Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(07-11-2013 11:19 PM)pyra90 napisał(a): [ -> ]Znaczenie może być większe i jest tylko jedna możliwość :
Szwecja,Finlandia,Polska ,Czechy,Słowacja ,Węgry,Rumunia,Bałkany w formie paktu militarno-strategicznego .
Jedyna alternatywa dla wpływów Rosji i Niemiec
Taki pakt dublowałby cele NATO i UE. Byłaby to podobna organizacja, ale o mniejszym znaczeniu, więc nikt dla niej nie zrezygnowałby z NATO i/lub Unii. Słowem: fantastyka.
http://biznes.newsweek.pl/parlament-euro...963,1.html

Jakim głupcem trzeba być, aby w takich okolicznościach wyprowadzać Polskę z Unii? (vide wcześniejsza dyskusja)
Chętnie posłucham co mają do powiedzenia na ten temat tzw eurosceptycy..............uuuu cisza zapanowała......
Za samo organicznie CO2 zapłacimy kilkanaście jeżeli nie kilkadziesiąt miliardów.A czy przypadkiem UE nie narzuca gównianego ograniczenia co2??
@Bestia to jest twój argument? Argument na co??? Skąd te liczby o miliardach, podasz jakieś źródło?
Człowieku czy zdajesz sobie sprawę z tego, że te pieniądze, które dziś zatwierdził Europarlament są dla nas zbawienne po to by ten kraj się mógł rozwijać? Czy wreszcie zdajesz sobie sprawę z tego, iż gdybyśmy w UE nie byli to nie dostalibyśmy NIC...?
To chyba jasne że jak ograniczymy Co2 to będziemy musieli wydać pieniądze na ich zieloną energię na której trzepią kasę.Ludzie stracą pracę itd.(globalnego ocieplenia nie ma).A mam pytanie, w ostatnim rozdaniu też dostaliśmy 100 mln a czy w Polsce żyje się lepiej?
A ile musimy włożyć do Unii w latach 2013-2020? no ile ?
Dzięki UE pozbyliśmy się przemysłu i obecnie jesteśmy kolonią ,tak rynkiem ZBYTU :
Sektor energetyczny przejeły i przejmują firmy narodowe innych państw , ceny artykułów przemysłowych są w Polsce dużo wyższe, zaś płace nieporównywalnie niższe. Na tym polega interes firm zagranicznych.
Pakiet klimatyczny jest korzystny dla zachodu Europy, który kombinuje, by eksploatować kraje Europy Środkowej. To mają być neokolonie! .UE boi się cokolwiek zrobić w sprawie gazu łupkowego ,,bo to nie na rękę Rosji której boi się ...
Sytuacja Polski jest tragiczna. Suma długu państwa i długu prywatnego przekracza poziom dochodu narodowego. A dług rośnie,
(20-11-2013 12:14 AM)pyra90 napisał(a): [ -> ]A ile musimy włożyć do Unii w latach 2013-2020? no ile ?

Kilkukrotnie mniej niż dostaniemy kolego, jesteśmy największym beneficjentem w całej UE. To są fakty i proponuję przyjąć to do wiadomości.

(20-11-2013 12:14 AM)pyra90 napisał(a): [ -> ]Dzięki UE pozbyliśmy się przemysłu i obecnie jesteśmy kolonią

Głupoty piszesz, nie dzięki UE tylko naszej polityce prowadzonej od 1989 roku. UE nie ma z tym nic wspólnego.
(20-11-2013 12:14 AM)pyra90 napisał(a): [ -> ]Sytuacja Polski jest tragiczna.

Są kraje w UE dużo bardziej zadłużone od nas ( Portugalia, Włochy, Grecja, Hiszpania). Co nie zmienia faktu, że my również jesteśmy bardzo zadłużeni.
(19-11-2013 08:45 PM)BESTIA napisał(a): [ -> ]A mam pytanie, w ostatnim rozdaniu też dostaliśmy 100 mln a czy w Polsce żyje się lepiej?
Nie mln tylko mld. Czy żyje się lepiej? Zależy kto czego oczekiwał. Jeżeli ktoś był na tyle naiwny, aby oczekiwać wzrostu płac, spadku cen i zniknięcia bezrobocia to faktycznie nie jest lepiej. Ale spójrz chociaż na drogi. Jeszcze 10 lat temu Polska słynęła z fatalnych dróg. Dzisiaj sytuacja jest całkiem niezła i ciągle się poprawia. Jeżdżę po kraju i widzę, że wciąż budują/remontują jakieś odcinki. A to wszystko głównie dzięki unijnym pieniądzom.
(19-11-2013 07:19 PM)Martin napisał(a): [ -> ]Chętnie posłucham co mają do powiedzenia na ten temat tzw eurosceptycy..............uuuu cisza zapanowała......

Wypowiedź na poziomie przedszkolaka , gratuluję .
Ciekawe jak nas te pieniądze zbawią ( chyba , że zbawienne jest dla Ciebie wybudowanie parkingu lub ścieżki rowerowej za kasę z UE Smile ) , poproszę o jakiekolwiek przykłady na poparcie Twojej tezy miłośniku UE .

(20-11-2013 08:45 AM)Martin napisał(a): [ -> ]Są kraje w UE dużo bardziej zadłużone od nas ( Portugalia, Włochy, Grecja, Hiszpania). Co nie zmienia faktu, że my również jesteśmy bardzo zadłużeni.

Co mnie obchodzą inne państwa UE ?


@Metzger
Nadal słyniemy z fatalnych dróg .
Przekierowanie