Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Pacquiao - Horn (2.07.2017)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
@RSC-2
To przedstaw swoje alternatywne sposoby punktacji.
Pac-Man źle sobie radzi z widokiem własnej krwi. Kumuluje się to wszystko ze strachem wobec igieł Wink

- Manny rzadko doznaje rozcięć, a kiedy już się jakieś przytrafi, to wpada w małą panikę. Nigdy sobie zbyt dobrze nie radził, kiedy miał zakrwawioną twarz. Każdy reaguje w takich sytuacjach inaczej - oznajmił Freddie Roach.
@TomaszX

Trzeba zwiększyć "rozpiętość" punktowania . Runda musi być punktowana różnicą od 1 do 3 punktów.

Nie może być tak ,że zawodnik po wyrównanej rundzie wygrywa 10:9 a w następnej dostaje takie lanie ,że nie potrafi trafić do narożnika i przegrywa ją 9:10 co po dwóch rundach daje remis. I jest to remis przy uczciwym punktowaniu i zgodnie z zasadami.

No jak po takich dwóch rundach może być remis?
To jest niedopuszczalne i to wypacza wynik rywalizacji.
Federacja WBO zapowiedziała, że zatrudni pięciu sędziów do ponownej oceny walki Manny'ego Pacquiao (59-7-2, 38 KO) z Jeffem Hornem (17-0-1, 11 KO). Niezależnie od tego, jak będą punktować, kontrowersyjny wynik pojedynku nie ulegnie zmianie.

Z prośbą o przeprowadzenie śledztwa ws. werdyktu zwrócił się wkrótce po niedzielnej potyczce organ regulujący profesjonalny sport na Filipinach (GAB). Chciał tego również sam Pacquiao, który stwierdził, że decyzja sędziów przyznająca wygraną jego rywalowi był niesprawiedliwa.

Francisco Valcarcel, prezydent WBO, podkreślił, że rezultat może zostać zmieniony tylko wtedy, jeśli GAB udowodni, że doszło do oszustwa. Jednocześnie zgodził się, by walkę ponownie ocenili anonimowi sędziowie. Poinformował, że jeśli trzech z pięciu wyznaczonych sędziów zapisze daną rundę na konto tego samego zawodnika, wówczas będzie można uznać, że rzeczywiście to on był w niej lepszy.

Pojedynek Pacquiao-Horn punktowali Waleska Roldan (117-111), Chris Flores i Ramon Cerdan (po 115-113). Valcarcel stanął w ich obronie, stwierdzając, że cała trójka to fachowcy, którzy zawsze wykazują się uczciwością.
@RSC-2
Gdyby sędziowie byli kompetentni to ok ale według mnie nie są,albo nie chcą być a taki sposób jak podajesz pomógłby mi oszukiwać jeszcze bardziej.
TomaszX

Jeżeli będziemy brali pod uwagę oszukiwanie przez sędziów i nieuczciwe punktowanie to nie ma takiego sposobu punktowania, aby temu zapobiec.

Ja w swoim przykładzie powyżej brałem pod uwagę jedynie uczciwe punktowanie według obecnych zasad.

I w takim przypadku system punktowania różnicą jednego punktu nie oddaje "przebiegu" walki bo "przewagi" w każdej rundzie mogą mieć różną wielkość.

[A jeżeli będzie oszustwo? To żaden argument.
Podobnie jak w skeczu kabaretowym z kupowaniem wędki i haczyka.
Gdy sprzedający się pyta:
A jak będzie ławica?]
http://www.boxingscene.com/pacquiao-horn...hy--118368
"The WBO's five independent judges' average scorecard saw Pacquiao win rounds 3,5,8,9,11 while Horn won 1,2,4,6,7,10,12.

Horn wins 115-113."


5 sędziów oceniło walkę ponownie i przyznali Hornowi 7 rund, a Pacquiao 5.
Tak to mniej więcej wyglądało, dzięki za wrzucenie tej informacji.
Pewnie tymi sędziami byli ochroniarze Floyda i Leonard Ellerbe.
Już podaję skład sędziowski który weryfikował wynik tej walki:
1. Andrea Bocelli
2. David Blunkett
3. Jarmo Ollanketo
4. Michael G. May
5. Stevie Wonder
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Przekierowanie