Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
27-06-2017, 09:40 PM
Post: #161
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Hugo
Spojrzenie na sprawę mamy podobne. Różnimy się tylko w jednym. Ty uważasz, że potencjalna walka Głowacki - Kudriaszow się świetnie sprzeda, ja uważam, że będzie finansową klapą, podobnie jak Głowacki - Usyk. Ani Główka, ani tym bardziej nieznany niedzielnym kibicom Rosjanin nie pociągną tego wózka.

Nie oczekiwałem, że walka Diablo - Gevor przyciągnie tłumy, ale... 600 osób? Moim zdaniem to jasno pokazuje, jak nikłym zainteresowanie dzisiaj cieszy się boks.

Martin
Ty chyba bardziej nienawidzisz PPV niż Kaczyński Tuska, skoro z moich wniosków wywnioskowałeś, że uważam, że "PPV musi być" Tongue Albo po prostu nieuważnie je czytasz. Ja się już powtarzał nie będę, napiszę meritum jasno. Uargumentowałem dlaczego AKCEPTUJĘ (!!!!) PPV dwa razy do roku, a nie, że jestem jego ZWOLENNIKIEM. To są zupełnie dwie inne rzeczy.

Redd
Ja się w całości podpisuję pod twoim postem. Tylko pytanie jak powrócić do czasów gali PBN I? Jak dopiąć wszystko formalnie i finansowo?

My ogólnie wszyscy mamy podobne spojrzenie na sprawę, tylko różnimy się w sposobie rozwiązania jej. @Martin twierdzi, że trzeba robić wielkie gale i szeroko je udostępniać, @Hugo też podkreśla, że należy robić wielkie gale i wtedy je ewentualnie kodować, bo będzie na nie popyt. Te pomysły są okej. O ile znajdzie się jakiś zakochany w boksie sponsor, który dołoży do gali 5 milionów... Umówmy się, nic takiego się nie zdarzy. Ja rozwiązania na dziś nie widzę. Trzeba zacząć od tego, o czym pisał @redd w ostatnim akapicie, bo, aż zacytuję "pojedyncze sukcesy tylko utrwalają patologię, co w swojej istocie jest bardzo przygnębiające".

Na dzisiaj musimy przyzwyczajać się do gal w tym Nosalowym Dworze Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2017, 09:57 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2017 09:58 PM przez redd.)
Post: #162
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Bez boksu amatorskiego nic się nie ruszy. Trzeba zacząć od zera. Jeśli ludzie na poziomie regionu będą w jakikolwiek sposób utożsamiać się z lokalnymi klubami i zawodnikami, tak od razu bardziej zainteresują się boksem zawodowym. Do tego potrzebna jest liga, choćby i na niezbyt wysokim poziomie, ale która w jakiś sposób trafiałaby do ludzi. Jeśli przykładowo powstałyby takie kluby (nazwy losowe) jak Nokaut Chorzów i Boks Sosnowiec, to na mecze między nimi, choćby były na poziomie Słowaków i Czechów, przychodziłoby pełno ludzi ze względu na pewne regionalne zaszłości.

Ale by stworzyć ligę trzeba by było kogoś z jajami, kto potrafiłby rozruszać atmosferę i przyciągnąłby sponsorów oraz telewizję. Jednak niestety jest to mało prawdopodobne. W polskim boksie mamy patologię, na której żerują decydenci - PZB bo na czymś słabym łatwo żerować, najsilniejsi promotorzy bo wyciągając nieliczne talenty praktycznie tworzą monopol i niszczą konkurencję oraz telewizja, która po prostu kieruje się możliwością doraźnego zysku. Niby wszyscy ważni psioczą na to, o czym piszę, ale tak naprawdę ten układ im pasuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2017, 10:36 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2017 10:37 PM przez Hugo.)
Post: #163
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Problem jest złożony, a różne punkty widzenia jak najbardziej uzasadnione. Chcę jednak wrócić do bardziej konkretnego problemu, a mianowicie do tego, dlaczego PBN7 okazała się galą nieudaną (ja przynajmniej tak uważam). Myślę, że Borek miał dobre chęci, ale popełnił parę błędów. Jednym z ważniejszych było oparcie gali na Adamku przy jednoczesnym założeniu, że Adamek ma i musi wygrać. W praktyce oznaczało to słabego rywala i rezultat walk głównej z góry do przewidzenia. Myślę, że znacznie lepszym wyjściem byłaby walka Adamka z innym Polakiem o w miarę podobnym poziomie umiejętności. Przypomnę, że najlepsze (sportowo i finansowo) to były PBN-y Adamek - Gołota i Adamek - Szpilka. Wojna polsko-polska o nieznanym z góry zakończeniu to jest to, co mogło przyciągnąć zainteresowanie kibiców. Moim zdaniem najlepszym wariantem byłby pojedynek Adamek - Zimnoch, ale tej możliwości nie wykorzystano.

