Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Rankingi - Heavyweight
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
@Hugo
Ale jak to wakat, albo jest ktoś wg Ciebie lepszy od Kliczki albo nie, jeśli nie to dlaczego nie jest na pierwszym miejscu? Czekasz na rewanz który moze się nigdy nie odbyć czy na walkę Władimira z kimś z czołówki by udowodnił ze jest najlepszy w HW?
Aktualizuję i poszerzam listę, teraz będę ją wrzucał tylko w takiej formie.
*Nie biorę pod uwagę bokserów którzy nie walczyli od roku, choć mogę zrobić wyjątek kiedy to bokser ma zakontraktowany pojedynek.

1. Anthony Joshua
2. Deontay Wilder
3. Tyson Fury
4. Wladimir Kliczko
5. Luis Ortiz
6. David Haye
7. Alexander Powetkin
8. Joseph Parker
9. Kubrat Pulev
10. Erkan Teper
-----------------
11. Bryant Jannings
12. Carlos Takam
13. Bermane Stiverne
14. Artur Szpilka
15. Johann Duhaupas
16. Charles Martin
17. Vyacheslav Glazkov
18. Malik Scott
19. Hughie Fury
20. Eric Molina
21. Dillian Whyte
22. Robert Helenius
23. Lucas Browne
24. Andy Ruiz Jr
25. Gerald Washington
26. Dominic Breazeale
27. Jarrell Miller
28. Amir Mansour
29. Dereck Chisora
30. Oscar Rivas

Rezerwa:Tony Thompson, Izuagbe Ugonoh, David Price, Andrzej Wawrzyk, Alexander Ustinov, Alexander Dimitrenko, Andriy Rudenko, Chris Arreola, Trevor Bryan, Christian Hammer
@Terminator
Co takiego widzisz w Helenius'ie, że jest nad m.in. Jarrell'em Miller'em czy Ugonoh'em? Bo po czubku rankingu widzę, że bierzesz pod uwagę potencjał zawodnika, a w Finie już raczej potencjału na mistrza nie widać.
Termi

Teper przed Jenningsem,Takamem, Glazkovem,Szpilką czy nawet Stivernem.

Co takiego jest w tym zawodniku po dopingu że jest tak wysoko u ciebie?
(25-09-2016 09:09 PM)Martin napisał(a): [ -> ]@Hugo
Ale jak to wakat, albo jest ktoś wg Ciebie lepszy od Kliczki albo nie, jeśli nie to dlaczego nie jest na pierwszym miejscu? Czekasz na rewanz który moze się nigdy nie odbyć czy na walkę Władimira z kimś z czołówki by udowodnił ze jest najlepszy w HW?
Wakat dlatego, że nie ma wyraźnego lidera. Był nim Fury, ale już nie jest, bo nie chce walczyć. Żaden z innych bokserów HW w tym momencie na miano lidera (króla, dominatora) nie zasługuje. Trzeba poczekać trochę, aż sytuacja się wyklaruje.
Od mojego ostatniego rankingu minelo już kilka miesięcy wiec czas zrobic malą edycje związaną z ostatnimi wydarzeniami.

1. Tyson Fury (Zaraz wyleci, bo minie rok od ostatniej walki) =
2. Deontay Wilder =
3. Anthony Joshua +4 (Jedyny zdrowy mistrz)
4. Wladimir Kliczko + (To samo co z Furym)
5. Luis Ortiz -2
6. Aleksander Powietkin -1
7. Joseph Parker +1
8. Kubrat Pulev +1
9. David Haye -3
10. Bermane Stiverne NR

…..

Osoby, które mogą dołączyć do rankingu po wyrzuceniu z niego Kliczki i Fury’ego:

- Carlos Takam
-Eric Molina
-Johann Duhaupas
- Vyacheslav Glazkov
- Hughie Fury
- Artur Szpilka
- Dillian Whyte
Troszkę się zmieniło od czasu ostatniego rankingu. Postanowiłem robić swoje rankingu jak Boxrec i klasyfikować tylko osoby, które stoczyły walkę w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.

