Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A myślisz, że byłoby lepiej gdyby w Unii nas nie było ? Wyprzedaż Polski zaczęła się już w 1989 r. Jak wchodziliśmy do Unii to praktycznie nic już nie było. Poza tym młodzi mogą wyjechać za granicę i pracować zamiast tworzyć kolejki w polskich pośredniakach, które i tak ich odeślą z kwitkiem. Nie wspomnę o infrastrukturze, która prawdopodobnie w ogóle nie uległaby zmianie. Są jednak pewne unijne dyrektywy, które nie pozwalają Donaldowi i jego bandzie uskuteczniać tu wolnej Amerykanki.
@KrychuTMT

Gdyby nie miliardy z Brukseli to nic by tu nie pomogło...nie wiem skąd jesteś z dużego miasta czy małej miejscowości, ale sprawdź sobie (to nie trudne) co wybudowano/odnowiono w Twojej miejscowości, powiecie czy gminie dzięki unijnym pieniądzom.
@Krychu
Unia nie naleje naszym Politykom rozumu do głowy ale jej wkład w rozwój Polski jest ogromny. Bywam czasami na wsi i widzę jak dobrze się żyje nawet małym gospodarzom, jak nowocześnie prosperują. Przykłady można mnożyć.
Ja jako mieszkaniec wsi mogę was zapewnić, że akurat Unia o rolników to dba. Nie wiem jak jest w innych zawodach, ale dotacje do gospodarstwa rolnego są naprawdę spore. Nie można narzekać... choć wiadomo, że większość ludzi na wsi i tak jest niezadowolonych.
Doskonale sobie zdaję sprawę z tego ile buduje się w Polsce za unijne srebrniki,super ale w zamian za co ? .Za utratę niezależności ,dumy ,a może niepodległości ?.Powiem szczerze, z naszego narodu robi się kur*y na które każdy może pluć ,a my tylko oblizujemy się po twarzy..macie przykład Wołynia, musimy być tacy "europejscy " i zapominać o tym ludobójstwie w imię czego? dotacji unijnych ?. Jak widzę ludzi Palikota (tfu) którzy twierdzą ,że nie są Polakami ale Europejczykami to nie mogę być pozytywnie nastawiony . Może uznacie to za głupie , wole żyć biednie ale u siebie ! W Polsce , a nie w jakieś zasranej "zjednoczonej Europie". Szanuje wasz punkt widzenia , może wam to obojętne czy budzicie się w Polsce czy gdzie indziej. Pieniądze są jedynie środkiem , a nie celem ...
Przecież i tak wszystko posprzedawane, więc co to za różnica czy w Unii czy poza ? Popatrz na taką Ukrainę. Jakie rozwarstwienie społeczne. To kraj trzeciego świata. Jedyny kraj w Europie, nienależący do Unii, w którym można żyć na wysokim poziomie to Szwajcaria. No, ale to zupełnie inny świat niż Polska. Gdybyśmy wyszli z Unii, to po ulicach zaczęłyby hasać białe niedźwiadki. Dobrze wiem, że wchodząc się trochę zeszmaciliśmy, no ale w obliczu tego co byłoby bez Unii, to wolę jednak to co jest.
Za to w Polsce masz krainę mlekiem i miodem płynącą , zero rozwarstwienia społecznego , zero biedy . Dlaczego mam patrzeć na Ukrainę,myślę ,że jesteśmy narodem ambitniejszym i powinniśmy brać przykład z wspomnianej Szwajcarii. Jedynie co w sprawie ukraińskiej mnie interesuje to kwestia przyznania się do zbrodni przeciwko narodowi Polskiemu i nasz piękny Lwów. Jestem zwykłym chłopakiem z osiedla , polityka to nie mój świat , ale uważam ,że pracą całego narodu możemy uratować Polskę,ukarać ludzi którzy ją skrzywdzili , zbudować lepszy świat dla NAS , w POLSCE która kocham ! Bardzo mnie to smuci ,że patriotyzm w tym kraju umiera , wszystko zasłonił pieniądz ...
Oczywiście, że w Polsce też jest dzicz i bieda, ale na Ukrainie jest chyba jednak gorzej. Też myślałem kiedyś tak jak ty, nawet zapisałem się do młodzieżówki pewnej partii politycznej, ale po jakimś czasie zorientowałem się, ze tak naprawdę to każdemu tam zależy tylko na szpanowaniu i karierze. Poczułem się po prostu jak frajer. Dopóki nie będzie w tym kraju inicjatywy całego społeczeństwa to działania jednostki nie mają żadnego znaczenia. Widać to po małych społecznościach. To nic, że na osiedlu śmierdzi oczyszczalnią , to nic, że w kratkach wentylacyjnych można znaleźć martwego ptaka albo, że w czasie ulewy piwnice zalane. Najważniejsze jest to, że pan Mietek rozwiódł się ze swoją żoną. Niestety, ale takie mamy społeczeństwo. Do Szwajcarii to my nie mamy się co równać. Tam żadna ustawa nie przejdzie bez referendum. Zanim zaczniemy porównywać się ze Szwajcaria to dogońmy takich Czechów czy Słoweńców.
W obecnej Polsce będzie ciężko o zmiany . Naród jest skłócony , zdemoralizowany , ogłupiony przez TV,nie ma dużych zakładów w których łatwiej byłoby o organizacje ludzi . Naszym problemem jest to ,że komuniści lub ich potomkowie nadal trzymają się koryta w przeciwieństwie do ich kolegów z Czech i Słowacji . Od tego powinniśmy zacząć ...
Nie miałeś powodów do czucia się frajerem .. Polityka to ku*wa , a te gnidy wykorzystują wiarę młodych ludzi do swych gierek !
(21-09-2013 08:14 PM)KrychuTMT napisał(a): [ -> ]Naszym problemem jest to ,że komuniści lub ich potomkowie nadal trzymają się koryta w przeciwieństwie do ich kolegów z Czech i Słowacji . Od tego powinniśmy zacząć ...
Oj nie masz racji. W parlamencie w Czechach do dziś zasiadają komuniści. Nie postkomuniści tylko komuniści! Poczytaj o sytuacji politycznej w Czechach (jest tam gorzej niż u nas pod każdym względem jeśli chodzi o polityke - naprawde) czy na Węgrzech (tam też jest "wesoło").
Ja uważam, że w Polsce to i komuniści i solidaruchy porozkradali mniej więcej po równo. Natomiast my nie możemy się porównywać do Szwajcarii czy Norwegii, które nie są w UE.....to tak jakbyś porównywał Krzysia Zimnocha do Władimira Kliczko...
Przekierowanie