Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Bellew vs Makabu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Bellew cały czas twierdzi że największym skalpem Makabu jest Glen Johnson. Ciekawe czy to tylko takie gadanie czy na prawdę tak myśli, co by znaczyło że nie ma kompletnie pojęcia z kim walczy.
Doskonała walka dwóch najlepszych afrykańskich cruiserów. Podręcznikowy przykład pojedynku swarmer vs boxer. Bellew to jest elastyczny boxer/swarmer, ale Makabu w żadnej opcji leżał mu nie będzie. W porównaniu do Mchunu Brytyjczyk jest dużo wyższy i bardziej mobilny na nogach, ale przy ciągłym naporze Makabu to może nie wystarczyć. Poza tym Bellew ma mankament w postaci "umiarkowanej szklanki". Leżał w walkach z McKenziem i Ajisafe'em. Teoretycznie z Makabu jest bez szans, jednak w boksie praktyka często zaprzecza teorii.
Kurde, faktycznie zrypałem. Zapomniałem, że Makabu walczył z Mchunu, to pewnie przez ten brak retransmisji. Wybaczcie Smile

Mimo to uważam, że będzie dobra walka Smile
Właśnie obejrzałem walkę Makabu vs Mchunu i muszę stwierdzić, że była rewelacyjna. Mchunu świetnie zaczął, wręcz deklasował rywala w pierwszych czterech rundach, ale później konsekwencja i presja Makabu przyniosły efekty. Rzadko kiedy widzi się zestawienia, które stałyby na tak wysokim poziomie sportowym.
(27-05-2016 07:10 AM)saliman1 napisał(a): [ -> ]Na YT pojawiła się walka Makabu z Mchunu:

Dzięki Saliman za link. Smile Jeszcze wczoraj szukałem i nie znalazłem oprócz jednej ostatniej rundy w złej jakości. Wink
Również sobie obejrzałem i wypunktowałem tą walkę - wyszło mi 95-95.
Pierwsze 4 rundy to pokaz boksu w wykonaniu Mchunu, później nastąpiły dwie najbardziej wyrównane - 5 (minimalnie dla IM) i 6(minimalnie dla TM) natomiast już rundy 7-10 to dominacja Makabu, gdzie w każdej z nich miał przeciwnika w opałach.
Punktacja jednego z sędziów 97-94 Mchunu to jakaś pomyłka, nie dająca już szans nawet na punktowe zremisowanie tej walki przez Juniora. Nie wiem jak mu tak wyszło, skoro zawodnik z Conga 4 odsłony wygrał zdecydowanie.
Będzie co nadrabiać w wolnej chwili, wszystkie walki z zeszłego tygodnia i ten biały kruk.

Tak trochę odchodząc od tematu walki Bellew - Makabu. Wie ktoś co się dzieje z Thabiso Mchunu? Facet po porażce z Ilungą jeszcze nie ma nawet zaplanowanej walki, a już minął. Nie śledzę polskiego boks-netu codziennie, może coś mi umknęło? Tongue


Czy komuś coś wiadomo na temat etnicznego pochodzenia Tony'ego Bellew? On raczej nie jest typowym Anglikiem z wyglądu, a jego rysy twarzy sugerują jakąś pozaeuropejską domieszkę. Raczej dalekowschodnią, niż afrykańską.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Przekierowanie