Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Odlanier Solis
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Skreślam Solisa, bo się ośmiesza, wnosząc tyle sadła do ringu.
Temu panu już chyba dziękujemy.
Nie no spokojnie, Solis nie jest jeszcze nawet w 50% swojej formy, którą może osiągnąć. To dopiero pierwsza walka po długiej przerwie. Nie zaprezentował on się zbyt dobrze, wręcz słabo. Jego kondycja jest na 3-4 rundy. Zadziwia mnie w Solisie fakt, że mimo iż widać podczas walki, że jest mocno zmęczony to na twarzy tego zmęczenia nie widać. Chciałbym żeby kolejną walkę Solis stoczył za miesiąc max dwa i ciągle trenował, zbijał wagę.
Ja Solisa całkiem bym nie przekreślał. Myślę, że jego negatywna ocena w tej walce wynika w dużej mierze z nie doceniania Larsena. To nie jest żaden leszcz, tylko jeden z najsilniejszych fizycznie bokserów na świecie. Umiejętności techniczne ma bardzo skromne, ale całościowo na pewno kwalifikuje się do pierwszej 30. w HW. Oczywiście zgadzam się, że permanentna nadwaga Solisa fatalnie wpływa na jego formę.

Przy okazji chcę poruszyć jeszcze jeden wątek. Nawiązując do walki Solisa z Witalijem Kliczko, Pindera stwierdził wczoraj, że "na skutek kontuzji Solis nie wyszedł na 2 rundę, a pierwszą wygrał na punkty u wszystkich sędziów".
To po prostu stek bzdur. Owszem, Solis padł na deski bardziej na skutek kontuzji, niż po ciosie, ale został wyliczony pod koniec 1 rundy i w statystykach figuruje ko. Rundy zakończonej nokautem się nie punktuje, więc żaden z sędziów nie mógł (nie miał prawa) podawać jakiejkolwiek punktacji. No, ale tak właśnie są tworzone bajki, mity i legendy. Pewnie przez lata "znawcy boksu" będą w kółko powtarzać, że Solis prowadził w walce z Kliczką i gdyby nie kontuzja, to by wygrał.
Hugo
Też to wyłapałem,a sam zawsze powtarzam że jak można wygrać rundę nie kończąc jej? To dopiero sztuka.No i niezłe też jaja były po 10 rundzie,żeby nie wiedzieć ile rund ma się walczyć,Solis po 10 rundzie już misia z Larsenem przybijał.

Co do samej walki to było to nędzne widowisko,zresztą nie pierwsze takie w wykonaniu "super grubasa".Szybkość Larsena przypominała film w slow motion a mimo to coś tam trafiał,więc nie przeceniałbym tej gardy Kubańczyka.Kompletnie nie kumam fenomenu Solisa,ludzie czasem piszą że Bracia są nudni...przepraszam,ale nudny to jest tłuścioch męczący się Ailichem czy Larsenem.
@AdamekFightPL

Ja już straciłem wiarę w niego. Najwyraźniej stracił motywację do sportu. Przecież on się tak spasł, że nagła strata tego tłuszczu skutkowałaby solidnym odwodnieniem.

Solis w pełni formy wyglądał tak:
[Obrazek: 0829_B94.jpg]
Panowie taki ma organizm że przerwy od razu na wadze się odbijają. A tych przerw miał multum i wygląda jak wygląda. Walcząc regularnie,omíjając kontuzje itd jest w stanie wrócić do formy. Jeden krótki obóz nie rozwíąże problemu
Po ponownym obejrzeniu walki stwierdzam , iż nie było aż tak źle żeby go od razu skreślać .
Przede wszystkim zacznijmy od Larsena . Koleś jest odporny na ciosy jak mało kto .
Wiedziałem ,że jest silny ale ,że aż tak odporny ...
Co do Solisa to napewno końcówka była słaba . Myślę ,że na postawe w dwóch ostatnich rundach miało wpływ to nieporozumienie . Solis poświęcił resztki sił w 10 rundzie a tu nagle przyszło mu walczyć jeszcze 2 .
Mam wrażenie ,że rok temu Solis ważąc 122 kg walczył z Airichem lepiej niż w ubiegły piątek.
Mam nadzieję ,że Solis nie będzie musiał długo odpoczywać po tym pojedynku i ,że Öner załtwi mu walkę w lipcu , może być z Haye'm .
Może taka motywacja zmusi Odlaniera to lepszego przygotowania się a wynik tego pojedynku na zawsze pokaże jego miejsce w HW .


Napuchnięte oko Solisa po walce z Larsenem :
[Obrazek: solis111.jpg?resize=347%2C250]
(24-03-2013 09:22 AM)tysiok napisał(a): [ -> ]Po ponownym obejrzeniu walki stwierdzam , iż nie było aż tak źle żeby go od razu skreślać .

Zle to nie bylo przez kilka pierwzych rund, kiedy Solis byl jeszcze aktywny i celny. Wydawalo mi sie, ze takiego Adamka od Cunna gruby Odlanier moglby "zrobic". Jednak to co jednak stalo po polmetku walki, calkowiecie skreslio Kubanczyka... gdyby tak byl przygotowany z Adamkiem, Povetkinem, czy innymi klasowymi zawodnikami, to w drugiej polowie walki, albo wyraznie by zebral, albo nawet zalapal sie na czasowke.
Reasumujac, Solis musi traktowac treningi powazniej, bo predyspozycje/wrodzont talent, to widac nawet kiedy wychodzi kompletnie nieprzygotowany... na lepszych rywali to jednak nie wystarczy.
@tysiok
Ale przecież oni walczyli 10 rund, a nie 12.
Hmmm, dziwne. Oglądałem tę walkę i zakończyła się ona po 10 rundach. Nawet oglądałem werdykt. Jak to możliwe, że uciekły mi 2 rundy? na początku walki też było pokazane 10 rund.
Przekierowanie