Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Beka z rankingów i federacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
http://boxrec.com/media/index.php/Luis_N...Venezuela) - Zmarł 15 października. BoxRec wciąż go klasyfikuje w rankingu.
WBC znów szaleje i Suleiman stworzył kolejny pas,tym razem WBC Francophone.Haczyk tkwi w tym że o ten pas walczyć będą mogli tylko obywatele państw frankofońskich czyli Francji,Kanady,Belgii i Bułgarii.Jak dla mnie taki pas to jest absurd,w dodatku został utworzony specjalny ranking dla tego pasa.
@Melvin
Do każdego paska jest jakaś klasyfikacja. Byle bum nie może walczyć o np WBA Inter-Continental. WBC Francophone - fajnie brzmi. Ja myśląc o Polakach czekam na te pasy: WBC Baltic Platinum, WBC Baltic Gold, WBC Baltic Brown.
(02-01-2015 12:59 PM)Melvin napisał(a): [ -> ]o ten pas walczyć będą mogli tylko obywatele państw frankofońskich czyli Francji,Kanady,Belgii i Bułgarii.
Bułgarii? A nie Rumunii przypadkiem? Przeca Bułgarzy to Słowianie.
(02-01-2015 04:05 PM)KrychuTMT napisał(a): [ -> ]http://pl.wikipedia.org/wiki/Międzynaro...rankofonii
Nie ogarniam obecności Bułgarii w tym stowarzyszeniu.
Również nie potrafię tego wytłumaczyć.
W języku bułgarskim jest chyba trochę więcej zapożyczeń z francuskiego, niż w innych językach słowiańskich. Najbardziej przyjęło się słowo "mersi", które w znaczeniu "dziękuję" jest używane częściej, niż oficjalne "błagodarja". Z innych np. winda to "asansior", dziennikarz to "żurnalist", ciężarówka to "kamion". Również znajomość francuskiego wśród Bułgarów jest chyba trochę większa, niż wśród Polaków, Czechów lub Rosjan. Na pewno jednak nie większa, niż 2-3%. Uzurpowanie sobie z tego powodu przynależności do krajów frankofońskich jest śmieszne.
Kolejnym federacjom przyznającym pasy już kończą się chyba pomysły na nazwy. Otóż w tym roku w Argentynie powstała kolejna organizacja sankcjonująca walki o tytuły "mistrza świata". Skrywa się ona pod skrótem WPC (bez literówki), a pełna nazwa to World Pugilism Comission. Np. w najbliższą sobotę mają walkę o "mistrzostwo świata" w koguciej. Na dystansie 12 rund zmierzą się Ekwadorczyk o rekordzie 19-12-2 i Argentyńczyk o rekordzie 10-20-0 Big Grin W dodatku, z tego co widzę na ich "przepięknej" stronie internetowej http://webcache.googleusercontent.com/se...=firefox-b oni rozdają już pasy regionalne, np. WPC Sundamerica i WPC Argentina .
No nieźle, walka o mistrzostwo świata miedzy dwoma bumami. Federacja ta powinna skrócić swoją nazwę do dwóch liter i pozostawić WC
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie