Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Fajne filmy, które polecacie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niedawno obejrzałem "Bastion" - miniserial na podstawie powieści Kinga i sam nie wiem, co myśleć o tym obrazie, jaką ostatecznie ocenę mu wystawić. Początek - pierwsze 2 odcinki rewelacyjne ale im dalej w las to tym bardziej przypominało to wszystko "Chatę wuja Toma". Czyli niezbyt kingowski klimat. Wink
Legend warto zobaczyć dla samego Hardego świetny film traci trochę w końcówce ale mino wszytko polecam.

Jeśli ktoś ma zagrać Bonda to Jackman, lub właśnie Hardy a nie jakiś Rudy koleś.
Iluzja

Film o grupie iluzjonistów, którzy za pomocą swoich sztuczek dokonują różnych zuchwałych czynów (obrabowanie banku, wyczyszczenie konta milionera i rozdanie pieniędzy biednym itd.).
Przyznam, że oglądało mi się znakomicie - nastawiłem się na typowy fun i zero rozkmin podczas seansu - tylko czekałem na finalizację danej akcji i pozwoliłem sobie cieszyć się z pomysłowości iluzjonistów, którzy robili w balona ścigających ich agentów FBI.

Do tego mocne powiązania między iluzjonistami, Hulkiem, Alfredem i Foxem (beka z tego, że w takim filmie wepchano lokaja Batmana, pomocnika Batmana, Hulka i Lexa Luthora Big Grin ). Dawałem się zaskakiwać na każdym kroku i naprawdę bawiłem się świetnie, o otwartej (ale takiej mądrze otwartej) końcówce nie wspominając. Jedyny mankamencik to rozczarowanie ucieczką z Nowego Jorku - spodziewałem się większego efektu wow, a sama akcja dość krótka, a efekt piękny (pieniążki! Big Grin ) ale jednak delikatny.

9/10

Iluzja 2
Jedynkę obejrzałem tylko po to, aby mieć podkładkę pod dwójkę na ktorą zostałem zaproszony do kina. Film jest bezpośrednią kontynuacją wątków z jedynki - pewne sojusze się rozpadają, inne zostają zawarte. Wprowadzone zostają nowe postaci, silnie i logicznie powiązane z dotychczasowymi (nie ma tutaj niczego na siłę). Do postaci komiksowych dołączył Harry Potter, a iluzjonistkę w grupie Jeźdźców zastąpiła Lula (też przerysowana niczym postać z komiksu).
Przyznam, że film bardziej mi się podobał - raz za postawienie w trudnej sytuacji naszego Hulka, dwa za świetne rozwinięcie i domknięcie kreacji Morgana Freemana, trzy za akcję w Azji (mam słabość do Dalekiego Wschodu), a cztery za finał, będący tym czym chciałem, żeby był w jedynce - z przytupem i mocnym pierdyknięciem.

9,1/10

Polecam szczerze oba filmy, oczywiście od razu nasuwa się ich porównywanie do świetnego Prestiżu, ale to jednak zupełnie inne kino - tutaj nastawione na rozrywkę, ale nie tandentną i plastikową : )

dariuszt

Polecam film "Marsjanin", bardzo dobre kino s-f z Mattem Damonem. Mimo, że jest dużo nauki w tym filmie, to nie ma nudy, dobrze się ogląda.
Mnie Iluzja 2 troszeczkę zawiodła, ale to może dlatego, że oczekiwania miałem olbrzymie. Ale fakt, obie części to naprawdę kawałek świetnej rozrywki, którą mogę spokojnie każdemu polecić. Ja "dwójeczkę" oceniam na 7/10. Dwie fajne postaci, Harry Potter to jest naprawdę bardzo solidny aktor i choć zapewne do końca życia będzie Harrym Potterem to jednak najpewniej stworzy kilka fajnych kreacji. Już bardzo dobrze oglądało mi się go w "Kobiecie w czerni", w "Iluzji 2" tylko udowodnił swoje umiejętności. Bardzo fajnie wypadła też Lula. Jeszcze słówko o Lexie Luthorze/Marku Zuckerbergu. Chłopak jest całkowicie hejtowany za każdą kreację. A mi się podobał i w Iluzji, i w The Social Network. Batmana, obok Bena Afflecka, też solidnie uratował. Czy jest w nim coś irytującego czego ja nie dostrzegam, czy zbiera hejty za nic?
Byłem dzisiaj na "Jasonie Bournie" i muszę przyznać, że się nieco rozczarowałem. Film bardzo długo się rozkręcał a jak się już rozkręcił to też nie było znowu tak za super. Być może ten gatunek już mi się powoli przejada? Dla mnie najsłabszy z Bourneów ale młodszym widzom może się spodoba bardziej, tym jeszcze nie przesyconym takim gatunkiem.
Wilczek
Film na tyle fajny by iść do kina czy poczekać aż będzie w sieci? Bo ja serię Bourna bardzo lubię.
Będąc w kinie, żałowałem, szczególnie przez pierwszą część filmu, że nie poczekałem na film w sieci. Ale też nie jest to jakieś totalne dno. Ja w skali od 1 do 10 oceniam go na 6, może 6,5 czyli nic rewelacyjnego - porównując z Ultimatum, które oceniłem na mocną "9".
Ok dzięki bo tak się zastanawiam z żonką czy na to iść.
Ja wczoraj byłem na nowej "Epoce lodowcowej". Szczerze mówiąc nie śledziłem dokładnie wszystkich części (3 i 4 nawet nie oglądałem), ale mając w pamięci fenomenalną jedynkę i porównując ją do tej piątki, to seria zanotowała nieprawdopodobny zjazd.
Przekierowanie