Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Beka z rankingów i federacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Wydaje mi się, że WBA powinno wprowadzić pas złoty (zamiast Super World), pas srebrny ( zamiast World) i pas brązowy (zamiast interim) Big Grin To stwarza możliwość walki o pas złoty regular, srebrny regular, brązowy regular, następnie walki o interimy pasa złotego, srebrnego i brązowego oraz walki o interimy pasów złotego, srebrnego i brązowego w wersji regular.

Do tego przecież WBC miewało pas "diamentowy", nie rozumiem czemu WBA miałoby być gorsze. To nam daje kolejne kombinacje - pas diamentowy w wersji regular i tymczasowy pas diamentowy oraz tymczasowy pas diamentowy w wersji regular.

Powinni mnie zatrudnić w WBA.
Cytat:Do bardzo ważnych dla przyszłości boksu ustaleń doszło podczas spotkania na szczycie liderów federacji WBC, WBA i IBF, które odbyło się w meksykańskim Cancun. Liderzy tych organizacji Mauricio Sulaiman, Gilberto Mendoza i Darryl Peoples zgodzili się, że niezbędne jest wyłonienie jednego mistrza świata w każdej kategorii wagowej. Championi tych organizacji mieliby rywalizować w turniejach, których zwycięzca byłby uniwersalnie uznawanym mistrzem świata. Pierwszych mistrzów poznalibyśmy w 2016 roku.

Innym ważnym punktem obrad były ważenia zawodników na trzydzieści dni, tydzień i dzień przed walką, które mają zapobiegać raptownemu zbijaniu wagi przez bokserów w ciągu ostatnich dni i godzin przed pojedynkiem. Takie kontrolne ważenia stosuje już WBC, a IBF i WBA chcą teraz wprowadzić podobne przepisy.

Organizacje chcą także bardziej restrykcyjnych kontroli anty-dopingowych i będą zabiegać o skuteczniejszą walkę z dopingiem. Szefowie WBC, WBA i IBF przedyskutują teraz ustalania w ramach własnych federacji, by 24 września spotkać się ponownie.

No ciekawe czy to wypali?
Pomysł dobry ale czy to wypali. Mało prawdopodobne. Tym bardziej, że WBO się wykruszyło. Ten pas może znowu stracić na wartości i powrócić do rangi a'la IBO, więc niech lepiej się opamiętają i przystąpią do tego projektu. Zobaczymy, trzymam kciuki, ale szans za wielkich nie widzę na to.
Pomysł na wyłonienie jednego mistrza świata w danej kategorii wagowej jest jak najbardziej właściwy i powinien już dawno zostać wprowadzony, wówczas nie mielibyśmy do czynienia z pseudomistrzami.

Jeśli chodzi o doping to trzeba z tym walczyć wszelkimi sposobami, tu niema nad czym dyskutować tylko wprowadzić skuteczne kontrole.
WBO powinno wejść do projektu, przecież łatwiej zrobić turniej czterech mistrzów niż trzech. Może to podejście Aruma w piórkowej jest takim polem testowym -> HBO zorganizuje ten turniej, a reszta weźmie z tego przykład?

Nie no, jeden mistrz w danej kategorii wagowej -> bajka. Tak samo z tym ważeniem o dopingu nie wspominając.
Ciekawe która federacja wyszła z tą propozycją Tongue
Super wiadomość,oby sie udało.
Już 6 lipca będziemy mieć kolejnego ''mistrza świata'' w wadze ciężkiej Wink
Oni walczą o WBA World a Ortiz jest jeszcze wyznaczony do walki o interim WBA WorldBig Grin Będzie trzech. Niech dadzą jeszcze kilka pasów i będą mistrzostwa świata WBA tak jak w piłce nożnej mistrzostwa świata.
Nowy ranking WBC, a tam taki kwiatek:


Heavyweight:
18 .- Billy Wright (US) LATINO/FECARBOX - 50 lat, niepokonany od 1998 Big Grin


Zwycięstwo z Welliverem jednak zrobiło swoje Tongue
Widzę, kolejny ciekawy prospekt w HW Tongue
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie