Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z niższych kategorii wagowych
20-07-2016, 07:29 PM
Post: #541
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Obie walki są już do obejrzenia w sieci. Lara w pierwszej części pojedynku z Ioką radził sobie zaskakująco dobrze. Wywierał presję i sprawiał sporo problemów utytułowanemu Japończykowi. Potem jednak stopniowo słabł i w 11 rundzie padł bardziej ze zmęczenia, niż po ciosach rywala. Można ten pojedynek określić jako walkę swarmer vs boxer, w której swarmer zajechał sam siebie.

Walka Guzman - Wake pomimo licznych nokdaunów też nie była tak jednostronna, jak mogłoby się wydawać. Wake mocno przegrał pierwszych 5 rund, w których był 4 razy liczony. Z wyjątkiem tego z piątej rundy były to jednak nokdauny dość przypadkowe, a niektóre nawet problematyczne. Gdy z biegiem rund siła ciosu Guzmana osłabła, to wtedy walka się wyrównała. Jej przerwanie w 11 rundzie było wynikiem pogłębiającej się kontuzji Japończyka, a nie jakiejś druzgocącej przewagi Guzmana. Pomimo wspaniałego bilansu bokser z Dominikany to nie jest na dziś wielka gwiazda boksu. Raczej osiłek z dość mierną techniką.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2016, 10:09 AM
Post: #542
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
(20-07-2016 02:41 PM)Hugo napisał(a):  Shingo Wake uległ przez tko w 11 rundzie Jonathanowi Guzmanowi z Dominikany, będąc wcześniej 5 razy liczonym. Guzman to król nokautu, którego obecny bilans to 22(22)-0.
Doszło do niemiłej niespodzianki na lotnisku w Dominikanie. Guzmanowi ktoś ukradł całą gażę za walkę z Shingo czyli 70 tysięcy dolarów. Swoją drogą to nie wiem, co to za pomysł przewożenia takiej kasy w walizce? Dominikana jest tak słabo rozwiniętym krajem, że nie można tam robić przelewów z zagranicy? Bez jaj. Może chciał ukryć gażę przed fiskusem? No to ukrył.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2016, 06:04 PM
Post: #543
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Pasjonująca i sensacyjnie zakończona walka o WBO w koguciej. Boksujący na własnym ringu champion Pungluang Sor Singyu miał w 5 rundzie rywala Marlona Tapalesa 2 razy na deskach, ale nie udało mu się go wykończyć. Potem losy się odwróciły. Pungluang był liczony w 6, ponownie w 11 rundzie i ostatecznie znokautowany. 24-letni nowy mistrz świata z Filipin jest najmłodszy w czołówce tej dość słabo w tej chwili obsadzonej kategorii.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2016, 09:12 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2016 09:14 AM przez saliman1.)
Post: #544
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Z chęcią obejrzałbym rewanż. Gdyby sędziował jakiś angielski sędzia to w piątej rundzie byłoby już po walce. Tapales dwa razy wstał tam na "dziewięć". Trochę dziwią mnie punktacje, według których na wszystkich kartach prowadził Filipińczyk, a na jednej aż czterema punktami. Według mnie dzięki dobremu początkowi przewagę miał Pungluang (95-92). W czwartek znowu dobry boks w Tajlandii, czyli Wahneng Menayothin kontra Saul Juarez o pas WBC w słomkowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-07-2016, 11:17 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2016 11:30 PM przez jerry_a_.)
Post: #545
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
WBO nakazuje walkę Terry'ego Flanagana z Felixem Verdejo no może być ciekawie.Pierwszy taki pojedynek gdzie Flanagan może mieć problemy Smile.Jak zdradził Frank Warren jedną z opcji jest także walka unifikacyjna z Dejanem Zlaticaninem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2016, 06:17 AM
Post: #546
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Ja nie widzę zbytnio Flanagana w takim pojedynku. Mzonke Fana pokazał ostatnio, ile w boksie Anglika jest dziur i elementów do poprawy. Aby stawić czoło takiemu talentowi jak Felix Verdejo, trzeba być niemal pięściarzem kompletnym. Terry'emu sporo do tego brakuje.

Sądzę, że promotorzy będą unikali tego starcia jak ognia i nie dziwię się, że wolą walkę unifikacyjną ze Zlaticaninem. Tam szanse rozłożą się 50/50 i jeśli Flanagan wygra, zawsze będzie zwakować dotychczasowy pas i uniknąć Verdejo. Ciekawe, jak to się rozwinie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2016, 07:07 AM
Post: #547
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
To może się jeszcze inaczej ułożyć, bo do wagi lekkiej przymierza się Łomaczenko, który jest aktualnie mistrzem WBO w super piórkowej. Title shot w debiucie w nowej kategorii jest najbardziej prawdopodobny w tej samej federacji.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2016, 09:35 PM
Post: #548
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Bardzo dobra walka Nursea i Coylea. Nieznacza, choc zasluzona wygrana faworyta, 114-113 jak dla mnie.

http://www.eyeonthering.com/users/lukaszrpb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2016, 09:39 PM
Post: #549
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Ja właśnie nie oglądałem od początku i ten werdykt trochę mnie zaskoczył. Wydawało mi się, że to Coyle ma przewagę punktu może nawet dwóch.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2016, 09:42 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2016 10:36 PM przez Terminator.)
Post: #550
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Coyle dobrze wystartowal jednak od 4 rundy Nurse zaczal opanowywac sutacje, w czym przyczynily sie bardzo przecietna kondycja Coylea oraz powiekszajace sie opuchliznuy.

http://www.eyeonthering.com/users/lukaszrpb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości