Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
@AdamekFightPl
Tylko jest pewna różnica między nami hehe. Ty byłeś zaślepiony postacią Adamka poprzez swoje wielbienie go. Byłeś zbyt zapatrzony i wydawało Ci się, że Adamek może góry przenosić i nie ma mocnych na niego. Ja Mariusza po prostu szanuję i jedyna osoba którą byłem zaślepiony i chyba wciąż jestem to Andrzej Gołota. Natomiast jeśli chodzi o Mariusza to patrzę na niego trzeźwo i zdaję sobie sprawę z tego, że geniuszem boksu nie jest ale według mnie to jest właśnie ten czas !! Czas na Polskę, czas na Mariusza i czas dla nas! Mariusz ma największe szansę ze wszystkich dotychczasowych rywali Władimira. Wierzę w niego mocno ale ani troszkę nie zdziwię się jeśli Mariusz zostanie znokautowany w 1 rundzie. Wiem jak może być - to boks i może potoczyć się ta walka na 100 sposobów i wynik może być ogromnym zaskoczeniem. Jednak wierzę, że Mariusz da to ogromne zaskoczenie milionom kibiców na całym świecieSmile
Moim zdaniem, mimo wszystko, Haye miał większe szanse niż Mariusz będzie mieć Smile a tak poza tym: gdyby Wladimirowi ostatni pojedynek z Thomsonem nie poszedł tak gładko, wątpię żeby wybrali na kolejnego rywala wysokiego, dobrze zapowiadającego się zawodnika.
(19-08-2012 02:26 PM)Crumb napisał(a): [ -> ]@AdamekFightPl
Mariusz ma największe szansę ze wszystkich dotychczasowych rywali Władimira.
Z całym szacunkiem, ale gadasz jak cop przed walką Adamek-Witek, który głosił iż Góral będzie najtrudniejszym rywalem Ukraińca od czasu Lennoxa (okazało się, że był najłatwiejszym).
Ależ nie mogę się doczekać tej walki!
Przyznaję. Przed Klitschko v Adamek też były wielki oczekiwania jednak rzeczywistość ogazała się okrutna. Tu również są wielkie oczekiwania i do tego "niby" lepszy materiał na rywala. Wszystko za sprawą warunków fizycznych. Wach v Adamek z Mariuszem o gabarytach Adamka Tomek by go zdeklasował a tak jest ten atut wielkości. Niby Wach nie jest wirtuozem to daje to jednak pewną nadzieję. Myślę, że znokautować Włada Mariusz jest jak najbardziej w stanie z tym że musi zrobić jak mówi czyli postawić wszystko na jedną kartę, zaryzykować, pokazać że się nie boi w przeciwieństwie do ostatnich rywali Ukraińca. Z drugiej strony mówiąc o konfrontacji małego Wacha z Adamkiem mówimy o wyszkoleniu technicznym. W starciu Wach v Klitschko mamy co prawda lekkie przewagi we wzroście i zasięgu jednak są to i tak podobne gabaryty a więc wyszkolenie techniczne Władimira może tu, i raczej tego się spodziewamy, wziąć górę. Nie ma wątpliwości, Wołodia to faworyt ale nie gigantyczny. Wach ma swoje szanse i musi je wykorzystać aby zobaczyć czy to wystarczy do zdobycia pasów. Wyobraźcie sobie ten obrazek, nie mówię już o samych dechach ukraińca, a wzruszeniu przy werdykcie Michaela Buffera i zakładaniu na Mariusza pasów. Coś pięknego. Trzymam kciuki za realizację tych marzeń.
@Crumb
Chyba od czasu walki z Hayem Smile
Sytuacja z przed walki Adamek-Kliczko a Kliczko-Wach robi się dokładnie taka sama!! wnet znajdą się tacy, którzy będą mówić, że Mariusz to wybraniec. Wszyscy będą mówić jaki on wspaniały, jaki duży, ma cios!, znokautuje Kliczkę! , Mariusz ma dużo większe szanse od Adamka!, a po walce polskie fora internetowe będą pisać, że Mariusz wyszedł tylko po wypłatę itd... i postawią już na nim krzyżyk w HW tak jak zrobili to z Adamkiem. Takie są realia naszego pięknego kraju.

Nie ma się co oszukiwać. Mariusz ma nikłe szanse na pokonanie Władimira. Bo tak na prawdę jakie atuty oprócz mocnego uderzenia (które posiadał również Haye) ma Mariusz? jeżeli chodzi kunszt bokserski to tutaj jest przepaść. Władimir jest szybszy,silniejszy,sprawniejszy fizycznie i właściwie pod każdym względem lepszy od Mariusza. Jedyna szansa Mariusza to lucky punch jak w walce Lewis-Rahman.
@AdamekFightPL
Haye ma bardzo mocny cios ale jest niższy i musi się przedrzeć do Włada. Mariusz ma bardzo mocny cios i ma Włada na wyciągnięcie ręki z racji wzrostu i zasięgu.
Oczywiście, oczekiwania są a czy krytyka po walce się pojawi to zależy od Mariusza występu. Jeśli wyjdzie po wypłatę to będzie to widać a więc i krytyka będzie zasłużona. Nie mów, że Polska to taki a nie inny naród. W Chinach za srebrne medale z IO zawodnicy przepraszali swoich rodaków. Adamek miał sobie z Vitkiem poradzić, nie dał rady ale próbował. Nie powiem, że wyszedł po wypłatę mimo, że skończył skatowany.
@Jerome
Warunki fizyczne to nie wszystko. Trzeba jeszcze potrafić je wykorzystać. Kliczko ma to opanowane do perfekcji, Mariusz niestety nie i już raczej mieć nie będzie. Nie ma co porównywać Haye i Adamka do Wacha. Obaj to pięściarze dużo lepsi od Mariusza z tą różnicą, że ten pierwszy ma lepszą defensywę. Haye mimo, że ma słabsze warunki od Mariusza to przed walką z Kliczką dawałem mu 50% szans na zwycięstwo, wręcz byłem pewny, że od razu zaatakuje i pośle Kliczkę na deski, tak jednak się nie stało i z rundy na rundę jego szanse malały. Mariuszowi w przedziale procentowym daje 1-2% szans na ten ''lucky punch''.
W Davida również mocno wierzyłem ale jak widać to chyba się obsrał bo szanse wciąż ma ogromne ale gdyby zawalczył bardziej agresywnie mógłby wygrać. Co do Adamka to nie dawałem mu nawet 0,00001% szans. Nic a nic. Dla mnie był skreślony od razu.
A gorszą walkę dał chyba tylko Mormeck. Jeśli chodzi o Mariusza to daję mu 40-50% i wierzę w niego mocno ale boję się troche po tym jak powiedział, że 5 rund przeboksuje spokojnie i będzie chciał sprawdzić czy nie dostanie jakichś mocnych ciosów, które do zniechęcą! i jeśli tak się stanie to po 5 rundzie będzie boksował agresywniej. Jak dla mnie bezsens bo takie bomby na pewno dostanie i co wtedy? już będzie nastawiony na przegraną? dziwne podejście ma.
@Crumb
Akurat w tej kwestii należy chyba brać poprawkę na słowa Wacha, bo wywiady to jedno, a taktyka na walkę to drugie. Poza tym do walki jeszcze mnóstwo czasu, więc i wypowiedzi naszego "Wikinga" mogą się zmieniać.
Mariusz wg mnie pokaże w tym pojedynku dużo więcej niż Adamek, Thompson, czy nawet Haye. Nie twierdzę, że wygra, ale narobi Kliczce sporo problemów. Władimir dawno nie walczył z nikim o podobnych do Mariusza warunkach fizycznych. Szansa na niespodziankę jest dość duża.
Przekierowanie