Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Fajne filmy, które polecacie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kocham filmy gangsterskie, w tych filmach świat jest taki łatwy...

Odstąpię od filmów gangsterskich i zaprezentuje film który ostatnio oglądałem.
Sztanga i cash(2013)
[Obrazek: 7565207.6.jpg?l=1377856139000]
Obsada: Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Tony Shalhoub, Ed Harris
Gatunek: Komedia, Akcja
Opis: Para kulturystów wpada na pomysł porwania bogatego biznesmena i wyłudzenia od niego pieniędzy za pomocą tortur.
Dlaczego warto obejrzeć: Świetna komedia, przedstawiająca świat trochę w mniej kolorowych barwach.
W ten weekend wszedł do kin film "Chce się żyć" o chłopaku chorym na porażenie mózgowe. Byłem dzisiaj w kinie i muszę pogratulować Dawidowi Ogrodnikowi wspaniale zagranej postaci.
Ja ze swojej strony polecam film ,Braciszek' z Arturem Barcisiem.Film poruszający i uczący pokory.Moze i nie jest to perla jako film ale po jego obejrzeniu czuje ze jestem innym czlowiekiem taki szok.

jasmin.nowak123

Ja z kolei polecam film Never let me go - wspaniały obraz przedstawiający to, co się może stać z naszym światem, gdy zapomnimy o czymś takim jak etyka. Nie oglądałam nigdy podobnego filmu także wielkie brawa dla reżysera za to, że wykreował tak oryginalny obraz.
Chłopiec w pasiastej piżamie - mój osobisty TOP 5.
@Sander

Bardzo dobry film. Jedyny obok "Pianisty" pokazujący jak Niemcy ( oj przepraszam, hitlerowcy oczywiście ) traktowali Polaków i Żydów. Bardzo wymowna jest scena, w której niemiecki dzieciak spotyka faceta wyglądającego jak żebrak, a potem okazuje się, że to polski lekarz.
I ja coś skrobnę,interesuję się głównie większością gatunków horrorów (sądzę że widziałem praktycznie wszystko), wojennymi, trochę dramatem i westernem (głównie spaghetti), inne gatunki omijam, z pamięci wypisuję w ten deseń filmy które przychodzą mi na myśl jako jedne z lepszych jakie pamiętam, choć rzecz jasna byłoby ich więcej, myślę że warto po nie sięgnąć.
Wojenne:
1.Full metal jacket 1987
2.Platoon 1986
3.Das boot 1981
4.Apocalypse Now 1979
5.Jarhead 2005
6.Braterstwo broni 2004
7.9 rota 2005
8.Deer hunter 1978

Western:
1.Pewnego razu na dzikim zachodzie 1968
2.The good the bad the ugly 1966
3.Za garść dolarów 1964
4.High Plains Drifter 1973
5.Za kilka dolarów więcej 1965

Horror/thriller:
1.Alien 1,2
2.The shining 1980
3.Evil dead 1,2
4.The thing 1982
5.Braindead 1992
6.Grindhouse:Planet terror 2007
7.The descent 2005
8.Shutter 2004
9.The grundge 2004
10.The mist 2007
11.Wrong turn 2003
12.The Exorcist 1973

Dramat:
1.Lot nad kukułczym gniazdem 1975
2.Midnight express 1978
3.Skazani na Shawshank 1994
4.Goodfellas 1990
5.Dzień świra 2002
6.Ojciec chrzestny 1 1972
7.The Wrestler 2008
8.Kamennaya bashka 2008
9.Raging Bull 1980
10.Milion Dollar Baby 2004
Ostatnie cztery filmy dotyczą sportów walki (w kamiennym łbie wystąpił Wałujew).
INNI (2001)
[Obrazek: 7519151.3.jpg?l=1359257682000]
Obsada: Nicole Kidman
Gatunek: Horror
Opis: W zamieszkałej przez rodzinę Grace posiadłości zaczynają dziać się niepokojące rzeczy.
Dlaczego warto obejrzeć: Świetny, straszny, bardzo klimatyczny film z co rusz zaskakującą fabułą (nie mówiąc już o bardzo ciekawym zakończeniu). Polecam każdemu kto lubi obejrzeć po prostu dobry, wciągający film.
Innych, ogladalem i musze przyznac, ze podobal mi sie, nawet mimo tego, ze w pewnym momencie rozkminilem ocb. Teraz jestem w trakcie ogladania filmu "Now You See Me"(tlum. na Polski "Iluzja"), nie znam jeszcze zakonczenia, ale do 65min przyjemnie sie go oglada.

Z nowych, to jeszcze widzialem parodie paranormal activity nawet mi sie podobala. Film nosi tytul "A Haunted House", a glownym bohateram jest znany z m. in. z filmow "Starszny film"-Marlon Wayans. Jak ktos nie kojarzy tego sympatycznego facia, to jest to ten, ktory zamiast mozgu, mial: http://www.youtube.com/watch?v=KKhEklaCLk8
"Labirynt"

Obsada-Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal
Gatunek- Thriller
Opis-6-letnia córka małomiasteczkowego stolarza zostaje porwana wraz z jej koleżanką, zostaje wszczęta akcja poszukiwawcza, z którą policja ewidentnie sobie nie radzi. Ojciec, doświadczony myśliwy o ultrakonserwatywnym światopoglądzie, mimo iż początkowo współpracuje z organami ścigania, to zrażony ich bezradnością postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. O przestępstwo podejrzewa mężczyznę, którego więzi i torturuje w celu uzyskania odpowiedzi na pytanie, gdzie są dziewczynki.
Zwiastun- http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+3...i%29-31674

jeden z najlepszych trillerów w gatunku, zaskakujące zakończenie, bardzo interesujące wątki poboczne.
Przekierowanie