Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
25-04-2017, 07:40 AM
Post: #1
Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
TOMASZ ADAMEK vs SOLOMON HAUMONO - waga ciężka
Krzysztof Głowacki vs TBA - waga cruiser
Mateusz Masternak vs Ismaił Siłłach - waga cruiser
Adam Balski vs Vikapita Meroro - waga cruiser
Łukasz Wierzbicki vs Robert Tlatlik - waga super lekka

Ewa Brodnicka vs TBA - waga lekka


Zestawienie Adamka z Haumono byłoby całkiem do przyjęcia, gdyby nie robiono z niego na siłę głównej walki gali. Różnica stylów (boxer vs slugger) z jednej strony działa na korzyść Adamka, a z drugiej gwarantuje ciekawy przebieg pojedynku. Polak jest zdecydowanym faworytem starcia z ex-rugbystą z korzeniami na Tonga, ale element ryzyka w postaci jego porażki przez nokaut, choć nieduży , to jednak istnieje i dodaje walce smaczku. Jednak przedstawianie pojedynku dwóch schyłkowych, przeszło 40-letnich "starszych panów" jako wydarzenia mającego zapoczątkować wielki powrót Górala na ring z daleka pachnie zakłamaniem i tandetą.

W tym TBA dla Głowackiego tli się cała nadzieja na uratowanie gali jako imprezy wysokiej jakości. Były mistrz świata WBO został włączony w skład gali z opóźnieniem w stosunku do innych, przy czym wyraźnie oświadczył, że nie ma zamiaru "przecierać się" z byle kim, lecz chce zmierzyć się godnym tego rywalem. To jeszcze niczego nie przesądza, bowiem wciskanie kibicom rozmaitej maści "leszczy" w roli "wybitnych" i "groźnych" przeciwników to w boksie zawodowym nagminna praktyka. Być może jednak doczekamy się w Gdańsku jakiegoś naprawdę ciekawego cruisera ze Wschodu (Rosja, Ukraina, Kazachstan) lub Zachodu (Wielka Brytania, Belgia).

Pojedynek Masternaka z Siłłachem to największe rozczarowanie gali. Dla wielkiej niespełnionej nadziei polskiego boksu ściąga się jeszcze bardziej niespełnioną nadzieję boksu ukraińskiego. Walka ze szklanoszczękim, ale technicznie doskonałym Mulatem to dla Masternaka bardzo niewdzięczne zadanie. Wszyscy będą oczekiwać jego wygranej przez nokaut, a wiadomo, że jak trzeba znokautować, to nie zawsze to wychodzi. Jak obserwowaliśmy to w przeszłości, Masternaka ta zasada dotyczy bardziej, niż innych. Oby nie skończyło się na wygranej na punkty przy pomocy sędziów.

Obiecującego cruisera Balskiego "wsadzono na minę" w jeszcze większym stopniu, niż Masternaka. Silny, ale technicznie jeszcze dość surowy Polak będzie musiał zmierzyć się z przeciwnikiem doświadczonym i dużo bardziej zaawansowanym technicznie. Z Meroro w optymalnej dyspozycji Balski po prostu "nie ma prawa wygrać". Można jedynie pokładać nadzieję w tym, że były godny rywal Braehmera i Chilemby przyjedzie nieprzygotowany lub że w dwóch niedawnych porażkach przed czasem z Kudriaszowem i Lereną został rozbity i nie będzie trzymał ciosu. W przeciwnym razie i w tej walce chyba będą musieli pomagać sędziowie.

Nie chodzi o to, żeby Masternak i Balski dostali łatwych przeciwników, lecz o to, żeby dostali rywali bardziej im pasujących stylem, czyli silnych fizycznie, ofensywnych, ale nie górujących techniką lub motoryką nad naszymi bokserami. Organizator gali powinien to brać pod uwagę, a Mateuszowi Borkowi zabrakło chyba pod tym względem doświadczenia. Pojedynek Wierzbickiego z Tlatlikiem w charakterze głębokiego undercardu jest jak najbardziej O.K., a na temat boksu kobiecego nie chcę się wypowiadać. Borek stwierdził, że rozważa uzupełnienie harmonogramu gali o 1-2 walki. Na pewno byłoby to z korzyścią dla widzów, a za szczególnie wskazane uważam skonfrontowanie naszych "prospektów HW" o nieskalanych porażką bilansach ze sobą ewentualnie z podobnymi im "nieustraszonymi pogromcami bumów" zza naszej zachodniej granicy, których uzbierałoby się tam z kilkunastu.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-04-2017, 02:39 PM
Post: #2
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Gala zapowiada się nieźle, choć o jej kształcie zaważy rywal dla Głowackiego. Tu i ówdzie wspomina się o Kuczerze i byłby to bardzo dobry rywal jak na powrót po dłuższej nieaktywności i kontuzji. Jednak to nic pewnego na dzień dzisiejszy i trzeba poczekać na ostateczne rozstrzygnięcie.

Haumono dla Adamka jest niezłym rywalem na ten etap kariery, ale potyczka ta wcale mnie nie emocjonuje, także nie będę się na jej temat rozpisywać.

Trochę nie zgadzam się w ocenie walk Masternaka i Balskiego. Wydaje mi się, że Siłłach to odpowiedni rywal do dania dobrej, wyrównanej potyczki, ale także przegrania przed czasem. Masternak powinien być zmotywowany i optymalnie przygotowany na Ukraińca. Rywal faktycznie może narobić mu problemów, szczególnie w pierwszej fazie pojedynku, ale wierzę, że tym razem Masternak pokaże w ringu trochę więcej agresji i przełamie Siłłacha. Liczę, że obejrzę dobry, techniczny pojedynek, w którym ostatecznie zwycięży Polak, choć majątku na jego wygraną nie postawiłbym.

Co do Balskiego, to jestem ciekaw jak poradzi sobie w najbliższej walce, z Łotyszem Bolotniksem, bo ten wcale nie wygląda na kelnera. Adam póki co nie grzeszy w ringu inteligencją i daje ponieść się emocjom. Ma ponadprzeciętną dynamikę i siłę ciosu, ale jeśli stara się znokautować rywala "na rympał", to nie zawsze to wychodzi, a czasem przez to samemu można wylądować na tyłku. Walka z Meroro jest jednak trochę ryzykowna. Namibijczyk potrafi boksować i jest niewygodny, ale też nie walczy zbyt często i ostatnie dwie walki przegrał przed czasem, choć z naprawdę mocnymi rywalami. Mam nadzieję, że Meroro jest już "tylko journeymanem" i wyjdzie do ringu nie wygrać, ale raczej poprzeszkadzać, maksymalnie utrudnić życie Polakowi. Również liczę, że Balski nieco się ogarnie i w ringu pokaże więcej pomyślunku oraz konsekwencji taktycznej, a mniej nieprzemyślanych ataków na hurra.

Walka Tlatlik vs Wierzbicki jest bardzo ok, a potyczka Brodnickiej wcale mnie nie interesuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2017, 03:01 PM
Post: #3
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Na orgu pojawiła się pogłoska, że w PBN ma wziąć udział także Maciej Sulęcki. Zapowiada nam się więc kuriozalna sytuacja, że na undercardzie wystąpi dwóch z najlepszych trzech aktualnie polskich bokserów, a w walce głównej obejrzymy "Kabaret Starszych Panów". Zarówno Głowacki, jak i Sulęcki wielokrotnie podkreślali, że nie chcą żadnego przecierania się z byle kim, lecz oczekują godnych rywali. Skąd takich ściągnąć za relatywnie nieduże pieniądze? Podpowiadam więc Panu Borkowi, żeby nie szukał ich na Antypodach, lecz spróbował ściągnąć kogoś z poniższej listy:
Dla Głowackiego: Dmytro Kuczer (Ukraina), Rusłan Fajfer i Aleksiej Papin (obaj Rosja), Issa Akberbajew (Kazachstan), Arsen Goulamirian (Francja)
Dla Sulęckiego: Siarhiej Rabczenka (Białoruś), Siergiej Szigaszew (Rosja), Zakaria Attou (Francja), Islam Teffahi (Belgia), Dostonbek Turdijew (Uzbekistan)

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2017, 10:38 AM
Post: #4
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
@Hugo
Czy po sobotniej walce dalej tak surowo oceniasz szanse Balskiego z Meroro?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2017, 11:06 AM
Post: #5
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
@redd
Znacznie lepiej, bo Balski zanotował życiowy występ i pokazał się z bardzo dobrej strony. Tym niemniej nadal uważam, że wybór Meroro jako jego rywala jest niefortunny. Namibijczyk to stary wyga i do tego posiadający wysokie umiejętności techniczne. Balski jest młody, silny, dobry w ataku (co pokazał w walce z Oleksijenką), ale brakuje mu ringowego obycia, cwaniactwa, a i nad techniką obronną ma sporo do popracowania. Być może Balski przełamie nieco ostatnio porozbijanego Meroro i wygra pewnie, ale można też liczyć się z trudnościami. Wolałbym, żeby nasz prospekt boksował z kimś w typie Oleksijenki (czyli boksującym siłowo), ale wyższej klasy.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2017, 11:15 AM
Post: #6
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Dzisiaj w "Puncherze" ma zostać ogłoszony siódmy pojedynek podczas PBN. Aż ciekawy jestem. Gdzieś obiło mi się o oczy, że chodzi o walkę Pawła Stępnia z Wiktorem Polyakowem, ale najpewniej to plotki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2017, 02:18 PM
Post: #7
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Może "Mati" będzie boksował...Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2017, 09:52 PM
Post: #8
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Norbert Dąbrowski vs Robert Talarek - waga super średnia

Mamy kolejną i chyba zarazem ostatnią walkę na PBN7. Jestem mocno rozczarowany. Bynajmniej nie zestawieniem, bo najlepsi polscy journeymani powinni pokazać interesujące widowisko, lecz faktem że pogrąża ono szanse na występ Sulęckiego. Walki pierwszoligowej jak nie było tak nie ma i chyba nie będzie, bo z każdym dniem maleją także szanse na znalezienie wartościowego rywala dla Głowackiego. Zapewne znów skończy się na jakimś weteranie albo niespełnionym ex prospekcie, któremu prime time upłynął na odsiadce w więzieniu.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2017, 10:03 PM
Post: #9
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Samo zestawienie super, z chęcią bym obejrzał. Tylko, że jak mówi @Hugo, liczyłem na Sulęckiego i top walkę z jego udziałem. Może jeszcze zalapie się do gali, bo Borek mówił, że może być nawet 8 walk.

Sama gala naprawdę dobrze się zapowiada, ale brakuje mi takiego bum, takiej walki na którą mocno bym czekał. Wciąż liczę, ze będzie to walka Głowackiego albo Sulęckiego. Borek zapewniał, że przeciwnik Główki wie o walce i już się do niej przygotowuje, więc może może... Czasu do gali jednak coraz mniej, więc powoli tracę nadzieję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2017, 10:10 PM
Post: #10
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Borek powiedział, że na jego gali nie chce ludzi bez butów z łapanki, a przynajmniej zawodników, którzy będą mieli te minimum 8 tygodni przygotowań do walki. Zatem albo jest rywal dla Główki, albo Borek już na starcie sam sobie przeczy, #hipokryzja. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości