Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Beka z rankingów i federacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Fragomeni i Branco owszem, zawalczą o "srebrny pasek", ale nie będzie to oficjalny eliminator WBC. Obowiązkowym pretendentem pozostaje zatem Palacios.

Z kolei sytuacja w junior półśredniej rzeczywiście jest skomplikowana.
Mamy tutaj:
-mistrza "in recess", czyli Bradleya, który zapewne niedługo zostanie całkowicie skreślony, bo walczy o tytuł innej organizacji w innej kategorii wagowej,
-mistrza regularnego - Moralesa, który zdobył wakujący tytuł we wrześniu w walc ze średniakiem Cano,
-pretendenta oficjalnego - Oluseguna, który wygrał oficjalny eliminator z Ali Chebah (skąd oni ich wytzrasnęli?!) również we wrześniu. co ciekawe, Chebah przed tą walką miał 10 miesięcy przerwy po walce z bumem o rekordzie 1-5, a Olusegun w ciągu poprzedzających ją 18 miesięcy stoczył jedynie 6-rundowy pojedynek z... Arkiem Małkiem. Nie ma to jak eliminator na poziomie.
-kolejnego oficjalnego pretendenta - Danny'ego Garcię (wygrał semi-eliminator z Holtem, ma w rekordzie paru niezłych bokserów),
-byłego mistrza lekkiej - Soto, który zwakował tytuł i przeszedł kategorię wyżej, by tu walczyć o pas, jest na 2 miejscu rankingu.

Do tego wysoko jest Mathysse, który z pewnością jest zainteresowany tym tytułem, a blisko eliminatora, znając WBC znajduje się jeszcze posiadacz "paska silver", niejaki Roberto Ortiz. Oczywiście z Meksyku.

Pytanie, kto posprząta ten pierdolnik?

Na szczęście Morales broni w marcu przeciwko Garcii, więc będzie jeden pretendent mniej. Bradley pewnie straci status w momencie walki z Pacmanem. Zostaje ten nieszczęsny Olusegun (moim zdaniem powinni kazać mu zawalczyć jeszcze jeden eliminator, np. z tym Ortizem, żeby było jednego średniaka w czołówce mniej) i Soto, który w maju zmierzy się z Mathysse (mam nadzieję, że to nie będzie kolejny eliminator WBC, mógłby być dla odmiany np. WBO).

A tutaj artykuł z okazji 50-lecia WBC, czyli standardowe lizanie tyłka dziadkowi Sulaimanowi. Możecie np. zobaczyć, kto jest jego ulubieńcem 9trzyma go na rękach na zdjęciuWink )
http://wbcboxing.com/wbcVersEng/index.ph...&Itemid=80

Cóż, meksykański "papież boksu" trzyma się stołka kurczowo i ciągle jest otoczony kultem jednostki wśród swoich podwładnych. Trochę mu zazdroszczęWink

Może kiedyś wkręcę się do WBC, ale na razie napisałem do WBA maila, w którym wytykam im błędy w rankingu, a zwłaszcza tego nieszczęsnego "Wawryka" z junior półśredniej. Może to oni mnie przygarną w swoje szeregi?

P.S.
Dan Rafael też ciśnie bekę z WBC na Twitterze:
"No truth to rumor that wretched WBC trying to collect sanctioning fees for the fights that broke out in Argentina boxing riot last night."
Wiadomo,że dziś wszystkim rządzą telewizje,promotorzy itd Przykład Proksy jest tutaj dobitny,dał świetną walkę z Sylvestrem i w nagrodę dostał...Hope'a
Wskrzeszam stary temat zamiast pisać nowy.

Wiadomo, przez ostatnie pół roku nic się w federacjach nagle nie zmieniło.
Jeśli już, to na gorsze, zwłaszcza w WBC, która to wprowadziła do "repertuaru" pasy tymczasowe (interim), obecnie w posiadaniu Lucasa Mathysse (junior półśrednia) i Roberta Guerrero (półśrednia). Nie słyszałem, żeby ktokolwiek z federacji próbował doprowadzić do unifikacji pomiędzy powyższymi, a mistrzami "regularnymi". Dodatkowo, Jose Sulaiman wypowiedział się, iż jest przeciwny walkom unifikacyjnym z mistrzami innych federacji, ale jednocześnie... bardzo chętnie wciska się ze swoim "WBC Diamond" między wódkę a zakąskę (Mayweather-Cotto, czy Donaire-Nishioka).

Kolejną sprawą są rankingi. W kilku kategoriach mieliśmy, lub mamy, ostatnio sytuację, że pierwsze miejsca obsadzone zostały według bliżej nieokreślonego klucza, bez eliminatorów, zawodnikami, których żaden ekspert nie zaliczy do pierwszej dziesiątki danej kategorii wagowej. Bardzo jaskrawy przykład to Nikola Sjekloca w super średniej, który okupuję czołową lokatę już od kilku miesięcy. Podobnie było z Thomasem Dulorme w półśredniej i Billi Facundo Godoyem w średniej. Na szczęście ci dwaj ostatni przegrali z niżej notowanymi pięściarzami. Przyczepić można się również do kilku innych "liderów" rankingu, jak choćby Giacobbe Fragomeni w junior ciężkiej, czy Prawet Singwancha w junior półśredniej.

W dodatku, włodarze WBC zdobyli się na wyjątkową bezczelność, pomijając obowiązkowego pretendenta, Denvera Cuello, kiedy Kazuto Ioka zwakował tytuł, a do walki o niego wyznaczono nieznanego Meksykanina Javiera Martineza (nr 4 rankingu) z walczącym ostatnio kategorię wyżej Chińczykiem o nazwisku Xiong Zhao Zhong. Panowie z WBC po prostu chcą zareklamować swoją federację mistrzem z Chin, o którym na pewno szeroko doniesie prasa. W dodatku chiński mistrz będzie "highlightem" okrągłej rocznicy powstania WBC... Mam nadzieję, że Meksykanin zepsuje im święto, a biedny Cuello (dla którego tytuł mistrzowski to jedyna szansa dorobienia się przyzwoitych pieniędzy) szybko swoją szansę otrzyma. I nie będzie to walka o pas tymczasowy.

Nad innymi federacjami powyżywam się, kiedy opublikują rankingi na listopad.

Tymczasem jedna mała ciekawostka odnośnie WBO. Dość często przeglądam ich ranking, który jest w formie pdf na ich stronie (http://www.wboboxing.com/wp-content/pdf/...-Oct-2012) i rzuciła mi się dziś w oczy jedna rzecz. Nagle, ni stąd ni zowąd, pojawiło się w rankingu półciężkiej nazwisko Shawna Hawka. Zaraz po tym, kiedy ogłoszono, że to on zawalczy z Cleverlym. Wcześniej, na bank był tam Coyne. Zmienili rankingi w trakcie miesiąca, tylko po to, żeby walka Cleverly'ego była o pas!

Kto nie wierzy, proszę spojrzeć na sam dół tego pliku pdf. Można tam znaleźć datę: 11/05/2012. A ranking opublikowany został 15 października...
Maynard, bardzo nie trawisz Dulorme. Tylko, że umiejętnościami to 2 klasy nad solidnym Abregu. Chińczyk, tu to już w ogóle tylko płakać..
Najlepszy jest koleś, który ma być obowiązkowym dla Szumenowa. Pierwszy raz widzę to nazwisko. Podobno boksuje w grupie Kazacha.
@Pakman
Tak, Gajrat Ahmetow to zawodnik promowany przez samego Szumenowa. Ale to już WBA. Oni też są nieźli.

@Bandit
Nie mam nic do samego Dulorme, tylko do idioty, który umieścił go na pierwszym miejscu rankingów. Podobnie zresztą, jak w przypadku Godoya. Nie cierpię takich niesprawdzonych "prospektów" w eliminatorach i na czele rankingów. Zajmują miejsca ludziom, którzy wiele lat ciężko pracują i walczą za marne grosze, żeby do czegoś dojść.
Cieszymy się, że uda nam się doprowadzić do pojedynku z mocno bijącym zawodnikiem sklasyfikowanym przez WBA na 17. miejscu.

Nie no kurwa, to są jakieś jaja? jak 17 może walczyć o pas tymczasowy, ludzie .........
Przecież to błąd, od razu zauważyłem, rankingi znam prawie na pamięćWink

1. OFFICIAL CHALLENGER VACANT
2. FELIX STURM GER
3. MARTIN MURRAY U.K.
4. JULIEN MARIE SAINTE FRA
5. SEBASTIAN ZBIK GER
6. PATRICK NIELSEN WBA I/C DEN
7. JORGE NAVARRO (LAC) VEN
8. GRZEGORZ PROKSA
Oczywiście, nie zmienia to faktu, że to kolejna żenująca decyzja WBA.
Julien Marie Sainte? boże, przecież on ledwo mistrzostwo francji bronił.
Przecież ten Navarro tylko 2 walki stoczył z bokserami o pozytywnym bilansie, a resztę z megabumami. Jego ostatni przeciwnik Javier Gonzalez to nr 963 na Boxrecu. I taki typ będzie walczył o interim WBA w tak silnej wadze jak średnia.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie