30-10-2018, 12:43 PM
Post: #6881
RE: Piłka nożna ogólnie
Ogólnie frajer roku, zostać zwolnionym tuż przed mundialem za to, że podpisało się kontrakt z klubem, który go zwolnił po czterech miesiącach. Majstersztyk.
Co do wyniku to w sumie nie dziwi: mecz (szczególnie w drugiej połowie) nie był tak niewyrównany jak wskazuje wynik. A biorąc pod uwagę dyspozycję Barcelony (oglądałem ich mecz z Interem w LM) i Realu to w sumie zero zdziwienia.

A trenerem najprawdopodobniej będzie Conte - ptaszki ćwierkają o tym od paru dni. Nawet Curtois już głośno próbuje protestować bo nie po to opuścił Chelsea gdzie męczył się z Conte i Mourinho, żeby teraz znów przez to przechodzić Wink

A co do Ligi Mistrzów - jak napisałem obejrzałem mecz Barcelony z Interem i szczerze byłem zaskoczony dysproporcją. Inter w Serie A radzi sobie całkiem nieźle, pojechał na Camp Nou podbudowany wyrwanym w końcówce zwycięstwie w derbach Mediolanu, a właściwie poza 30 minutami w drugiej połowie to w ogóle nie istniał na boisku (a Barcelona grała bez Messiego). Prędzej mogło być 3:0 niż 2:1.

Obejrzałem też Juventus z Manchesterem, ale tu nie ma co komentować. Różnica między tymi zespołami dziś jest po prostu olbrzymia. Nie ukrywam, że z satysfakcją wreszcie patrzę na grę Juve bo w poprzednich latach przy 1:0 to przez 70 minut oglądałbym bronienie wyniku, a tu mimo że skończyło się na jednej bramce, to chłopaki ciągle atakowali.

Swoją drogą, ten projekt Ligi Mistrzów w Polsacie jest jednym wielkim niewypałem. Ja osobiście nie mam nawet czasu obejrzeć po dwa mecze we wtorki i środy więc nawet nie jestem targetem tej oferty, ale nawet jeżelibym miał taką opcję czasową to bym nie skorzystał. Obecnie oglądam na TVP mecz w środę, po którym mam godzinę skrótów z całej kolejki - zupełnie za darmo.

Akcja Polsatu miałaby sens, gdyby mieli Ligę Mistrzów na wyłączność. Ale jeżeli przeciętny widz i tak obejrzy sobie jeden mecz (i to są mecze całkiem fajne jak Real-Roma czy Barcelona - Inter, a teraz szykujemy się na Juventus-Manchester) to w ogóle nie odczuwa braku.
Bardzo wątpię by ten projekt się zwrócił.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2018, 02:27 PM
Post: #6882
Ptaszki jednak się pomyliły. A właściwie miały rację, ale jeśli coś jest prawie pewne to nie jest pewne.
Kandydatura Conte upadła - Włoch wojuje ciągle z Chelsea o 10 milionów euro rekompensaty za zerwany kontrakt - dogadał się z oboma klubami, że zrezygnuje z roszczeń, ale pojawił się problem z niemożliwymi do spełnienia zachciankami. Conte bardzo twardo prowadzi zespoły, które trenuje i nie toleruje wtrącania się do jego wizji. Zażądał gwarancji sprowadzenia w okienku zimowym środkowego napastnika i obrońcy by przejść na system z trzema defensorami, a tego Perez mu nie może obiecać.

Oprócz tego Marca (bo to jej źródła) informuje, o tym że to Curtois doszedł Ramos, który wprost powiedział, że wg niego nie trzeba w Realu trenera z mocną ręką.

Faworytem do objęcia posady jest teraz Roberto Martinez, pracujący z kadrą Belgii.
30-10-2018, 02:28 PM
Post: #6883
Daj spokój z tym Polsatem... Jakieś gotowanie w przerwie czy co to tam się działo z opowieści innych - masakra Big Grin Sam fakt tego, że wolę poszukać jakiegoś zagranicznego streama na kompie niż oglądać mecz w tv o czymś świadczy. Nie sądziłem że to kiedyś powiem, ale już wolę oglądać mecz komentowany przez Szpakowskiego.
30-10-2018, 10:38 PM
Post: #6884
A piłkarze Lecha do tej pory stoją przed sektorem swoich kibiców i przez płot tłumaczą się "miśkom" dlaczego przegrali z Rakowem i odpadli z Pucharu Polski.

Post: #6886
Juve gwałci Manchester przez 85 minut i przegrywa 1:2 wygrany mecz, który równie dobrze mógł wygrać 4:0. Kocham tę drużynę <3
21-11-2018, 03:35 PM
Post: #6887
Polska zremisowała z Portugalią 1:1 w ostatnim meczu Ligi Narodów. Osiągnięcie na papierze jakie mamy to utrzymanie się w pierwszym koszyku przed rozlosowaniem grup eliminacyjnych do Euro 2020.
Mecz sam z siebie wymierny nie jest bo Portugalia w rezerwach, grająca w 10-tkę, my bez Glika i Lewandowskiego, pierwszy raz za Brzęczka z taką samą linią pomocy jak w meczu poprzednim itd. itp. więc w sumie bardziej rozpatruje to w zakresie efekty psychologicznego, gdzie mamy ugrany punkt z mistrzami Europy i załatwiony ten pierwszy koszyk.

Sama zaś Liga Narodów okazała się (w obszarze obecnym, bez Final Four) projektem bardzo ciekawym. Z jednej strony reprezentacje spuszczały z tonu w meczach, ale z drugiej mieliśmy bardzo duże emocje i dużo zmiennych. Chorwacja grająca z Anglią była na pierwszym miejscu naprzemiennie z biernymi Hiszpanami, a na końcu do FF awansowała Anglia.

Szwajcaria przegrywająca 0:2, wygrała 5:2 z Belgią i rzutem na taśmę zajęła pierwsze miejsce. Holandia urywa w końcówce punkt Niemcom wyciągając 2:2 z 0:2 - wyrzuca z FF w ostatniej chwili Francję, jednocześnie wywalając Niemców do drugiego koszyka eliminacji.
A to tylko dywizja A. Wyszło, że w sumie nasza grupa najnudniejsza Wink
21-11-2018, 04:56 PM
Post: #6888
Gogolius

Muszę coś napisać bo okaże się że będą tylko Twoje posty jeden za drugim.
Czyli dyskusja sam ze sobą. Na pewno taka dyskusja w Twoim wykonaniu będzie kulturalna, bez sprzeczki itp.

A przecież wiadomo że Ty wolisz forum gdzie nikt nie rozmawia lub rozmawia ze sobą kulturalnie niż dwóch się sprzecza.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale przejdźmy do rzeczy.

Brak Lewandowskiego to wyraźne wzmocnienie naszej drużyny.
Każdy jest lepszy . Nawet Milik.

Wystarczy zobaczyć jak wykonywał karnego.

Lewandowski wykonuje rzut karny na "może się uda"
Lewy róg, może prawy, a może środek lekki strzał czyli szmata może uda się zmylić bramkarza.

A Milik wykonał rzut karny tak jak powinien to robić klasowy zawodnik.
Bramkarz go wyczuł ,rzucił się w ten sam róg co Milik strzelał.
Tylko co z tego? Odpowiednia siła i przy słupku i bramkarz nie ma nic do powiedzenia.

[Lewy takich rzeczy musi się jeszcze uczyć]
22-11-2018, 10:55 AM
Post: #6889
Akurat tutaj nie do końca trafiłeś, gdyż obaj zawodnicy mają taką samą skuteczność strzelanych karnych.
W ciągu całej kariery profesjonalnej Robert podchodził do 44 karnych i strzelił 40.
Arek miał 11 karnych - strzelił 10.
Aż tak się nie różnią Wink
22-11-2018, 12:16 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2018 12:17 PM przez RSC-2.)
Post: #6890
Chodzi mi o sposób wykonywania karnych.

Kiedyś zrobiłem sobie taką statystykę w wykonywanych karnych w naszych ligach, LM.LE MŚ, ME itp.

I przekonałem się, że gdyby bramkarz przy tych rzutach karnych stał i nie rzucał się w żaden róg to ponad połowa karnych byłaby obroniona.

Kiedyś gdy grało pokolenie Lubańskiego, Deyny to rzut karny był golem.
Dzisiaj tak nie jest.
Największe gwiazdy piłki powinny uczyć się jak wykonuje się rzut karny.
Lewandowski także powinien się uczyć ,ponieważ jego sposób wykonywania rzutów karnych jest bardzo niepewny.

Ale zresztą co Lewandowski potrafi robić doskonale?