Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przewodniczący tęczowej armii, prawie się udusiłem ze śmiechu .
Ambasador Turcji w Polsce – Yusuf Ziya Özcan – zaproponował, że Turcja może eksportować do Rosji towary z Polski – „ 600-letnia współpraca procentuje. Polskie jabłka, wieprzowina i inne towary mogą iść do Rosji przez nasz kraj, będziemy je reeksportować – mówi w rozmowie z „PB” ambasador Turcji w Polsce.
No i Turcy znowu sobie szukają drogi zarobku. Jedyne w pełni niepodległe państwo w Europie. Od kilku lat są zmorą światowych bankowców, bo praktycznie nie mają długu. Nie dają sobie w kaszę dmuchać. Pamiętam jak kilka lat temu Amerykanie musieli im płacić niebotyczny hajs za możliwość przelotu samolotów wojskowych nad ich terytorium. Turcja ma dodatkowo bardzo silną armię. Tak naprawdę od momentu kiedy udzielili azylu niemieckim elitom po dojściu do władzy pną się nieustannie w górę. W ramach wdzięczności za ten gest RFN otworzyło swój rynek pracy dla Turków.
No i za nami dość ważne i symptomatyczne spotkanie ministrów spraw zagranicznych Rosji, Niemiec, Ukrainy i Rosji. Symptomatyczne, bo bez udziału Polski ( czyt. Ameryki ). Europa chyba powoli orientuje się, że celem Waszyngtonu jest osłabienie gospodarki UE poprzez sankcje na Rosję by później samemu zwiększyć wymianę handlową z Moskwą, co w sumie już się dzieje. Niedługo Andżela jedzie do Kijowa prawdopodobnie po to aby namówić Poroszenkę do odpuszczenia Donbasu, bo inaczej Ukraina będzie kompletnym bankrutem i jej szanse na dołączenie do UE się znacznie zmniejszą. W tej chwili na Ukrainie panuje totalny chaos, korupcja szaleje, skrajna prawica coraz śmielej sobie poczyna, emigracja ( głównie do nas ) kwitnie. Nasi politykierzy najpierw wzniecili tą rebelię, a teraz nie wiadomo co zrobić, bo niedługo zaleje nas fala ukraińskich imigrantów. Sprawy potoczą się pewnie następująco. Moskwa białym konwojem wywiezie separatystów, a na ich miejsce wejdzie normalna armia, która zagarnie całą wschodnią Ukrainę, zaś zachodnia część kraju dołączy w najbliższym czasie do NATO i UE.
(20-08-2014 05:49 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Niedługo Andżela jedzie do Kijowa prawdopodobnie po to aby namówić Poroszenkę do odpuszczenia Donbasu, bo inaczej Ukraina będzie kompletnym bankrutem i jej szanse na dołączenie do UE się znacznie zmniejszą.

Jeśli pojechałaby z takim zamiarem to by się totalnie skompromitowała. Nikt poważny w Europie nie chce wzmocnienia Rosji bo z historii wiemy jak wielkim zagrożeniem jest silna Rosja dla kontynentu europejskiego. Kto jak kto, ale Niemcy się o tym przekonali jak mało kto. Poza tym Porosznko Donbasu nie odpuści, nie ma mowy.

(20-08-2014 05:49 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Nasi politykierzy najpierw wzniecili tą rebelię, a teraz nie wiadomo co zrobić, bo niedługo zaleje nas fala ukraińskich imigrantów.

Spoko, nie panikuj żadna fala nas nie zaleje.

(20-08-2014 05:49 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Sprawy potoczą się pewnie następująco. Moskwa białym konwojem wywiezie separatystów, a na ich miejsce wejdzie normalna armia, która zagarnie całą wschodnią Ukrainę, zaś zachodnia część kraju dołączy w najbliższym czasie do NATO i UE.

Ruscy nie dostaną wschodniej Ukrainy, na to bym na miejscu Putina nie liczył.
Co do zachodniej Ukrainy to nawet zakładając twój scenariusz wydarzeń to nim by ta zachodnia Ukraina mogła wejść najpierw do NATO i następnie UE to zdążysz posiwieć.
Silna Rosja zagrożeniem ? Ja bym powiedział, że bardzo słaba Rosja to zagrożenie przede wszystkim gospodarcze.

Fala emigrantów już nas zalewa. Wystarczy spojrzeć jakie kolejki są w Warszawie przed urzędem d.s. imigrantów.
@Pakman
Możesz rozwinąć myśl? Bo naprawde nie rozumiem...

Co do kolejek to nie wiem, ostatnio w Warszawie byłem z 10 lat temu, ale kolejki przed tym urzędem to chyba żadna nowość? Jak jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadź.
(20-08-2014 07:43 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Silna Rosja zagrożeniem ? Ja bym powiedział, że bardzo słaba Rosja to zagrożenie przede wszystkim gospodarcze.
Ostatnio Rosja najsłabsza była w latach '90. I właśnie wtedy stanowiła najmniejsze zagrożenie.

A co do emigrantów, to większy problem stanowią muzułmanie z Rosji niż Ukraińcu.
(20-08-2014 08:06 PM)Metzger napisał(a): [ -> ]
(20-08-2014 07:43 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Silna Rosja zagrożeniem ? Ja bym powiedział, że bardzo słaba Rosja to zagrożenie przede wszystkim gospodarcze.
Ostatnio Rosja najsłabsza była w latach '90. I właśnie wtedy stanowiła najmniejsze zagrożenie.

A co do emigrantów, to większy problem stanowią muzułmanie z Rosji niż Ukraińcu.

Dlaczego ?

Silna Rosja jest Europie potrzebna jako rynek zbytu. Przecież transport do RPA, Australii czy Ameryki sporo kosztuje.
(20-08-2014 08:12 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]A co do emigrantów, to większy problem stanowią muzułmanie z Rosji niż Ukraińcu.

Dlaczego ?[/quote]Bo Ukraińcy przyjeżdżają do na pracować. I pracują, a wręcz harują. Natomiast Czeczeńcy i inne muslimy z Kaukazu pn. przyjeżdżają, bo nasze frajerskie państwo zapewnia im darmowe życie na koszt obywatela.

(20-08-2014 08:12 PM)Pakman napisał(a): [ -> ]Silna Rosja jest Europie potrzebna jako rynek zbytu. Przecież transport do RPA, Australii czy Ameryki sporo kosztuje.
W żadnym wypadku silna Rosja nie jest potrzebna Europie. Silna Rosja może szantażować Europę cenami gazu, embargami na żywność i niepoczytalnością militarno-polityczną. Silna Rosja, to także Rosja niezależna od Europejskich towarów. A więc argument o rynku zbytu jest bez sensu (tak jakby słaba Rosja stała się samowystarczalna).
Przekierowanie