Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
@Jerome
Te pomiary są zbytnio bez sensu... Gdyby zebrać te pokłady tłuszczu z ciała Wacha to jedynie nie ustępowałby Władimirowi wzrostem i zasięgiem a nawet przewyższał. Obwód klatki czy bicepsu w tym przypadku akurat nie ma nic do rzeczy. To tylko tak pięknie wygląda, że Wach ma równego bicka z Wołodią, obwód klatki piersiowej też itd, ale do tych statystyk powinni dodać % tłuszczu w danym ciele. Wtedy nie wyglądało by to tak atrakcyjnie.

@Szakal
Musisz być nieźle optymistycznie nastawiony do tej walki skoro dajesz Wachowi 6-7 rund z Kliczką Big Grin Moim zdaniem Władimir nie będzie się bawił z Wachem tylko pokaże, że może on znokautować bardzo szybko nawet większego od siebie oponenta (duża ilość społeczeństwa zarzuca Kliczkom, że walczą tylko z rywalami niższymi od siebie)
@AdamekFightPL
Nie no masz rację, na Władzie nie widać nadmiaru. U Mariusza troszeczkę. Na pewno nie powiem, że Mariusz powinien schudnąć bo On już waży ok 111/112kg więc tyle co napakowany Wład. Skoro Wach tak wyciska na siłce to może nieco rysy poprawi. Ja wiem, że to tylko kwestia wizualna ale jednak cięższa ręka zawsze da lepszy cios (oczywiście do pewnego czasu).
Ja wierzę w wygraną Wacha. Poradzi sobie.
Ja też wierzę ale nie nastawiam się jak na pewniaka. Naprzeciw stanie Władimiir Klitschko. Obecny Król wagi ciężkiej.
Aby móc myśleć na poważnie o pokonaniu go trzeba mieć porównywalne do niego warunki fizyczne oraz mocny cios.
Mariusz tym wszystkim dysponuje i stąd moja nadzieja. Co ma być to będzie.
@Jerome
Obawiam się, że siłownia Mariuszowi nic nie pomoże. On po prostu już tak wygląda. To samo Andrzej Wawrzyk, on też poniekąd cały czas na te siłownię chodzi a cycki dalej jak wisiały tak wiszą... chociaż... Mariusz musiałby zagadać do Władimira lub Witalija jakie suple biorą, w jakich ilościach itd Big Grin

Nie wiem skąd bierze się wasza wiara w tego gościa. Mariusz dla mnie na dzień dzisiejszy to cały czas zagadka. Wiemy o nim tylko tyle, że jest wolny, jego ciosy są nie zgrabne i jest powolny na nogach, ale ma mocne uderzenie (niestety nie pojedyńcze). Nie wiemy jak jego psychika, wytrzymałość na ciosy. Ja tego nie widzę niestety... jego kondycja też nie jest za dobra. Mariusz dawał wyrównane rundy z Fieldsem!! niektóre nawet wygrywał Amerykanin. Czy ktoś taki może poważnie myśleć o zdobyciu pasa w HW? Jedyna szansa Wacha to lucky punch lub atak ala Corrie Sanders. Wach mógłby postawić wszystko na jedną kartę, zaryzykować brakiem kondycji na kolejne rundy, ale zaatakować i urządzić Władimirowi piekło w ringu jak w jego walce z Sandersem. Innej możliwości nie ma. W walce z Kliczko w 2 rundy Wach zmęczy się bardziej niż przez 5 rund prze boksowanych z Fieldsem... Mariusz jak go Władimir nie puknie to samo wywróci się ok.6-7 rundy ( moim zdaniem ta walka z pewnością tyle nie potrwa).
Akurat z Fieldsem Mariusz zaboksował moim zdaniem świetnie. W pierwszych rundach spokojnie badał rywala, a zawsze jak przyspieszał to Fields był na skraju nokautu. Może teraz przytoczę niestosowne porównanie, ale Bernard Hopkins dał jedną z najnudniejszych walk z Royem Jonesem, by następnie zabrać Jeana Pascala do szkoły boksu. Po prostu żaden rywal nie zmusił Mariusza do maksymalnego wysiłku. Władek na pewno to zrobi. Zagadką pozostaje to jak odpowie na to Polak.
@Pakman
Ale kogo tu badać? Fieldsa? przecież tego boksera Wach powinien pokonać z palcem w nosie w ciągu 3 rund. Z tego co wiem walka Hopkinsa z Pascalem była o pas a z Royem o pietruszkę, więc zapewne przygotowania nie były takie jak trzeba, zresztą Hopkins to nie Wach Tongue styl robi walkę masz rację, ale poziom Fieldsa a Kliczki to po prostu przepaść bez końca. To o czym napisałeś to właśnie ''brak doświadczenia''. Jeżeli jeszcze nikt nie zmusił Mariusza do maksymalnego wysiłku to zrobi to Kliczko a wtedy Mariusz dozna szoku i skończy na deskach, niestety. Dla Kliczki Mariusz to zwykły bum tylko tym razem bardzo duży.
Czy dozna szoku to zobaczymy. Nie jestem wcale przekonany, że Mario spali się już w szatni. Jeśli wyjdzie nastawiony bojowo i bez kompleksów zaatakuje Kliczkę od początku, bo to jedyna nadzieja na zwycięstwo to może być ciekawie. Wach wie, że jeśli nie znokautuje Wołodii do 5 rd, to przegra. Wracając do tego szoku, który ma doznać Mariusz, to przypomnę, że Władek też był zszokowany, kiedy poczuł siłę ciosu Sandersa. Wg mnie Polak powinien zawalczyć dokładnie tak jak Afrykaner.
@ Jerome

Pisałeś, że Douglas dostał ostry łomot od Holy'ego, a Rahman w rewanżu z Lennoxem też nie miał nic do gadania. Zauważ jednak, że zarówno Buster jak i Rock są sławni. Więcej kibiców kojarzy Douglasa ze zwycięstwa z Tysonem niż z porażki z Holyfieldem. Jeśli Mariusz pokonałby Władka, to niezależnie od dalszych losów Wacha, zapisałby się on złotymi zgłoskami w historii pięściarstwa.
Przekierowanie