Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(25-06-2014 07:21 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]4. Powszechny dostęp do broni.
6. Kara śmierci
W wolnym państwie, każdy niekarany i zdrowy psychicznie obywatel powinien mieć prawo do posiadania broni.
A co do kary śmierci, to jej przywrócenie nie miałoby realnego skutku na rozwój Polski. Z resztą raczej się zgadzam. W każdym razie Korwin ze swoim programem i swoją szczerością nawet gdyby objął władzę, to straciłby ją bezpowrotnie najpóźniej po pierwszej kadencji.
(25-06-2014 04:36 PM)BESTIA napisał(a): [ -> ]A co ma do tego PIS, czy przy każdej krytyce rządu Tuska ktoś musi wyskakiwać z PISEM?

Ma i to dużo. To proste, jeśli odejdzie rząd PO i wybory wygra PiS to będzie rządził.

(25-06-2014 04:36 PM)BESTIA napisał(a): [ -> ]W czym PIS jest gorszy od PO nagonka na PIS sprawdza się doskonale,ludzie boją się PISU, ale nie potrafią powiedzieć dlaczego, dla mnie rządu Tuska nikt nie pobije w głupocie, łamianu wszelkich praw, okradaniu ludzi itd.

Widzisz kolego, ja doskonale pamiętam PiS u władzy w latach 2005-2007. Każdy rząd PO będzie lepszy od tego pisowskiego. Jak myślisz dlaczego zaledwie po 2 latach rządzenia ludzie w swej większości mieli po dziurki w nosie pana Kaczyńskiego, a Platforma rządzi już 7 lat?

Żeby była jasność, ja nie jestem fanem Tuska i jego ekipy, ale wiem na co stać partie Kaczyńskiego bo byli już u władzy i skompromitowali się strasznie.
Cytat:1. Wyjście z Unii, do którego dąży JKM
2. Mocne ograniczenie przywilejów socjalnych, co doprowadzi do jeszcze większego rozwarstwienia społecznego niż obecnie
3. Ogólna pogarda dla słabych i niepełnosprwnych ( nie jest to program, ale mnie wkurza )
4. Powszechny dostęp do broni.
5. Prywatyzacja szkolnictwa.
6. Kara śmierci

Dla mnie wszystko super, może z tą karą śmierci bym polemizował, ale to jest najmniej ważne. Z pogardą dla niepełnosprawnych to jest propaganda.

Jakby mógł mi też ktoś wytłumaczyć co takiego robił PIS w latach 2005-07 co miałoby zrujnować Polskę.

@Metzger ma rację co do objęcia i utraty władzy, bo w tej całej demokracji chodzi o to, żeby było doraźnie lepiej, na szybko, najlepiej przed samymi wyborami. System wręcz stworzony do populizmu, a nie do długotrwałych działań. Niestety taka droga doprowadzi nas jak i pewnie wiele krajów Europy do upadku, coś a'la Detroit.
(25-06-2014 09:09 PM)Matys napisał(a): [ -> ]Z pogardą dla niepełnosprawnych to jest propaganda.
Z tym że sam Korwin uprawia tą propagandę. Jego poglądy na temat niepełnosprawności i pedofilii dyskwalifikują go w moich oczach jako człowieka.

(25-06-2014 09:09 PM)Matys napisał(a): [ -> ]System wręcz stworzony do populizmu, a nie do długotrwałych działań. Niestety taka droga doprowadzi nas jak i pewnie wiele krajów Europy do upadku, coś a'la Detroit.
Proponujesz coś w zamian czy tylko narzekasz?
@Matys

No wiesz, sorry, ale jeśli ktoś mówi, że paraolimpiada to szachy dla debili, to ciężko mi to inaczej określić.

Prywatyzacja szkolnictwa doprowadziłaby do upadku oświaty na wsiach i w małych miastach. Dodatkowo wiele osób nie byłoby na to stać, ale co tam. Jak się współczuje, to zawsze można założyć fundację Cool
Co do samego systemu - nie mam pomysłu. Co do niezrobienia z nas Detroit - program KNP czy choćby Gowina z Polski Razem, który będzie ciężki do zrealizowania i utrzymania, bo przecież doszliśmy do takiego stopnia patologii, że dziennikarze się pytają z wyrzutem "ale co pan zrobi z tymi setkami tysięcy urzędników, którym zlikwiduje pan stanowiska, co oni mają biedni robić, kopać rowy? Sad "

Co do niepełnosprawnych - https://www.youtube.com/watch?v=3_3v-oJUyeM
Nikogo nie zamierzam przekonywać, że ze wszystkim trzeba się zgadzać z Korwinem, ale to są tak naprawdę detale. Detale wyciągane z felietonów, książek sprzed 40 lat. Rozmawianie o kolorze firanek, jak czynsz niezapłacony. Poza tym mam nadzieję, że przynajmniej zostanie z tego partia konserwatywno-liberalna z prawdziwego zdarzenia, są tam panowie jak Jacek Wilk czy Wipler, którzy dają taką nadzieję.
Wipler, to ten, który w tej kadencji był już w 4 ugrupowaniach ?
(25-06-2014 09:52 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]@Matys

No wiesz, sorry, ale jeśli ktoś mówi, że paraolimpiada to szachy dla debili, to ciężko mi to inaczej określić.

Prywatyzacja szkolnictwa doprowadziłaby do upadku oświaty na wsiach i w małych miastach. Dodatkowo wiele osób nie byłoby na to stać, ale co tam. Jak się współczuje, to zawsze można założyć fundację Cool

A nie jest tak? Debilizm to określenie medyczne, które przyjęło się w mowie potocznej. Szachy dla otępiałych umysłowo to to samo co bieganie dla ludzi bez nóg. Nikt tego nie zakazuje, ale prawdą jest, że nikt tak naprawdę tego nie ogląda, kogo to interesuje? Prawda boli.

Co do prywatyzacji szkolnictwa - przecież dzisiaj i tak się zamyka szkoły i przedszkola, do których uczęszcza za mało dzieci. Moją podstawówkę zamykają w 2016. Od dawna małe szkoły wiejskie nie istnieją. W małych gminach akurat szkoły są najlepsze, ale nie dzięki państwu, tylko samorządowi, lokalnej społeczności. Jeśli ludzie nie byliby okradani z zarabianych pieniędzy, to byłoby jeszcze lepiej. Chociaż przede wszystkim chodzi o system szkolnictwa wyższego jak w USA.

Co do Wiplera, to tak ten. Chyba jako jedyny poseł obecnego Sejmu głosował zgodnie ze swoimi przekonaniami, nigdy za podniesieniem podatków, stąd ciężko się utrzymać w jednej partii przy rygorystycznej dyscypliny partyjnej.
Tu nie chodzi o to, czy są to fakty, czy nie. Chodzi o podejście i szacunek. Gdybym ja był niepełnosprawnym uprawiającym jakąś dyscyplinę sportu, to poczułbym się bardzo urażony tymi słowami.

To prawda, wiele jest zamykanych, ale to nie wynika z tego, że są państwowe, tylko dlatego, że są fatalnie zarządzane. W innych krajach takie małe szkoły świetnie funkcjonują.

Problem jest w tym, że wielu nie ma z czego być okradanym.
(25-06-2014 10:01 PM)Matys napisał(a): [ -> ]Co do samego systemu - nie mam pomysłu.
To może czas przestać biadolić jaka ta demokracja jest zła, a zacząć ja ulepszać?

(25-06-2014 10:01 PM)Matys napisał(a): [ -> ]Co do niepełnosprawnych - https://www.youtube.com/watch?v=3_3v-oJUyeM
Ciekawe czemu nie wspomniał o swoich poglądach na temat izolowania niepełnosprawnych od zdrowych? Przecież to śmierdzi III Rzeszą.

(25-06-2014 10:01 PM)Matys napisał(a): [ -> ]Detale wyciągane z felietonów, książek sprzed 40 lat.
Korwin chwali się tym, że jako jedyny polityk nie zmienia poglądów, więc w jego przypadku można wyciągać detale i sprzed 40 lat Smile Ale ok. Weźmy coś świeższego jak np pochwała pedofilii. Co ty na to?
Przekierowanie