Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(20-11-2013 03:19 PM)KrychuTMT napisał(a): [ -> ]Nadal słyniemy z fatalnych dróg .
To już raczej siłą rozpędu. Fakt, nadal jest daleko od ideału, ale jest o niebo lepiej niż 10-15 lat temu.

PS Macie wśród znajomych jakichś rolników? Zapytajcie ich czy Polska powinna wyjść z Unii Smile
Cytat:Kilkukrotnie mniej niż dostaniemy kolego, jesteśmy największym beneficjentem w całej UE. To są fakty i proponuję przyjąć to do wiadomości.

http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/tekst...jach-z-ue/

Warto poczytać.

Cytat:Głupoty piszesz, nie dzięki UE tylko naszej polityce prowadzonej od 1989 roku. UE nie ma z tym nic wspólnego.

Wytłumaczysz mi w jaki sposób politycy po upadku komuny zrobili z Polski kolonie i jaki kraj kolonizował Polskę bo bardzo mnie to ciekawi?

Cytat:Jeszcze 10 lat temu Polska słynęła z fatalnych dróg. Dzisiaj sytuacja jest całkiem niezła i ciągle się poprawia. Jeżdżę po kraju i widzę, że wciąż budują/remontują jakieś odcinki. A to wszystko głównie dzięki unijnym pieniądzom.

Tak gdybyśmy nie wstąpili do UE to jeździlibyśmy po takich drogach??

[Obrazek: zdjecie,600,217791,20110912,polne-drogi-...olatki.jpg]
Powiem Wam panowie, że jeśli macie tak duże pojęcie o polityce żeby dyskutować na argumenty itd i to co piszecie ma jakiś sens to szacunek.
(20-11-2013 06:44 PM)BESTIA napisał(a): [ -> ]Tak gdybyśmy nie wstąpili do UE to jeździlibyśmy po takich drogach??
Co chcesz przez to powiedzieć? Że drogi jakie mamy dzisiaj mielibyśmy i bez Unii?
(20-11-2013 03:19 PM)KrychuTMT napisał(a): [ -> ]Wypowiedź na poziomie przedszkolaka , gratuluję .
Ciekawe jak nas te pieniądze zbawią ( chyba , że zbawienne jest dla Ciebie wybudowanie parkingu lub ścieżki rowerowej za kasę z UE Smile ) , poproszę o jakiekolwiek przykłady na poparcie Twojej tezy miłośniku UE .

Krychu czasami odnoszę wrażenie , że Ty nie mieszkasz w Polsce. Bywasz gdzieś poza granicami swojego miasta, albo chociaż osiedla?
Przykłady? Rozejrzyj się wokół.

(20-11-2013 06:44 PM)BESTIA napisał(a): [ -> ]Wytłumaczysz mi w jaki sposób politycy po upadku komuny zrobili z Polski kolonie i jaki kraj kolonizował Polskę bo bardzo mnie to ciekawi?

Polska jest kolonią? Jeśli tak uważasz to dalsza dyskusja przestaje mieć jakikolwiek sens.
Cytat:Co chcesz przez to powiedzieć? Że drogi jakie mamy dzisiaj mielibyśmy i bez Unii?

Chciałem przez to powiedzieć że nawet jak nie weszlibyśmy do UE mielibyśmy lepsze drogi niż na zdjęciuTongue.Cyba nie powiesz że 1224,4 km autostrad to zasługa tylko i wyłącznie UE.Jednak UE bardzo pomaga budować Polskie drogi i nigdy nie mówiłem że jest inaczej.

Cytat:Polska jest kolonią? Jeśli tak uważasz to dalsza dyskusja przestaje mieć jakikolwiek sens.

Przecież sam potwierdziłeś że Polska pozbyła się przemysłu i jest teraz kolonią.

Cytat:Dzięki UE pozbyliśmy się przemysłu i obecnie jesteśmy kolonią
-napisał Pyra90

Cytat:Głupoty piszesz, nie dzięki UE tylko naszej polityce prowadzonej od 1989 roku. UE nie ma z tym nic wspólnego.
-napisał Martin

To w końcu jak jest Polska jest tą kolonią czy nie bo już się nie mogę połapać.Tongue
(20-11-2013 10:51 PM)BESTIA napisał(a): [ -> ]Jednak UE bardzo pomaga budować Polskie drogi i nigdy nie mówiłem że jest inaczej.
No widzisz? Sam przyznajesz, że UE przyspiesza rozwój Polski.
@Bestia
Pisałem, że dzięki polityce wewnętrznej pozbyliśmy się przemysłu a nie że jesteśmy kolonią....skąd w ogóle taki pogląd Pyra?
U nas w tej chwili na 63 banki tylko cztery są polskie
W Niemczech jest 6 proc. zagranicznych banków, we Francji 10 proc., w Danii ok. 20 procent. Podstawowe źródło finansowania, kredytowania znajduje się tam w rękach rodzimych placówek, zainteresowanych rozwojem własnego kraju. To daje możliwość prowadzenia samodzielnej polityki finansowej, którą suwerenne państwo musi prowadzić. U nas na 63 banki tylko 3 są polskie, w tym tylko 1 bank ma 100 proc. polskiego kapitału. A zyski banków sięgają 15 mld zł rocznie.
W państwach ekonomicznie niepodległych tylko 20-30 proc. przedsiębiorstw to podmioty zagraniczne, reszta własne. U nas ta proporcja jest odwrócona. Efekt? Zyski zagranicznych firm działających w Polsce są wyprowadzane za granicę

Dwa miliony obywateli mamy systematycznie bezrobotnych. 17 proc. obywateli żyje poniżej minimum socjalnego. Dwa miliony ludzi wyemigrowało i wiadomo, że oni już nie wrócą. Te dwa miliony Polaków w olbrzymim procencie to nie całe rodziny, lecz przedstawiciele rodzin przesyłający tu pieniądze - bardzo duże pieniądze. Dochodziły one do 30 miliardów. Teraz ta kwota co roku się zmniejsza. Dlaczego? Bo ci ludzie ściągają za granicę swoje rodziny

Jak chcemy dogonić innych skoro mamy nawał obcego kapitału ,jesteśmy pod okupacją, okupacją ekonomiczną. Straciliśmy samodzielność, o którą się biliśmy...

PRZYKRE PISAĆ ALE JESTEŚMY KRAJEM SKOLONIZOWANYM
Kiedy kończyła się komuna, to Europa zachodnia była bogatym, rozwiniętym i ukształtowanym kapitalistycznym regionem. Natomiast wschodnia była biedna, zacofana i bez doświadczenia w zachodnich realiach. Jakim więc cudem wschód miałby oprzeć się ekonomicznej dominacji zachodu?

Co proponujesz? Nacjonalizację banków? Interwencjonizm? Zwiększenie i tak przerośniętej regulacji? Powrót do komunizmu?
Przekierowanie