Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
19-06-2018, 06:57 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2018 06:59 PM przez Wietnam.)
Post: #6641
RE: Piłka nożna ogólnie
SzalonyAli. Lepiej się zastanawiaj jak pokonać Cork City Tongue
Pozdro.

(19-06-2018 05:32 PM)kubala1122331 napisał(a):  Dobra, tyle czekania i kompromitacja...

Racja, dużo gadania o fryzurach, płotkach transferowych
a na boisku jaja mieli tylko Senegalczycy, którzy nie zagrali
super, też mieli presję i lekką panikę, ale na nas wystarczyło...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2018, 07:38 PM
Post: #6642
RE: Piłka nożna ogólnie
Ja mam ogólnie największy problem z tym, że spodziewałem się dużo lepszego Senegalu. A oni nie pokazali tak naprawdę nic, wykorzystali nasze błędy i tyle. A my? Chyba najgorsza piłka z tych zespołów, które miałem okazję zobaczyć.
Tak już na chłodno. Nie ma co winić za porażkę kogokolwiek indywidualnie. Bednarek, Cionek, sędzia... Spoko, tylko to byłaby jedynie przykrywka pod to, jak bardzo źle taktycznie, bez pomysłu zagraliśmy w środku pola i z przodu. Zieliński, Kuba, Grosik, Milik, Lewy - ich nie było dziś na boisku... Piszczek zagrał chyba najgorszy mecz w karierze. I to jest problem. Z Kolumbią już takich goli nie puścimy, a zbudować formę tych zawodników będzie mega ciężko. Trzeba usiąść, powiedzieć sobie, że zagraliśmy tragicznie i na tym się skupić. Nie przykrywa też tego bramka Krychowiaka. Mieliśmy potem 9 minut, nie potrafiliśmy nawet przedostać się w pole karne Senegalu... Gadanie pana Darka Szpakowskiego było bardzo słabe i niepotrzebne. Jeśli nie chcemy po Kolumbii wracać do domu, trzeba skupić się na faktach, a nie szukać debilnych tłumaczeń. W tej sytuacji jest to nam zupełnie niepotrzebne.

Jeszcze tego turnieju nie skończyliśmy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2018, 07:45 PM
Post: #6643
RE: Piłka nożna ogólnie
Szalony Ali, potencjał jest ale w reklamach tyskie i
Rexony..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2018, 08:06 PM
Post: #6644
RE: Piłka nożna ogólnie
Nawałka po meczu :,, Byliśmy w tym meczu drużyną słabszą, to pokazuje wynik. I nie ma co bronić się choćby posiadaniem piłki, przewagą statystyczną. To jest nieważne, liczą się gole. A Senegal był w tym lepszy. My nie mamy punktów, tylko dwa następne mecze i musimy świetnie się do nich przygotować. Wierzę w to, że tak będzie. Gdy wiemy wszystko, to jesteśmy mądrzy. Nie chcę na siłę wyciągać wniosków. Można tylko powiedzieć, że do przerwy, gdy graliśmy czterema obrońcami, nasza gra wyglądała gorzej. Ciągle mamy dużo sił i energii. ''
Byliśmy słabsi, bo sami sobie bramki strzeliliśmy. Grunt z tym , że Senegal wcale dużo nie robił, ale był lepszy. Grał solidnie w obronie , wyłączył lewego , ale robiliśmy niewiele , żeby to zmienić . Przyśpieszał w ataku , a nasza obrona jeszcze nam w tym pomagała. W pierwszej połowie wyglądaliśmy gorzej , bo mielismy taktykę ofensywną a graliśmy zupełnie inaczej.No Zobaczymy co Nawałka zmieni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2018, 08:36 PM
Post: #6645
RE: Piłka nożna ogólnie
Staszek Czerczesow Ruskich poukładał. Bramki aż
miło lecą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2018, 08:57 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2018 09:11 PM przez Gogolius.)
Post: #6646
RE: Piłka nożna ogólnie
Japonia - Kolumbia