1. Deontay Wilder +1
2. Anthony Joshua +1
3. Luis Ortiz +2
4. Kubrat Pulev +4
5. Joseph Parker +3
6. Dillian Whyte NR
7. David Haye +2
8. Andy Ruiz Jr NR
9. Dereck Chisora NR
10. Carlos Takam NR

Wiem jak marny jest ten ranking, ale aktualnie za bardzo nie ma nawet kogo tam wsadzić. Chisora i Whyte po wczorajszej walce wyprzedzili to marne grono typu Molina, Martin lub Duhaupas. W przyszłym tygodniu Powietkin vs Stiverne i myślę, że wbiją się obaj w czołówkę rankingu.
Hugo, zaskoczyłeś mnie z tym liderowaniem Joshuy, szczególnie w kontekście cruiser, gdzie lidera nie widzisz.
A sytuacja wg mnie jest analogiczna.

Mamy uznanego, długotrwałego mistrza, który powoli schodzi ze sceny, ale który ciągle może wygrać z każdym w wadze - Lebedev/Kliczko
Mamy nowego, młodego, dobrego zawodnika z póki co średnim resume, ale ogromnym potencjałem - Usyk/Joshua
Mamy młodego nowego mistrza, po którym nie wiadomo czego się spodziewać, ale który może się mocno rozwinąć - Gassiev/Parker
Mamy mistrza będącego trochę obok, który obił mocnego rywala w walce o pas, ale obrony przeciętne - Bellew/Wilder.

Mało tego, powiedziałbym że Usyk ma lepsze resume niż Joshua - skoro Ukraińca nie widzisz na szczycie cruiser, to czemu widzieć Joshuę.

Myślę że obie te kategorie czekająna te 2-3 walki na szczycie.

Co do HW...
pod względem resume to najlepszy jest ciągle Kliczko. Dalej Fury (ma Kliczkę), Wilder (ma Stiverne'a) i Joshua (w sumie nie wiem, który z tych ziomów jest najlepszym skalpem, ale żaden nie wygląda lepiej niż Stiverne.
Potencjał największy ma chyba Joshua, ale Wilder i Fury dalej są młodzi i spokojnie mogą się rozwijać.
Kliczko i Fury długo nie boksowali, Wilder kontuzjowany - tylko tutaj Joshua wygląda lepiej.

Dla mnie to że Joshua lepiej wygląda z Moliną niż Wilder to mało, żeby uznać go za numer jeden. Wygląda zjawiskowo, ale umówmy się że Whyte, Molina, Martin i Breazale nie wyglądają lepiej niż Stiverne, Molina, Duhapaus, Szpilka, Arreola.
Nawet to resume z prawej jest dla mnie lepsze, bo Duhapaus coś tam osiągnął w przeciwieństwie do Breazale'a i Martina, a Stiverne to nieporównywalnie lepszy zawodnik niż Whyte.


Dla mnie Wilder/Kliczko/Joshua to miejsca 1-3, wygrany Kliczko-Joshua to bezdyskusyjny lider. Fury obok rankingu.
Dalej Ortiz. Potem trochę przerwy. Parker? Pulew?
Haye obok rankingu, kogo on to ograł. Kelnera i barmana.
Whyte? Chisora? No sorry, gdzie jest HW jak trzeba się nad nimi zastanawiać.

Povietkin-Stiverne, zróbcie dobrą walkę.
"Joshua zrobił wrażenie, ale klasa jego przeciwników jest relatywnie niska, co uniemożliwia mu awans w rankingu. Parker minimalnie pokonał na punkty Ruiza i utrzymał swoją lokatę. Ruiz zrobił wystarczająco dużo, by pozostać w Top-10." - czytamy w uzasadnieniu "The Ring".

Ranking wagi ciężkiej "The Ring": Mistrz - Tyson Fury, 1. Władimir Kliczko, 2. Deontay Wilder, 3. Kubrat Pulew, 4. Luis Ortiz, 5. Anthony Joshua, 6. Joseph Parker, 7. Bermane Stiverne, 8. Bryant Jennings, 9. David Haye, 10. Andy Ruiz Jr.
9 komentarzy
Dla mnie tak wysoka pozycja Pulewa to jakiś żarcik. Amerykanom przypadkiem Pulew nie myli się z Powietkinem? Pewnie dla wielu Bułgaria czy Rosja to ten sam... (nie będę przeklinał). A Stiverne siódmy? Nie wiem, nie wiem... sam po weekendzie będę układał ranking HW, zobaczymy, co on tam takiego wspaniałego ostatnio osiągnął, że jest aż tak wysoko.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Przekierowanie