Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak długo będziemy płaszczyć się przed Rosją?

http://niezalezna.pl/59946-rosjanie-zaka...-czerwonej
Już widze jak w odwrotnej sytuacji Rosja pyta Polskę o opinię...
To jest jakaś paranoja, że w Polsce nadal stoją pomniki Armii Czerwonej i UPA. Wszystkie już dawno powinny być wyburzone, bez pytania się ich twórców o opinie .
A gdybyśmy je rozdupcyli to co wtedy? I dalczego nie mamy prawa decydować o tym co u NAS może stać a co nie???
Polacy od 1990 r. mają jakąś wielką manię wyburzania. Tak jakby ktoś chciał wymazać z pamięci naszą historię. W Polsce był zbrodniczy system jakim był komunizm i zburzenie czy usunięcie nie zmieni tego. Mi te pomniki w ogóle nie przeszkadzają. Są po prostu obiektem historycznym. W mniejszym stopniu propagandowym. Oczywiście Rosja nie ma nic do tego, bo to nasze terytorium i sami możemy decydować co się tu znajduje. Niemniej jednak uważam to wyburzanie za dziecinadę i równie dobrze można zniszczyć Pałac Kultury i Obóz w Oświęcimiu.
Pomniki oddające cześć zbrodniarzom oraz żołnierzom okupanta powinny zostać zburzone już w 1990 roku. O ile mi wiadomo w Oświęcimiu nie ma tabliczek gloryfikujących niemieckich zbrodniarzy, więc przykład nietrafiony. Wracając do pomników z czasów komuny, na ich gruzach powinny powstać pomniki ku czci ofiar komunistycznego reżimu.
@Krychu

Ale po co wyburzać ? Nie lepiej zostawić pomnik i dać pod nim jakąś tabliczkę z jakimś morałem, który by dał przykład aby uniknąć w przyszłości takich pomników. Niszczenie, wyburzanie to próba oszukiwania samego siebie, że komunizmu w Polsce nie było i został nam tylko i wyłącznie narzucony siłą. Otóż nie. Ten zbrodniczy system miał w Polsce zaskakująco wielu zwolenników. Ba mało tego, do wyburzania i rozmydlania historii nawołują ci, którzy byli w tym gównie umoczeni po uszy. Zamiast zajmować się pomnikami, obeliskami i innymi tego typu rzeczami należy przeprowadzić prawdziwą lustrację, a nie operetkową i raz na zawsze pozbyć się postkomunistycznej agentury.
Pomniki radzieckie to jedno. .
Ale dlaczego w Naszym kraju są ulice i aleje Roosevelta i Churchila ?
Ja tego pojąć nie mogę jak można było po 89 roku nadawać ulicom,rondom ich imiona
Przecież to oni Nas pogrzebali i załatwili Komunizm .


Czy znów idziemy na wojnę?
Ja odpowiem tak:
Obecne czasy są symetrycznym odbiciem sytuacji z lat 30.
Wszytko ,ale to wszystko się powtarza .
Historia kołem się toczy i według mnie to juz mamy 3 wojne swiatową ,tyle że kontrolowaną i rozłożoną na czas.
Przekierowanie