Kolumbia fatalnie weszła w mecz, bo kto się spodziewał że będą prawie całe spotkanie grać w 10-tkę. Do tego jeszcze od 0:1 po, oczywiście, karniaczku. Szybko zdjęli Cuardado co trochę mnie zdziwiło bo wydawał się napędzać akcje zespołu, ale ostatecznie wyszło to na dobre bo Kolumbia się przeorganizowała, strzeliła na 1:1 i szczerze myślałem że jednak dadzą radę.
Ostatecznie jednak Japonia poukładana strzeliła zasłużoną bramkę i wygrała.

Polska - Senegal
Meczu nie oglądałem, balona nie pompowałem. Pisałem że zarówno widzę naszą spokojną wygraną jak i rozpierdziel. Kwestia tego jak się wchodzi mecz i jakie błędy popełnia. Jak wyżej: Senegal nie grał cudów. Pechowy samobój, a gdy wydawało się że sytuacja jest opanowana, to największy babol mundialu stał się naszym udziałem. Trochę pecha też bo bramkę strzelił zawodnik, który tyle co wrócił na boisko zza linii bocznej i Bednarek absolutnie go tam nie kontrolował. Gra kiepska, Piszczek źle, Milik bardzo źle. Nawałka zagrał absolutnie pokerowo: w debiucie na mundialu wystawił pierwszy raz w życiu 4-4-2 z jednym defensywnym pomocnikiem. Nie mnie go oceniać, pewnie jakieś powody miał. Gdybyśmy to wygrali to byłby wywyższany, a tak to jest pierwszy do zostania skrytykowanym.
Ale opinię potwierdzam: Polska to ciągle jest zespół na miarę 1/4 finału. Niemniej trochę porażka Kolumbii pokrzyżowała nam szyki bo oba zespoły w drugiej turze gier będą grały z nożem na gardle. Spodziewam się 4-5-1 bez Milika i ostrożnej gry zakończonej 1:0 - w lewo, albo w prawo.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podsumowanie pierwszej tury gier.
Już strzelono większą ilość goli z rzutów wolnych niż przez cały mundial 2014. W ogóle mamy dużo lepszy mundial. Padło bodajże 35 goli (z pamięci piszę, ale coś koło tego) w 16 meczach co daje nam ponad 2 gole na mecz. Żadnego 0:0. Cztery samobóje - Egipt, Nigeria, Maroko (Afryka) i Polska (Europa).

To co jednak jest najlepsze to to, że bardzo mało zespołów naprawdę można mocno skrytykować. Tak naprawdę przyczepiłbym się tylko do Arabii (bardzo słabe spotkanie otwarcia), Kostaryki (słaba gra przez 70 minut bez chęci na wygraną), Nigerii (zupełnie bez pomysłu i zaangażowania, nawet jeśli zostali sprytem i ustawieniem stłamszeni to mogliby coś indywidualnie pokazać, że im się chce) i Polski (także słabe spotkanie). Nie mogę się wypowiedzieć za Koreę bo nie widziałem ani sekundy z tego spotkania. Całą resztę na pewno mógłbym wyróżnić, nawet jeśli te zespoły przegrały - Panama fajnie się postawiła Belgom i mogła strzelić bramkę, Maroko równie dobrze mogło wygrać z Iranem 1:0 zamiast przegrać 0:1, Tunezja bardzo długo stawiała się Anglikom a Australia Francji.
Wyświechtane powiedzenie jest jak najbardziej aktualne: tu nie ma słabych drużyn.

Jednocześnie fakt, że wiele zespołów zagrało na wysokim poziomie sprawia, że nikt jakoś się mega nie wybił. Z tej teoretycznie lepszej tercji zespołów wygrała tylko Francja i Anglia, obie po trudnym meczu. Argentyna, Brazylia, Portugalia, Hiszpania straciły punkty, a Niemcy, Kolumbia i Polska przegrały.
Z rankingu FIFA (jakiś tam wyznacznik jest) z top10 wygrała tylko Belgia i Francja.

28 zespołów które strzeliło gola zdobyło co najmniej punkt. Jedyne wyjątki to Tunezja, Australia, Kolumbia i Polska.
Tylko Arabia, Panama, Polska i Nigeria w czasie trwania meczu przegrywały więcej niż jedną bramką.

Najładniejszy gol: Kolarov z wolnego (Serbia), choć oczywiście mógłbym wyróżnić Ronaldo z wolnego i Mertsensa (pierwszy gol Belgii z Panamą).

Najlepsza obrona: niewiele zapadło mi w pamięć. Całościowo jako bramkarza wyróżniłbym Navasa, który sporo wybronił w meczu z Serbią, natomiast jakbym miał wskazać jedną interwencję to obrona bramkarza Tunezji tuż przed pierwszą bramką Kane'a (niby interwencja doprowadziła do gola, ale sama z siebie była świetna). No i oczywiście obrona karnego Messiego prima sort Wink

Niespodzianka pierwszej kolejki: pierwsza kolejka. Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony tym co się dzieje na turnieju. Postawa Peru z Danią, Islandia z Argentyną, wygrana Japonii, wysokie zwycięstwo Rosji na dzień dobry itd. itp. głupio wyróżniać jedną sprawę

Rozczarowanie: Polska. No niestety, ale z tych zespołów, które zagrały po prostu słabo/średnio teoretycznie jesteśmy najlepsi. Truskawką na torcie tej niechlubnej sprawy jest stracony gol na 0:2.

Gracz kolejki: Cristiano Ronaldo, tutaj chyba ciężko gdybać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2018, 09:23 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2018 09:27 PM przez Wietnam.)
Post: #6647
RE: Piłka nożna ogólnie
Meczu nie oglądaleś Polski, a piszesz tak :

"Senegal nie grał cudów. Pechowy samobój, a gdy
wydawało się że sytuacja jest opanowana, to największy
babol mundialu stał się naszym udziałem"

To niby skąd to wiesz??? Sam strzelasz sobie w ekspertyze.

Bo podobno meczu nie oglądełeś.........

Przecież retransmisji jeszcze nie było w tvp.

Meczu nie oglądałeś a opinia jest, z telegazety??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2018, 09:36 PM
Post: #6648
RE: Piłka nożna ogólnie
Na tvp sport można oglądać wszystkie mecze: http://sport.tvp.pl/mundial2018/wideo/mecze

Egipt - Rosja w tv, Polacy na laptopie i śmiga. Transmisje z tej strony chodzą chyba nawet w czasie meczu w czasie rzeczywistym (kojarzę, że Urugwaj-Egipt włączyłem chyba zanim sam mecz się skończył na żywo, ale głowy nie dam).

Paradoksalnie te filmy są stabilniejsze i pewniejsze niż oficjalny stream live z tvp Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2018, 10:41 PM
Post: #6649
RE: Piłka nożna ogólnie
@Kubala, ty tam bodajże słuchasz czasami weszło
może i tym razem słuchałeś, https://mobile.twitter.com/KamilGapiski/...965632?p=v

Naprawdę tak się zdenerwował.?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2018, 06:48 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2018 06:50 AM przez szalonyAli.)
Post: #6650
RE: Piłka nożna ogólnie
No Rosja zaskakuje. Niby Arabia i Egipt nie są mocni. Ale pogrom jaki im urządzili zaskakuje na uznanie. Tymbardziej , że Urugwaj się z Egiptem męczył. A Rosjanie mieli teoretycznie utrudnione zadanie , bo pojawił się Salah. Rosja z Urugwajem może wygrać , ale to bdz trudny mecz, więc zobaczymy. Minimalnie stawiał bym na Urugwaj, albo remis. No Czerczesow im ładnie poukładał, ma chłop charakter i to było decydujące chyba. Mogą sporo krwi napsuć w 1/8 Hiszapnii bądz Portugallii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości