Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
15-07-2018, 10:57 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2018 11:13 AM przez Gogolius.)
Post: #6831
RE: Piłka nożna ogólnie
Grande Finale!

To już dziś, zwieńczenie fantastycznego, żeby nie powiedzieć że najlepszego, mundialu w historii. Sześćdziesiąty czwarty mecz turnieju, który zapisał się jako miejsce, gdzie każdy może wygrać z każdym. I nie ma lepszego meczu, by udowodnić ten aspekt.
Nie ma, bo daaawnooo (na pewno w ciągu 30-tu ostatnich lat) nie było tak nierównego finału na papierze. Może oprócz 2002 roku gdzie Niemcy, to nie były "te Niemcy", finały zawsze były wyrównane i walczyły w nich drużyny uważane za żelaznych faworytów. Czarnie konie jak to czarne konie najczęściej kończyły tam gdzie powinny: w 1/4 finału, ew. w meczu o 3 miejsce.

Ale los chciał, że mamy Chorwację w finale - zespół mocny, ale nie na tyle by uznawać go za jednego z faworytów do pucharu.
Po drugiej stronie Francja - jeden z owych żelaznych faworytów, grająca cały turniej lepiej od rywali, mająca za sobą godną drabinkę (Argentyna, Urugwaj, Belgia), mająca delikatną ilość mankamentów, grająca do tej pory jak regulamin przykazał sześć meczy, a nie siedem jak Chorwaci.

Nie bardzo widzę argumenty za Chorwatami, którzy po prostu powinni ten mecz przegrać. Zdobyć srebrno i wrócić w glorii bohaterów do kraju. Francja z kolei odkuje się za niepowodzenie sprzed dwóch lat, zdobędzie po raz drugi Puchar Świata. To jest najsilniejszy, najlepszy zespół świata. Ale historia zna już takie przypadki, gdzie żelazny faworyt potykał się na ostatniej prostej.

Czekam jak na szpilkach, z sercem w kratkę i trzymam kciuki za jedną z największych niespodzianek w futbolu ;-)

#teaMario! Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2018, 03:42 PM
Post: #6832
RE: Piłka nożna ogólnie
Najlepszy w historii?? absolutnie nie. 1998 to był
najlepszy mundial, klimat, mniej pieniędzy, Zizou
Ronaldo. itp razy 100.

W Rosji był dobry, ale wybitnych to było zaledwie
kilka spotkań.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2018, 04:05 PM
Post: #6833
RE: Piłka nożna ogólnie
Ile wybitnych spotkań miałeś w 1998? Ile meczy 0:0? Ile słabych drużyn, które nawet nie powalczyły o wyjście z grupy? ; )


No ale to też kwestia subiektywna, dla mnie ten mundial to top topów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2018, 04:18 PM
Post: #6834
RE: Piłka nożna ogólnie
U mnie jest na trzecim miejscu, 1- 1998 Francja
2. 2014 - Brazylia
3. 2018- Rosja.

Tu nie chodzi o 0:0, We Francji był niesamowity klimat,
ile gwiazd, Kapitalna Brazylia, Może dlatego też mam
taki sentyment do tamtego mundialu że był to mój
pierwszy mundial !!?.

Ale tak jak piszesz kwestia subiektywna. Wink

Ten też mi się podobał,napewno był dużo lepszy niż
ten w 2010.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2018, 05:26 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2018 05:32 PM przez szalonyAli.)
Post: #6835
RE: Piłka nożna ogólnie
Też mam sentyment do tego mundialu. Szkoda tylko, że najsłabszy drużyna obok Panama i Egiptu była Polska. Te 3 zagrały najsłabiej..Wsaystkei pozostałe walczyły o awans, nawet takie Maroko, Iran. Naprawdę poziom był arcywysoki. Jak dla mnie turnieju to jednak Griezman, Francuzi maja tyle gwiazd a to on brał udział przy każdej bramce. Modric to geniusz ppoprawdzil Real a teraz chorwacje dla mnie zdobędzie złota piłkę dla najlepszego pilkarza roku. Trener turnieju to Czerczesow-nie dość że świetnie kondycyjnie ich przygotował, na każdy mecz potrafił przyjąć inna taktykę i zawsze nią trafiał. Wiedział kiedy dokonać zmiany, kogo zmienić i kogo wprowadzić. To zmienić Rosję zaprowadziłydo ćwierćfinału. Genialny popis Xzerczesowa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2018, 06:28 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2018 06:28 PM przez Wietnam.)
Post: #6836
RE: Piłka nożna ogólnie
Mundial ,mundial i po mundialu.

Jeden wpis Kurskiego, jeden post Gogoliusa został Wink
Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2018, 09:01 PM
Post: #6837
RE: Piłka nożna ogólnie
https://mobile.twitter.com/rafa_lebiedz2...451137?p=v

Zgodzę się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2018, 11:13 PM
Post: #6838
RE: Piłka nożna ogólnie
Ja też, z komentarzamiWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2018, 11:41 PM
Post: #6839
RE: Piłka nożna ogólnie
Byłeś ostro zajarany tym mundialem, było widać
po tych wpisach, ale jak zauważyłeś resztę nas
(nie ma nas zresztą wielu) ciekawił ten mundial
ale nie do tego stopnia aby porównać go do
najlepszych jakie oczywiście zdążyliśmy
w naszym życiu już śledzić. Jeśli ten był
taki zajebisty to już następny za 4 i pół roku
w grudniu nie będzie chyba lepszy Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-07-2018, 10:48 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-07-2018 10:48 AM przez szalonyAli.)
Post: #6840
RE: Piłka nożna ogólnie
Ciekawy jestem nowego rankingu Fifa. Liderem zapewnie będzie Belgia, mam nadzieję że Chorwacja chociaż wejdzie do 10.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 77 gości