Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Moskwa 27.09.2014
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Wydaje mi się, że na pewno gdzieś będzie transmisja. I raczej pytanie brzmi, czy będzie na antenie Polsatu Sport, czy jednak zdecydują się na PPV. Póki co nie ma tego w ramówce od Polsatu, ale trzy tygodnie to sporo czasu. Walkę Mastera z Kalengą kupili niecały tydzień przed.
Zaczynam się obawiać pozasportowej otoczki tej gali, a konkretnie antypolskich nastrojów na widowni. Stosunki polsko-rosyjskie są fatalne. Oglądam czasami rosyjską telewizję i plują w niej ostatnio na Polskę i Polaków jeszcze bardziej, niż w naszej na Rosję.

Dodatkowo fatalne wrażenie robi wygwizdywanie rosyjskich siatkarzy na mistrzostwach świata w Polsce. Jeśli oni nie zdobędą złotego medalu do którego są głównymi faworytemi, to zemsta na polskich bokserach będzie naturalną reakcją rosyjskich szowinistów. Tam może być straszny antypolski kocioł na trybunach i trudno powiedzieć, jak to wpłynie na psychikę Włodarczyka i Kołodzieja. Diablo już walczył i wygrał w Moskwie, ale to był pojedynek z Inguszem i większość publiki stanowili Ingusze i inni ludzie z Kaukazu, którzy nic do Polaków nie mają. Teraz będą to Rosjanie z najbardziej skrajnie nacjonalistycznych środowisk, bo przecież Lebiediew (obok Powietkina) to ich największy idol.

Z drugiej strony niektórych sportowców taka atmosfera mobilizuje. Czytałem, że w bardzo wrogiej atmosferze przebiegał mecz bokserski (oczywiście w boksie amatorskim) Niemcy - Polska w 1938 roku w Berlinie. Najgorzej ze wszystkich reprezentantów Polski miał Szapsel Rotholc, który był Żydem. Tak się zawziął, że znokautował teoretycznie silniejszego przeciwnika. Inni Polacy też bili się na ogół dobrze. Miejmy nadzieję, że w Moskwie będzie podobnie.
@Hugo

Na otwarciu Igrzysk w Soczi przy wejściu naszych nie było żadnych gwizdów, ani przy okazji startu naszych zawodników nie stwierdziłem żadnych szowinistycznych zachowań. Wiadomo, że to zupełnie inna widownia, ale myślę, że Riabiński już o tym pomyślał i nie chce aby bydło psuło mu imprezę Wink Diablo ogólnie lubi walczyć, gdy tłum jest przeciwko niemu i chyba go to dodatkowo mobilizuje. Kołodziej tak czy siak nie ma żadnych szans.
(11-09-2014 09:06 AM)Hugo napisał(a): [ -> ]Diablo już walczył i wygrał w Moskwie, ale to był pojedynek z Inguszem i większość publiki stanowili Ingusze i inni ludzie z Kaukazu, którzy nic do Polaków nie mają.
Co ciekawe nie brakowało Rosjan, którzy kibicowali Polakowi, byleby nie wspierać "czarnego". Ale fakt, obecnie Polska ma w Rosji fatalny PR. Przez większość zindoktrynowanych Rosjan jest odbierana jako wróg i piesek Ameryki.
Przecież to nie żadna indoktrynacja tylko stwierdzenie faktu.
(11-09-2014 02:01 PM)Metzger napisał(a): [ -> ]
(11-09-2014 09:06 AM)Hugo napisał(a): [ -> ]Diablo już walczył i wygrał w Moskwie, ale to był pojedynek z Inguszem i większość publiki stanowili Ingusze i inni ludzie z Kaukazu, którzy nic do Polaków nie mają.
Co ciekawe nie brakowało Rosjan, którzy kibicowali Polakowi, byleby nie wspierać "czarnego". Ale fakt, obecnie Polska ma w Rosji fatalny PR. Przez większość zindoktrynowanych Rosjan jest odbierana jako wróg i piesek Ameryki.

Taka jest prawda.
Myślę też, że jeszcze podczas igrzysk w Soczi sytuacja polityczna była zupełnie inna. A co za tym idzie Polacy nie prezentowali jeszcze na głos tak antyrosyjskich poglądów, więc sądzę, że teraz może być dużo dużo gorzej.
@kubala

To nie do końca tak jest. Tam zawsze Polska przeszkadzała w interesach i zawsze przedstawiało się nas bardzo źle. Miałem okazję rozmawiać z pewnym Rosjaninem i ogólnie do Polaków nic nie ma i można spokojnie pogadać nawet o polityce, ma jednak jak najgorsze zdanie o naszych władzach. Odwrotnie niż z Niemcami Z podobnymi opiniami spotkałem się też wcześniej. Zresztą wątpię naprawdę aby publiczność miała jakiś znaczący wpływ na przebieg walk wieczoru. Włodarczyk jest moim wyraźnym faworytem i po prostu zniszczy Drozda w drugiej połowie walki, a Kołodziejowi to nawet 100 tysięczny doping nie pomoże.
Zaczynam się coraz bardziej obawiać o otwartą transmisję gali w Moskwie na Polsacie Sport... Praktycznie nigdy się nie zdarzyło, żeby Polsat zmienił drugi raz potwierdzoną ramówkę... Zdarzyło się raz, jak kupili Masternaka, tak czy siak trzeba czekać na info bliżej terminu gali. Póki co na 27 września wygląda ona tak.
http://scr.hu/2fdt/ybymr
http://scr.hu/2fdt/hi7nb
Zdziwię się jak nie puszczą w tego PPV.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Przekierowanie