Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(08-05-2017 10:54 AM)KOXBOX napisał(a): [ -> ]No cóż, to koniec Francji.

Koniec Francji bo...?

Naprawdę śmieszą mnie te głosy prawicowych populistów jakoby miał nastąpić "koniec" państwa francuskiego bo wybory prezydenckie wygrał nie ich kandydat...

A wiecie że za 5 lat kolejne wybory? I za 5 lat tez usłyszymy ze zbliża się koniec Francji...Rolleyes
(08-05-2017 04:15 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Naprawdę śmieszą mnie te głosy prawicowych populistów jakoby miał nastąpić "koniec" państwa francuskiego bo wybory prezydenckie wygrał nie ich kandydat...
Koniec Francji nie nastąpił nagle i nie dlatego, że ktoś wygrał wybory, a ktoś przegrał. Koniec Francji (podobnie jak większości Europy Zachodniej) to proces rozciągnięty na dziesiątki lat, który jeszcze się nie dokonał, ale jest coraz bliżej.
"Macaron" tylko przyśpieszy koniec.

Czy ktoś na tym forum ma wątpliwości ,że kończy się europejska cywilizacja?

Zapraszam do Sztokholmu.
A kiedy (orientacyjnie) skończy się według was cywilizacja europejska, za 5, 10, 50, 100, 200 lat?

Oczywiście zagrożenia dla cywilizacji zachodu czy tez cywilizacji europejskiej widać gołym okiem ale skoro piszecie o końcu tejże cywilizacji to macie chyba jakieś konkretne przypuszczenia ile jeszcze my Europejczycy przetrwamy?

A może Europa się "obroni" przed zagładą?
We Francji , Belgii, Szwecji, Danii ,Holandii już nie ma cywilizacji europejskiej.

Europa wschodnia jeszcze "broni honoru" całej Europy.

Nie ma odpowiedzi aby dokładnie odpowiedziec na Twoje pytanie.

Europa się obroni jeżeli nie będzie wybierac "macaronów"
(08-05-2017 07:41 PM)RSC-2 napisał(a): [ -> ]We Francji , Belgii, Szwecji, Danii ,Holandii już nie ma cywilizacji europejskiej.

O rany, właśnie wczoraj rozmawiałem z kumplem który przez ostatnie 4 lata pracował w Holandii i twierdzi zupełnie co innego. I przywiózł trochę waluty EURO.
No ale skoro tam nie ma cywilizacji europejskiej to dlaczego mają walutę europejską...?

Mam tez kilku znajomych (taka dalsza rodzina) w Szwecji a konkretnie w Goteborgu i żyją tam sobie już ponad 20 lat, czują się Europejczykami i twierdzą ze Szwecja to najlepszy kraj do życia. Dziwne...

RSC a Ty kiedykolwiek byłeś w którymś krajów które wymieniłeś czy swoją wiedzę na temat tych państw czerpiesz z mass mediów?

(08-05-2017 07:41 PM)RSC-2 napisał(a): [ -> ]Europa wschodnia jeszcze "broni honoru" całej Europy.

W jaki sposób? A pewnie w taki ze nie wpuszcza się tu uchodźców......tylko widzisz oni do nas wcale nie chcą przyjeżdżać, wolą bogaty zachód Europy gdzie jest niezły socjal. A może by tak ten socjal ukrócić to nie będą chcieli i tam przyjeżdżać?

(08-05-2017 07:41 PM)RSC-2 napisał(a): [ -> ]Nie ma odpowiedzi aby dokładnie odpowiedziec na Twoje pytanie.

Jak nie ma, no ale ile według Ciebie ten proces zagłady jeszcze potrwa?

(08-05-2017 07:41 PM)RSC-2 napisał(a): [ -> ]Europa się obroni jeżeli nie będzie wybierac "macaronów"

Czyli jest dla Europy ratunek! Uff...
(08-05-2017 06:33 PM)RSC-2 napisał(a): [ -> ]Czy ktoś na tym forum ma wątpliwości ,że kończy się europejska cywilizacja?
Jaki koniec cywilizacji??? Europa ma się dobrze jak nigdy dotąd!!! W końcu przestaliśmy podbijać inne narody, a zaczęliśmy z nimi żyć w zgodzie pod jednym dachem! Naszą siłą jest różnorodność! Musimy zmusić tą nacjonalistyczną Polskę do przyjęcia imigrantów! Polska jest najbardziej jednolitym etnicznie państwem Europy! To skandal! Musimy rozcieńczyć... tfu! Ubogacić polskie społeczeństwo muzułmanami, Murzynami itp. Przecież wszyscy wiemy, że oni chcą tylko spokojnie pracować, płacić podatki i integrować się z Europejczykami! Rządam nałożenia sankcji na faszystowskie rządy Polski i Węgier!

(08-05-2017 07:34 PM)Martin napisał(a): [ -> ]A kiedy (orientacyjnie) skończy się według was cywilizacja europejska, za 5, 10, 50, 100, 200 lat?
A jakie to ma znaczenie? Jedno wiemy na pewno - Europa Zachodnia obrała kurs na samobójstwo i radośnie nim podąża. Jak długo będzie trwała ta podróż do trumny, to kwestia trzeciorzędna.

(08-05-2017 07:34 PM)Martin napisał(a): [ -> ]A może Europa się "obroni" przed zagładą?
Jak to sobie wyobrażasz jako zwolennik Macrona et consortes?

(08-05-2017 08:09 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Mam tez kilku znajomych (taka dalsza rodzina) w Szwecji a konkretnie w Goteborgu i żyją tam sobie już ponad 20 lat, czują się Europejczykami i twierdzą ze Szwecja to najlepszy kraj do życia. Dziwne...
A dlaczego zadowalasz się zdaniem swoich znajomych? Czemu nie zapytasz pracowników firm kuriersko-pocztowych, które zaprzestały dostarczania listów i paczek do niektórych dzielnic? Czemu nie zapytasz kobiet gwałconych prawie bezkarnie przez przyjezdnych barbarzyńców (Szwecja jest druga na świecie pod względem liczby gwałtów, 70% gwałcicieli wyznaje Islam)?

(08-05-2017 08:09 PM)Martin napisał(a): [ -> ]W jaki sposób? A pewnie w taki ze nie wpuszcza się tu uchodźców......tylko widzisz oni do nas wcale nie chcą przyjeżdżać
No tacy Czeczeńcy (naród wyjątkowo skryminalizowany) bardzo chętnie pchają się do Polski. Na szczęście Straż Graniczna ostatnio trochę ich przyhamowała.

PS Na wszelki wypadek od razu napiszę, że bywałem zarówno w Europie Zachodniej, Południowej, jak i Północnej.
Czekają nas wojny domowe , za 10 -20 lat ludzie z pewnością się obudzą ,ale może być wtedy za późno .
To z jaką łatwością prawicowe ,konserwatywne partie zyskują poparcie na całym świecie może ochronić nas przed przybyszami z innych krajów .
Prawicowy nie zawsze znaczy dobry jednak w kwestii emigrantów ich pomysły są zdecydowanie lepsze niż socjalistów .


Martin miałem cię zawsze i mam za poważnego gościa, więc powstrzymaj się z argumentami typu mój kolega itd
Bo czytając to czuję się jak bym słyszał starych ludzi " nikt z moich znajomych na niego nie głosował on nie mógł wybrać , sfałszowano wybory "


To że w danym miejscu rosną tylko chwasty nie oznacza że rosną też w każdym innym miejscu
Panowie ale ja się z wami generalnie zgadzam a przykłady przeze mnie podane są tylko przykładami ludzi, którzy tam mieszkali lub mieszkają. A dlaczego mam nie brać pod uwagę opinii osób, które tam żyją na co dzień...? Wiem ze inni mogą mieć zupełnie inne odczucia, ale skoro jest tak ze te odczucia są różne to jaka jest prawda? Pewnie jak zwykle lezy gdzieś po środku...a skoro tak to może niektórzy z was trochę przesadzają twierdząc że cywilizacja europejska zaginie. Oczywiście teoretycznie niczego nie można wykluczyć (Majowie też mieli się kiedyś dobrze...).

Uważam tylko że taka retoryka iż nasza europejska cywilizacja przestanie istnieć jest grubo przesadzona. Jeżdże trochę po świecie obserwuje to i owo i mimo pewnych zagrożeń o których sam wspomniałem to z Europą naprawde nie jest aż tak źle by mówić o końcu jej istnienia. A wybieranie populistów typu Le Pen nic dobrego nie przyniesie na dłuższą metę ani Francji ani Europie.

Polityka migracyjna kilku państw w Europie jest fatalna to prawda, ale społeczeństwa w mniejszym lub większym stopniu się buntują. Wg mnie doprowadzi to do kryzysu a nie końca cywilizacji europejskiej.
Skoro nikt z was nie jest w stanie podać nawet w przybliżeniu końca Europy to ok ale trudno dyskutować z gościem który twierdzi że np. w Holandii już dziś w 2017 roku nie ma cywilizacji europejskiej.
(09-05-2017 02:09 PM)Martin napisał(a): [ -> ]A dlaczego mam nie brać pod uwagę opinii osób, które tam żyją na co dzień...?
Ja przedkładam fakty ponad opinie.

(09-05-2017 02:09 PM)Martin napisał(a): [ -> ]skoro jest tak ze te odczucia są różne to jaka jest prawda? Pewnie jak zwykle lezy gdzieś po środku...
Prawda leży tam, gdzie leży. Wcale niekoniecznie pośrodku.

(09-05-2017 02:09 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Jeżdże trochę po świecie obserwuje to i owo i mimo pewnych zagrożeń o których sam wspomniałem to z Europą naprawde nie jest aż tak źle by mówić o końcu jej istnienia.
Problem takich jak ty, jest taki, że oceniacie tylko status quo (i tak zwykle go bagatelizując), a za nic na świecenie chcecie skomentować tendencji.

(09-05-2017 02:09 PM)Martin napisał(a): [ -> ]A wybieranie populistów typu Le Pen nic dobrego nie przyniesie na dłuższą metę ani Francji ani Europie.
A wybieranie Macronów itp. przyniesie?

(09-05-2017 02:09 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Wg mnie doprowadzi to do kryzysu a nie końca cywilizacji europejskiej.
No, jakąś tam postać ta "cywilizacja" będzie miała. Bez wolności słowa, bez wszystkich liberalnych (nie mylić z lewackimi) wartości z których słynęła stara dobra Europa.
Przekierowanie