Druga sprawa to kwestia decyzyjna w sprawie doboru rywali. Sądziłem, że jest ona w gestii Borka, a potem ze zdumieniem dowiaduję się, że nie zakontraktowano Kalengi, bo "Wasilewski się nie zgodził". Chyba nie tak powinno być. Skoro mój cyrk, to i moje małpy, a Wasylowi należało postawić ultimatum: albo Kalenga (i godny rywal dla Sulęckiego) albo zabieraj swoich asów i spierdalaj z anteny Polsatu raz na zawsze. W gruncie rzeczy galę położyły zestawienia 2 najlepszych polskich bokserów z bumobijami. Za Jerkicia i Howarda gotów byłem jeszcze zapłacić PPV, ale za Bonellego i Altunkayę już nie. Myślę, że podobne decyzje podjęło wielu.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 09:07 AM
Post: #164
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Posłuchałem trochę Borka na temat PBN, z ciekawszych rzeczy

- następna gala o ile będzie organizowana przez niego odbędzie się na południu Polski, gdzie w zasięgu jest 10-12 milionów ludzi a nie 1,5 miliona
- jest zadowolony ze sprzedaży drogich biletów dla VIP-ów i miejsc na płycie
- nie jest zadowolony ze sprzedaży "tańszego biletu" ale łączy to właśnie z lokalizacją gdyż tanie bilety przeznaczone są dla zwykłych ludzi, a zwykły ludź raczej nie pojedzie 500km na galę na którą wydał 50zł
- żałuje rywali Głowackiego i Sulęckiego, to jedyne pojedynki za które nie bierze odpowiedzialności, wskazuje na to że to Wasilewski przyblokował lepszych rywali dla chłopaków
- cieszy się z atmosfery i reakcji publiczności, cieszy się też z frekwencji wbijając szpilkę w Wasilewskiego i wspominając o tym ile biletów sprzedał Włodarczyk z Gevorem
- dużo sie nauczył, zarówno o przedsięwzięciu jak i o ludziach a efekty tego (szczególnie to drugie) będzie widoczne na kolejnej jego gali
- i jeszcze sam cytat w odpowiedzi na tekst Wasyla o tym, że Adamek powinien skończyć karierę: "Jeśli ktoś mówi, że Adamek powinien skonczyć karierę po tym co pokazał, to ja powiem, że wielu zawodników od Andrzeja Wasilewskiego tej kariery czy przygody z boksem w ogóle nigdy nie powinno zaczynać. Niektórzy po prostu nie mają na tyle talentu czy umiejętności, żeby w ten sport się bawić - kończy Borek."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 09:26 AM
Post: #165
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Ja tam mu życzę powodzenia. Dobrze, że chociaż wyciągnął ten wniosek o lokalizacji gali.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 09:57 AM
Post: #166
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Borek "mądry po szkodzie" w temacie lokalizacji walki zauważył, że południe Polski jest znacznie gęściej zaludnione, niż północ. Dobrze, że to dostrzegł, bo sa promotorzy, którzy nie zauważają takich rzeczy przez całe dziesięciolecia. Trudno np. o bardziej fatalną lokalizację walki Głowacki - Usyk, niż Gdańsk. Nie dość, że wokół laski, piaski i karaski, to jeszcze cholernie ciężko i daleko było dojechać do tego miasta Ukraińcom pragnącym zobaczyć w akcji swego najbardziej popularnego boksera. Może Wasilewski liczył na kibiców boksu ze Szwecji?

Dla porównania wybrany przez K2 na miejsce walki Kliczko - Adamek Wrocław był lokalizacją perfekcyjną. Po pierwsze w Polsce (wbrew ekipie Adamka, ale jak najbardziej słusznie ze względu na ogromne zainteresowanie tą walką w Polsce), po drugie w zachodniej Polsce ( żeby niemieccy kibice Kliczki mieli jak najbliżej, po trzecie we Wrocławiu (skąd jest bezpośrednie połączenie kolejowe i autostrada na Ukrainę, żeby kibicom Kliczki stamtąd też było najwygodniej). Jak ktoś nie bierze pod uwagę takich rzeczy, to powinien zająć się pasaniem baranów na hali zamiast organizowaniem gal.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości