekarza i nawet, uwaga, gabinet dentystyczny! Do tego na początku roku każdy dzieciak dostawał całkiem za darmo wszystkie podręczniki plus zestaw w postaci linijki, ekierki, cyrkla, ołówka z wymiennym wkładem grafitowym i kilku pomniejszych duperelek.

Ponieważ istniał trudny do ominięcia "obowiązek pracy" to... prawie wszyscy pracowali. Przy czym istniała magiczna zasada, że w przypadku przejścia z jednego zakładu do drugiego pracownik nie mógł dostać niższej pensji. W ten sposób osobnicy zaradni potrafili zarabiać całkiem sporo na stanowiskach, które obecnie nie wystarczą do tego, żeby się utrzymać Smile Ponadto istniały przeróżne "ośrodki pracownicze" i "fundusze wczasów pracowniczych", dokąd pracownicy byli wysyłani na koszt tych przedsiębiorstw, często z całymi rodzinami. No i mieszkania też się "dostawało". Na "przydział" trzeba było dosyć długo czekać le warunki i tak były bardziej ludzkie od obecnego kredytowego niewolnictwa, szczególnie jeśli ktoś dał się złapać na "kredycik we frankach".

Fakt, trudno było wyjechać na "zachód", jednak jeśli ktoś się postarał, to wyjeżdżał. I nie trzeba było wcale być jakimś bonzą. "Bard opozycji" Jacek Kaczmarski nagminne jeździł sobie do Francji czy Hiszpanii, gdzie zresztą usłyszał piosenkę "Pal". Wykorzystał inspirację oraz melodię i stworzył "wolnościowy" song "Mury". A taki Radek Sikorski studiował nawet na którejś z brytyjskich uczelni.

Z kolei w Norwegii i Szwecji wcielany jest wręcz książkowy komunizm społeczny. Wszystko jest jawne, każdy może sobie sprawdzić ile zarabia sąsiad, czy nie dostał przypadkiem mandatu za nieprawidłową jazdę i inne, równie pocieszne informacje. Kiedy obywatelowi powinie się noga, "państwo" ochoczo spieszy z sutym zasiłeczkiem a kiedy jakiś zatroskany obywatel usłyszy ploteczkę, że tatuś dał smarkaczowi w tyłek, od razu pod drzwiami domu takiego niegodziwca zjawia się urzędowe komando, które zabiera delikwentowi jego pociechę i umieszcza w specjalnej, prawomyślnej "rodzinie reedukacyjnej". Tam też roi się od przypadków, w których zainspirowane Pawką Morozowem dzieciątka dzwonią po policję, kiedy mama i tata nie chcą czegoś zapewnić Smile Komunizm jak jasna cholera, tyle że na bogato. No i tolerancyjnie. Bo wszystkie obostrzenia przestają zobowiązywać, jeżeli jesteś na przykład wyznawcą religii, zgodnie z którą w nagrodę za zabicie niewierzącego, po śmierci trafia się do rozkosznego burdelu, z kilkudziesiącioma chętnymi panienkami na każde zawołanie. Wtedy urzędy nie podskakują, gdyż w pełni szanują odmienność.

Co do Kima - rządzi jak każdy azjatycki satrapa. W jego mniemaniu to normalne Smile
@fext

Twoje teorie są trochę naciągane i zmanipulowane.
Podobnie jak z matematyczną teorią i dowodem ,że "zając nigdy nie dogoni żółwia " (nie wiem czy znasz ten dowód?)
Moje teorie są dostosowane do warunków forum dyskusyjnegoSmile Nie będę przecież wypisywał tu elaboratów o rozmiarach pracy magisterskiej, bo to bez sensu. Ma być lekko, realistycznie i z odrobiną humoru. Ja na pisaniu rozmaitych analiz zarabiam a tutaj piszę hobbystycznie i nikomu nie każę się ze sobą zgadzać ani nie dążę do jakiegoś "nokautu przeciwnika" Smile
Ale w analizie trzeba mieć "twarde" argumenty.

W przeciwnym razie można wszystko "udowodnić"

Nawet to ,że "zając nie dogoni żółwia"
Sieci handlowe dzwonią z pretensjami, że przez program 500 + muszą podnosić pensje

Co za szmaciarze. Że też mają czelność dzwonić do Ministerstwa z takimi pretensjami. Angry
Nie da się ukryć, że przez ten program 500+ narobiło się sporo problemów w wielu miejscach. A i tak rodzice niektórych dzieci, nie potrafią tych pieniędzy sensownie wykorzystać.
Niby jakich problemów się narobiło? Bo Tesco i inne korporacje muszą zacząć więcej płacić pracownikom? Też mi problem.
Problem jest taki ,że gdy hipermarket podwyższy pensje to zwiększy swoje koszty , a więc podniesie ceny artykułów.

Pieniądze nie rosną na drzewach.
Jeżeli komuś się daje to komuś innemu trzeba zabrać.
(16-01-2017 09:46 AM)KOXBOX napisał(a): [ -> ]Nie da się ukryć, że przez ten program 500+ narobiło się sporo problemów w wielu miejscach.
O takie negatywne rzeczy ci chodziło?:
Przez 500+ upada pierwsza firma od chwilówek. Oficjalnie przyznali, że dobiły ich "transfery socjalne rządu"

Wiceminister RPiPS: wskaźnik ubóstwa wśród dzieci spadł o połowę

Bo dla mnie to sama radość.
Przekierowanie