Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nonito Donaire
10-07-2012, 11:28 AM
Post: #21
RE: Nonito Donaire
@Szakal
Jorge powtórzy los Montiela, lub Vica. Jego atak "na hura!" będzie wodą na młyn dla Nonito. Donaire preferuje walczyć z nacierającymi pięściarzami. Arce do tego jest strasznie dziurawy, a Donaire ma cios, którym jest w stanie skosić każdego w tej kategorii wagowej. Nie zdziwiłbym się, gdyby Nonito dosyć szybko zakończył ten pojedynek. Arce dosłownie będzie wchodził na lewe sierpowe. Samego pojedynku nie jestem pewien. Już od roku mówi się o tej walce i jak na razie panowie jeszcze się nie dogadali. Ale z chęcią obejrzałbym ten pojedynek. Arce to ciągle mocny przeciwnik, solidne nazwisko, a do tego spodziewałbym się bardzo efektownego nokautu na nim.

Co do walki z Nishioką, to dzisiaj stawiłbym w roli faworyta Donaire w stosunku 60-40. Nishioka to świetny pięściarz, ale ostatnio nieaktywny, a do tego trochę wiekowy. W swoim ostatnim pojedynku pokonał Rafę Marqueza, ale nie zrobił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Jego największe atuty to szybkość, ruchliwość i świetna technika. Wydaje mi się, że Donaire przewyższa go w tych elementach. Walka pewnie byłaby znakomita, ale wydaje mi się, że Nonito wygrałby na pkt gdzieś 116-112, 115-113. Czasówka też nie jest niemożliwa.

Co do walki z Rigo... Postawiłbym 55/45 dla Nonito. Atuty mają podobne (szybkość i siła), Kubańczyk zdaje się być bardziej precyzyjny, za to Donaire bardziej nieszablonowy i nieprzewidywalny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2012, 10:43 AM
Post: #22
RE: Nonito Donaire
@redd
Odświeżyłem sobie parę walk Arce i doszedłem do wniosku że masz rację. Jeżeli do tej walki dojdzie, to "Travieso" może względnie szybko skończyć na dechach. Ale mimo wszystko wydaje mi się, że lepiej będzie zobaczyć w końcu kogoś próbującego iść z Donairem od początku na wojnę (nawet jeśli szybko padnie) niż walczącego zapobiegawczo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2012, 09:24 AM
Post: #23
RE: Nonito Donaire
Mamy w końcu oficjalną informację, kolejnym rywalem Filipińczyka nie będzie jednak Jorge Arce, a Toshiaki Nishioka.

Japończyk to rewelacyjny bokser, ale dla mnie (jak już kiedyś pisałem) nieznacznym faworytem jest Donaire. Dlaczego? Bo jest młodszy, jest w gazie i możemy być spokojni o jego dyspozycję. Nie, żebym podejrzewał Japończyka o obijanie się, ale nie ukrywam że jego forma jest dla mnie sporą niewiadomą. No i ma na karku już 36 lat, więc młodzieniaszkiem nie jest... W każdym razie spodziewam się pokazu boksu na najwyższym poziomie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2012, 10:21 AM
Post: #24
RE: Nonito Donaire
Jeśli dobrze kojarzę, to jeśli Nonito wygra tę walkę to zmienia kategorię wagową. Nie uważacie, że to bez sensu ponieważ nie będzie Mistrzem niekwestionowanym? Chodzi o to, że nie będzie miał wszystkich pasów. Nie chciałbym aby (chyba) drugi bokser po Haye'u nazywał się w przyszłości byłym, niekwestionowanym Mistrzem danej kategorii podczas gdy w jego kolekcji będzie brakowało jakiegoś pasa (u Haye'a IBF).

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2012, 10:49 AM
Post: #25
RE: Nonito Donaire
Kapitalna walka. Styl faworyzuje moim zdaniem Nishiokę, którego lewa ręka jest dużo lepsza niż prawa ręka Donaire. Nonito będzie miał duży problem z ulokowaniem Swojego lewego sierpowego na Japończyku. Gdyby Toshiaki był w Swoim prime to byłaby to dla mnie walka bez faworyta, ale w ostatnich walkach nie wyglądał najlepiej więc stawiam na Filipińczyka.
Dodatkowo, jeśli walka będzie wyrównana, to patrząc na punktacje na galach Top Rank, kto dostanie werdykt? Japończyk który planuje zakończyć karierę po zwycięstwie, czy wciąż rosnąca gwiazda Donaire który planuje przenieść się jeszcze kategorię albo dwie wyżej co da Top Rank możliwość zarobienia dużych pieniędzy?

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2012, 11:23 AM
Post: #26
RE: Nonito Donaire
(06-08-2012 10:21 AM)Jerome napisał(a):  Jeśli dobrze kojarzę, to jeśli Nonito wygra tę walkę to zmienia kategorię wagową. Nie uważacie, że to bez sensu ponieważ nie będzie Mistrzem niekwestionowanym? Chodzi o to, że nie będzie miał wszystkich pasów. Nie chciałbym aby (chyba) drugi bokser po Haye'u nazywał się w przyszłości byłym, niekwestionowanym Mistrzem danej kategorii podczas gdy w jego kolekcji będzie brakowało jakiegoś pasa (u Haye'a IBF).
@Jerome
Czy to bez sensu? Cóż, nie zapominaj kto ma pas WBA ;]
Wydaje mi się, że nikt nie będzie nazywał Donaire'a (nawet on sam) niekwestionowanym mistrzem jeśli nie będzie miał wszystkich pasów. Ale mogę się założyć, że jeśli nawet Nonito nazwie siebie w ten sposób, to Rigondeaux błyskawicznie przypomni o sobie i swoim trofeum.

(06-08-2012 10:49 AM)Mastrangelo napisał(a):  Dodatkowo, jeśli walka będzie wyrównana, to patrząc na punktacje na galach Top Rank, kto dostanie werdykt? Japończyk który planuje zakończyć karierę po zwycięstwie, czy wciąż rosnąca gwiazda Donaire który planuje przenieść się jeszcze kategorię albo dwie wyżej co da Top Rank możliwość zarobienia dużych pieniędzy?
@Mastrangelo
Powiem Ci, że o ewentualnym wałku nie pomyślałem... Bo oczywistym jest, że przy wyrównanej walce zwycięstwo dostanie Filipińczyk. No cóż, mam nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2012, 12:48 PM
Post: #27
RE: Nonito Donaire
(06-08-2012 10:49 AM)Mastrangelo napisał(a):  Dodatkowo, jeśli walka będzie wyrównana, to patrząc na punktacje na galach Top Rank, kto dostanie werdykt? Japończyk który planuje zakończyć karierę po zwycięstwie, czy wciąż rosnąca gwiazda Donaire który planuje przenieść się jeszcze kategorię albo dwie wyżej co da Top Rank możliwość zarobienia dużych pieniędzy?

Hah, rano jak zobaczyłem newsa o tym pojedynku to pomyślałem sobie:
"Jak Nishioka wygra 115-113 to na karcie punktowej będzie 116-112 dla Nonito";)

Myślę jednak, że obejdzie się bez kontrowersji. Nishioka ma swój wiek, jest po długiej nieaktywności, a w ostatniej walce wypadł dobrze, ale bez rewelacji.
Myślę, że lepiej się już nie zareprezentuje. Spodziewam się pewnego zwycięstwa Donaire.

Mam nadzieję, że walka z Arce po pojedynku z Nishioką jednak się odbędzieWink

Martwi mnie chęć przeniesienia się do wyższej kategorii wagowej w tak szybkim czasie. Co za dużo to nie zdrowo. Nonito to nie Manny, który walcząc w piórkowej w dniu walki wnosił na wagę 148 funtów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2012, 04:29 PM
Post: #28
RE: Nonito Donaire
@Szakal
Powiem szczerze, że nie skumałem, że to ta sama kategoria wagowa co Rico więc przepraszam. Generalnie nie interesuje się dołem boksu także pytanie było bardziej tylko o pasy niż o zawodników, walki. Sory.. nie pomyślałem.

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2012, 05:31 PM
Post: #29
RE: Nonito Donaire
(06-08-2012 11:23 AM)Szakal napisał(a):  Wydaje mi się, że nikt nie będzie nazywał Donaire'a (nawet on sam) niekwestionowanym mistrzem jeśli nie będzie miał wszystkich pasów.
Haha, w takim razie musiałeś przegapić wywiad po walce z Mathebulą w którym Donaire wyzwał wszystkich mistrzów oprócz Rigondeaux i próbował wmówić Maxowi Kellermanowi, że "3 out of 4 is undisputed to me".

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-08-2012, 12:40 PM
Post: #30
RE: Nonito Donaire
Nishioka - Donaire to walka, którą koniecznie obejrzę ale... obawiam się że Japończyk musi wygrać przez nokaut bo punktowo Nonito ma przywileje.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości