Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Giennadij Gołowkin
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
Jeśli nie wysyłać GGG do super średniej to również nie brać nikogo z junior średniej chyba że potwierdzi klasę w średniej.
Ja również nie wysyłam teraz GGG to super średniej ale jak już zunifikuje pasy to jak najbardziej.
Ja z kolei nie wypycham na siłę Gołowkina do wyższej kategorii, ale z chęcią zobaczyłbym jego walki z mistrzami 168 lbs. Myślę, że bardziej chodzi tutaj o sam ciężar dziedzictwa, jakie po sobie może pozostawić Kazach. Wielcy potrafili dominować kategorie wagowe, w których występowali, ale najwięksi udowadniali swoją wartość w walkach z większymi przeciwnikami (chyba najbardziej modelowym przykładem jest Roberto Duran). Ale tak jak piszę, byli to najwięksi z największych w historii boksu. Gołowkin to wybitny reprezentant wagi średniej i jeśli zostanie w tej kategorii, to nic strasznego się nie stanie - najprawdopodobniej będzie dominował, tak jak to robi do tej pory i chwała mu za to. Myślę, że kibice mający świadomość jak dobrym pięściarzem jest GGG mogą oczekiwać, że będzie on wyznaczał coraz trudniejsze wyzwania.
Canelo twierdzi, że w wieku 25 lat walczył z najlepszymi, a Golovkin walczy z Wade'ami. To miałoby sens gdyby nie fakt, że wszystkie walki z najlepszymi Alvarez przegrał, poza Troutem, który z Cotto chyba zawalczył walkę życia, bo potem wyglądał blado. Reszta przeciwników Canelo nie jest w niczym lepsza od przeciwników Golovkina, a nawet gorsza, bo Golovkin przynajmniej walczył ze średnimi, a nie junior półśrednimi.

Ktoś z GBP z kolei twierdzi, że trzeba być fair wobec Canelo, bo Golovkin też nie poszedł w górę na walkę z Wardem. Szkoda tylko że Golovkin nie posiadał wtedy pasa w wadze super średniej, a Ward nie był dla niego obowiązkowym przeciwnikiem wyznaczonym przez federację. Do tego Golovkin mieścił się wtedy bez problemu w wadze średniej, a Canelo już dawno nie zrobił limitu 154 i walczy z caneloweightcie.

Krótko mówiąc leci wymówka za wymówką, i wszystkie są słabe, a to nie wróży dobrze jeżeli chodzi o walkę GGG-Canelo.
Wczoraj czytałem, że WBC zagroziło odebraniem pasa Alvareza, jeśli po walce z Khanem nie zmierzy się z Gołowkinem
Czepianie sie GGG o Wade'a to glupota bo...to byla obowiazkowa obrona. Nie ma tematu.
Oboz Alvareza jest beznadziejny...

O tym ze Alvarez straci pas WBC jestem przekonany...jak nie z Khanem to z WBC. GGG chyba juz nie dopusci do kolejnego odlozenia. A wtedy zostanie tylko Saunders Wink
Przed Gołowkinem dobrowolna obrona i liczę na znacznie ciekawszego rywala, niż beznadziejny obowiązkowy Wade. Mam też nadzieję, że GGG na razie odpuści sobie unifikację z Saundersem, bo to nie byłby interesujący przeciwnik. Moja lista życzeń to:
1. Awtandił Churcydze. Jak ktoś nie wie dlaczego, to niech sobie obejrzy ostatnią zwycięska walkę Gruzina z Antoine'em Douglasem, po której w USA pojawiły się jego liczne porównania do Mike'a Tysona. Churcydze to po prostu zjawisko w boksie, a że ma już 37 lat, to zostało mu niewiele czasu na wielkie walki.
2. Michel Soro. Jeden z najbardziej utalentowanych bokserów Europy, a jednocześnie chyba jeden z najgorzej prowadzonych. Lata lecą, a taki talent marnuje się w jakichś drugorzędnych walkach o drugoligowe pasy.
3. Chris Eubank Jr. Nie boi się Gołowkina i chce z nim walczyć. Ma czym uderzyć i ostatnio o mało nie zabił w ringu Blackwella. Czego chcieć więcej? W odróżnieniu od 2 poprzednich pobożnych życzeń , myślę że taki pojedynek jest dość realny ze względu na duże pieniądze, które by za nim poszły. Oczywiście na brytyjskim ringu.
Michela Soro widziałbym raczej w walce mistrzowskiej w kategorii junior średniej z Larą, albo którymś Charlo. Dla Eubanka jeszcze moim zdaniem za wcześnie na tak trudny pojedynek, myślę, że szybko zostałby zniszczony przez GGG. Powinien po pokonaniu Dorana wziąć się za Alfonso Blanco - posiadacza WBA interim i tą drogą iść do Gołowkina.

Na chwilę obecną najlepsze opcje dla Gołowkina to po kolei:
-Alvarez - tutaj nic nie trzeba wyjaśniać, walka mało prawdopodobna
-Lara - czołówka p4p, najlepszy pięściarz junior średniej, Gołowkin z tak walczącym rywalem jeszcze nie walczył, bardzo duże wyzwanie
-Jacobs - szanse ma niewielkie, ale w ramach czyszczenia dywizji, trzeba kiedyś zunifikować pasy WBA, w dodatku popularny w Nowym Jorku i okolicach
-Churcydze - mało znany, ale niebezpieczny, opcja mało prawdopodobna
Według informacji przekazanych przez Eddiego Hearna czynione są przymiarki do walki Gołowkina z Chrisem Eubankiem Juniorem we wrześniu br. Do walki ma dojść, jeżeli spełzną na niczym negocjacje w sprawie walki GGG z Canelo. A że prawie na pewno nic z nich nie wyjdzie, to walka Gołowkina z Eubankiem wydaje się mocno prawdopodobna. Jak pisałem 2 posty wyżej dla mnie to jedno z najlepszych możliwych zestawień. Eubank to prawdziwy siłacz w MW. Dysponuje zarówno bardzo mocnym ciosem, jak i nienaganną odpornością. Zapewne przegra, ale dla Gołowkina nie będzie to walka zupełnie pozbawiona ryzyka.
Chętnie zobaczyłbym Gołowkina z Eubankiem Jr, to jeden z najciekawszych obecnie zawodników, z którymi może walczyć Kazach. Trzymam kciuki bo w walke z rudym nie wierze.
Również chętnie zobaczyłbym ten pojedynek. Eubank Jr to pięściarz wyjątkowy, może nie o klasie ojca (nie lubię takich porównań, ale chyba jednak są one nieuniknione), ale jednak lubię oglądać jego walki, bo można oczekiwać czegoś szczególnego. Zdecydowanym faworytem oczywiście będzie Kazach, no ale tak naprawdę nie widzę obecnie nikogo w średniej, kto mógłby mu postawić trudniejsze warunki, przynajmniej na papierze.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
Przekierowanie