Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Tomasz Adamek vs Artur Szpilka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
a miało się zacząć od 2.00, w programie tak stoi, Chaliera wredna no! Smile
I to nawet dobrze, że Atlantic City nie jest tak od razu po PBN. Na stronie polsatsport.pl wyczytałem, że jeśli nie będzie nokautów to gala może potrwać do 1.30. Więc jeśliby tak było dwie godziny to idealny czas, żeby odsapnąć, wyrazić pierwsze emocje, zaparzyć mocną kawke i jeszcze raz zasiąść wygodnie przed TV Smile
Typy na walki:

Kaczor vs Gudel
Rozczarowujące zestawienie jak na taką galę. Widziałem ich pierwszą walkę, która była brzydka i chaotyczna, ale w tym chaosie na lepszego boksera wyglądał Kaczor. Trudno cokolwiek powiedzieć na temat ich obecnej formy. Spodziewam się jednak około remisowego starcia, w którym jednak ponownie lepszy będzie Kaczor.
Typ: Kaczor niejednogłośnie na pkt.

Maciec vs Żeromiński
Maciec to solidny średniak, niezłej klasy rzemieślnik, który ostatnio jest na fali wznoszącej. Żeromiński to przyzwoity bokser, widziałem go z Jackiewiczem, na tle takiego weterana nie wypadł najgorzej, ale nie wydaje mi się, aby był w stanie przeciwstawić się „Grubemu” w takim stopniu, aby wygrać. Pressing, intensywność i kondycja Maćca powinny przeważyć szalę zwycięstwa na jego korzyść. Początkowe rundy mogą być wyrównane, nawet ze wskazaniem na Żeromińskiego, ale z czasem „Gruby” opanuje sytuację i wygra na punkty.

Kostecki vs Sołdra
Swego czasu odrobinę przeceniałem Sołdrę i widziałem w nim materiał na „solidnego średniaka”. Jednak ten chłopak dał już tyle razy plamę, że trudno mi w niego dalej wierzyć. Kostecki może być zardzewiały w pierwszych starciach i Andrzej może to wykorzystać. Cygan to jednak zawodnik o sporo większych umiejętnościach i jeżeli złapie swój rytm, to systematycznie będzie odjeżdżał Andrzejowi. Dawid będzie powoli rozbijał Sołdrę, aż ten straci głowę i nadzieje się na cios, po którym zawody dobiegną końca.
Typ: Kostecki przed czasem (5-6 runda)

Chudecki vs Syrowatka
Bardzo dobre zestawienie, w ringu powinno iskrzyć. Obydwaj są bardzo solidnie wyszkoleni technicznie, choć odrobinę lepszy na tym polu wydaje się być Syrowatka. Za to jeżeli chodzi o kondycję i siłę, to dziedziny w który góruje Chudecki. Walka będzie od początku zażarta, cios za cios. Wydaje mi się, że z czasem przewagę zacznie osiągać Chudecki, a Syrowatka będzie opadał z sił i nie będzie już tak efektywny jak na początku walki. Myślę, że mocną końcówką Chudecki skradnie decyzję sędziów.
Typ: Chudecki niejednogłośnie na pkt.

Proksa vs Sulęcki
Sulęcki to utalentowany bokser, ale jeżeli Proksa zrobił formę i z jego motywacją wszystko jest ok., to nie widzę wielkich szans dla Maćka. Kibicuję Sulęckiemu, ale warunkiem do jego wygranej byłaby doskonała realizacja planu na walkę, wykorzystanie przewagi warunków fizycznych i chłodna głowa + przeciętna dyspozycja Grzegorza. Proksa ma przewagę doświadczenia, jest niewygodny, ma cios którym potrafi zranić. Wydaje mi się, że o zwycięstwie zadecyduje tutaj właśnie doświadczenie i siła ciosu Proksy. Nie wydaje mi się, aby Sulęcki był w stanie unikać uderzeń „Super – G” na dłuższą metę. Maciek może dawać trudne rundy Proksie, ale w końcu da się złapać jakimś ciosem, który wybije go z rytmu, a po nim nie będzie już tak zdyscyplinowany jak wcześniej, co znacznie ułatwi robotę jego rywalowi. Obstawiam wygraną Proksy, choć Sulęcki pozostawi po sobie dobre wrażenie.
Typ: Proksa na punkty

Adamek vs Szpilka
Im bliżej walki tym mam więcej wątpliwości. Kto wie w jakiej formie teraz jest Adamek? Możliwe, że jest w tej chwili jeszcze słabszy niż z Głazkowem, do tego po takich sobie przygotowaniach. Szpilka wprawdzie nie jest żadnym elitarnym talentem, ale jest młodszy, świeższy i mniej porozbijany niż Tomasz. Do tego zdaje się, że trenował do tej walki naprawdę ciężko i być może jest w naprawdę dobrej formie. Artur swoją szybkością i ruchliwością może być niewygodny dla coraz mniej ruchliwego i nadgryzionego przez czas, oraz ringowe wojny Tomka. Bardzo wiele zależy od tego jak Szpilka wejdzie w walkę i czy udźwignie jej ciężar? Jeżeli wyjdzie spięty jak agrafka i da się szybko zaskoczyć Adamkowi, to nie sądzę aby dociągnął do ostatniego gongu. Jeżeli jednak da radę, dobrze wejdzie w walkę i będzie słuchał narożnika, to Tomasz może być zmuszony do gonienia wyniku w drugiej części walki. Stawiam jednak, że rutyna wygra tym razem z młodością. Jeżeli Adamkowi będzie szło na początku jak pod górę, to w razie czego wrzuci wyższy bieg i zacznie wciągać Artura w ringową wojnę, w której różnicę zrobi spokój i doświadczenie „Górala”. Jednak stawiam na wariant pośredni, w ktorym Szpilka będzie miał swoje momenty, ale z czasem zostanie rozszyfrowany przez Adamka i z rundy na rundę coraz bardziej rozbijany.
Typ: Adamek na punkty

A w Australii gorączka sobotniej nocy już się zaczęła. Polecam zwłaszcza to: https://www.youtube.com/watch?v=7pAGdmsc94o
Ten, który poległ uchodził za największą nadzieję Australii w zawodowym boksie.
Nie odpalam, a spytam tylko czy o chodzi o Damiena Hoopera?
Tak, chodzi o Hoopera. Poległ w 11 sekundzie walki.
O cholera! :o

Nie dalej jak wczoraj Ricky Hatton zapowiadał, że ten chłopak ma potencjał na to, by zostać najlepszym bokserem w historii australijskiego boksu...
Jak myślicie Mayweather kupił PPV na Adamek-Szpilka ?
Ta transmisja to jakaś kpina. Ciągle coś przerywa, teraz w ogóle nie ma dźwięku...
O której wychodzi Adamek z Szpilka?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Przekierowanie