Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Fajne filmy, które polecacie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A ja sobie nadrabiam "Detektywa Monka". Wink
Wilczek
Zapisuję sobie ten film Romana Wilhelmi w notatniku! Smile

Gogolius
W "Interstellar" mnie niesamowicie urzekła ta, jak to nazwałeś, dylatacja czasu. Ostatnio sporo tych filmów oglądam, wielu rzeczy nie zapamiętałem, ale ta scena, w której wracający z "kosmosu" ojciec (nie pamiętam już nazwisk) biegnie na spotkanie z umierającą córką, zostanie mi w pamięci na zawsze. Przez jedną scenę pokochałem ten film, zupełnie przykrywając kilka niedostatków, które też świetnie wymieniłeś. Och, jakie ja wtedy miałem ciarki oglądając to, łezka też chyba poleciała. Cały Nolan, geniusz, nikt by tak tego nie nakręcił.

Co do nowego Batmana; dawno nie widziałem tak niespójnego filmu, gdzie wątków jest na oko jakieś 1094801, a rozwiniętych wątków 0. Bohaterów 1840284, rozwiniętych bohaterów 0. Fabuła leży zupełnie. Film za to broni się dobrą grą aktorską Afflecka i Ironsa. Duże zaciekawienie wzbudza też na ekranie Wonder Woman, w którą wciela się niesamowicie ładna Gal Gadot Smile

Ogólnie oceniłem to na 6/10, bo w sumie się nie wynudziłem. Prawda jest jednak taka, że z nowym Kapitanem Ameryką ten Batman nie wytrzymuje porównania w żadnym względzie. OK, DC chciał upchnąć w jednym filmie to, co Marvel robił przez 15 wcześniejszych. Ale to żadne usprawiedliwienie.
Wreszcie znalazłem wczoraj 3 godziny czasu, aby obejrzeć "Dogville" Larsa von Triera. No arcydzieło, no! Obawiam się, że tak dziwnie skonstruowanego filmu, z tak "dziwną" scenografią już nie zobaczę. Ale nie to jest najważniejsze. Po prostu końcówka filmu dała mi solidnie w mordę, a von Trier powiedział do mnie: "Widzisz, kto ma rację?" Smile Nie będę zdradzał szczegółów, jakby ktoś chciał zobaczyć. Film zdecydowanie polecam, choć ewidentnie nie jako rozrywkę z całą rodziną na miły wieczór.

Główną rolę w filmie grała Nicole Kidman. Przez długi czas miałem ją za kiepską aktorkę, ale obejrzałem kilka filmów z jej prime i zupełnie zmieniam zdanie. Roli Grace nikt by nie zagrał lepiej. Jest po prostu fantastyczna. Szkoda, że dziś ją tak bardzo naruszył ząb czasu (a raczej chirurg plastyczny).
(17-05-2016 12:49 PM)kubala1122331 napisał(a): [ -> ]Główną rolę w filmie grała Nicole Kidman. Przez długi czas miałem ją za kiepską aktorkę, ale obejrzałem kilka filmów z jej prime i zupełnie zmieniam zdanie.
Tak z ciekawości. Widziałeś ją w "Godzinach"? Moim zdaniem najlepsza rola kobieca wszech czasów.
"Godzin" jeszcze nie widziałem, ale naczytałem się już wiele dobrego, więc najpewniej w przeciągu kilku miesięcy je nadrobię Smile
http://m.filmweb.pl/film/Son+of+a+Gun-2014-669668
"Sun of a gun" z Tegorczynymi laureatami Oskaròw Ewan McGregorem i Aliciaą Vikander,
polecam znakomity film, również Jacek Koman występuje.
Obejrzałem Kapitana Amerykę: Wojnę Bohaterów, bezpośredniego konkurenta dla Batman vs Superman.
Wyprzedzając fakty: dzieło oparte na komiksach Marvela miażdży oponenta z DC na każdym polu.
Jeszcze niedawno uważałem że marvelowskie ekranizacje powinny iść drogą wytyczoną przez Deadpool'a, ale właściwie dziś zmieniam zdanie o 180 stopni. Film jest niesamowicie zbalansowany pomiędzy intrygą/motywem szpiegowskim, a czystą akcją i nawalanką. Żadna scena/fragment filmu nie jest niepotrzebny, gdy tylko mamy dłuższą chwilę bez walk nagle dostajemy naparzankę, która akurat trwa tyle ile powinna.

Osławiona przez wielu widzów scena pojedynku na płycie lotniska rzeczywiście daje czadu.
Podobać się może też równy poziom bohaterów, tutaj Kapitan i Iron Man są rzeczywiście równorzędnymi partnerami czego nie można było powiedzieć o Supermanie i Batmanie. Miło, że pozostali także dostali odpowiednią ilość czasu antenowego, szczególnie Wanda.
Perełką są dwie nowe postaci: rozbudowany scenariuszowo Czarna Pantera oraz zaliczający w sumie (bardzo udany) epizod Spiderman.

Jedyne czego brakowało to jakiegoś badbossa z krwi i kości, ale z drugiej strony jeżeli mamy fajny, uargumentowany, dobrze osadzony i co najważniejsze mający dalsze konsekwencje konflikt na linii Kapitan Ameryka - Iron Man, to żaden evil nam potrzebny nie jest.

Ogólnie jestem baaardzo zadowolony po seansie i zaczynam z niecierpliwością czekać na bezpośrednią kontynuację tego filmu (ale wcześniej będzie trzecie podejście do tematyki Spidermana Big Grin)
Ja mogę z czystym sumieniem polecić serial Daredevil. Kinówki nie dorastają mu do pięt. Świetna gra aktorów. Najbardziej polubiłem Punishera. Zresztą nie tylko ja. Postać grana przez Jona Bernthala zrobiła na odbiorcach tak wielkie wrażenie, że w ciągu dwóch lat mamy się doczekać osobnego serialu dotyczącego tego bohatera.
Wczoraj oglądałem na Polsacie "Pogrzebany"

http://m.cda.pl/video/155869bb

Budżet filmu 3 miliony.
Jeden aktor, ta sama sceneria przez cały film, Smile ale warto obejrzeć
szczególnie za końcówkę, ale jak ktoś nie oglądał, nie chce spoilerować,
Kapitan Ameryka: Zimowy Zolnierz.

Tak troche od czapy ogladam, bo trylogie o Kapitanie zaliczam od konca, ale co tam.
Znow wyprzedzajac fakty, nie ogladajac jeszcze KA:Pierwsze Starcie, stwierdzam ze nasz uniwersalny zolnierz dostaje najlepsze firmy bijac obrazy z Iron Manem.

Znow jestem pod wrazeniem bo tworcy zrobili z komiksowego wzorca bardzo fajny film szpiegowski/kryminalny w ktorym nawet latajaca tarcza nie wybija z wczuwki. Swietne zawiazanie akcji, przedstawienie nowych postaci, rozwiniecie watkow starych. Do tego fajna intryga, a to wszystko przeplecione efektownymi starciami i czesta obecnoscia Scarlett na ekranie ^u^

Zarowno rywalizacja z Buckym, dramat wewnetrzny i zewnetrzny Fury'ego, motyw Hydry itd. Mimo ze tworcow ciagle ogranicza pare rzeczy w czerpaniu z komiksow Marvela to potrafia odtworzyc/stworzyc naprawde fajny swiat, zgrabnie wkomponowany w XXI wiek.

W sumie znowu nie mam sie do czego przyczepic bo mankamenty sa przywalone tonami slodyczy. Moze tylko do faktu, ze Wazny Koles z Tarczy od poczatku rzucal sie w oczy jako glowny manipulator i Ten Zly. Na szczescie scenarzysci dosc szybko oficjalnie to potwierdzili udanie rezygnujac ze slabego plottwistu w koncowce.

No to jeszcze Pierwsze Starcie i Czas Ultrona Big Grin
Przekierowanie