Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z niższych kategorii wagowych
06-11-2019, 08:07 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-2019 08:21 AM przez RSC-2.)
Post: #831
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
@Hugo

Tego akurat nie wiedziałem.

Myślałem że to podobny przypadek jak z Matthysse

Ale skoro sprawdziłeś u źródła to wypadałoby zadzwonić do Kostyry, Pindery i innych i zwrócić im uwagę.

[Ciekawe]

Sprawdziłem to i chyba masz rację.

Dziwne jest to że Filipińska strona Wiki to zaledwie 2 linijki o Donaire.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2019, 01:39 PM
Post: #832
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
WBC idzie drogą WBA.
Za niedługo będziemy mieli trzech mistrzów w wadze lekkiej: Łomaczenkę (Franchise champion), Haneya (jest kontuzjowany, "mistrz w zawieszeniu"), Fortunę / Campbella (walka o wakat).
Byłoby zabawnie, gdyby za jakiś czas ogłoszono pojedynek o interim.

Ogólnie tytuł Franchise będzie dodatkowo psuł, już i tak cierpiący na różne schorzenia boks zawodowy. Grupa świętych krów z tytułem Franchise będzie toczyć walki zgodne z duchem marketingu, gdy bokserzy klasowi, ale mało popularni, będą pomijani, w najlepszym razie doczłapią się do tytułu "wicemistrza", "wicemistrza tymczasowego", albo zostaną z tytułem wiecznego pretendenta.

Obrony według widzimisię były do tej pory zarezerwowane dla największych gwiazd, teraz ta grupa jeszcze się poszerzy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2020, 09:24 AM
Post: #833
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Murodżon Achmadaliew wygrał w swoim ósmym zawodowym występie z mistrzem świata Danielem Romanem, zdobywając pasy WBA i IBF.
Pojedynek był bardzo wyrównany, a sędziowie punktowali niejednogłośnie 115:113, 115:113, 113:115.

Achmadaliew pochodzi z Uzbekistanu, ma dopiero 25 lat i walczy od niecałych dwóch lat na zawodowych ringach. Wprawdzie na Inoue bym się nie porywał już teraz, ale jest to bokser, który mądrze prowadzony może osiągnąć naprawdę fajne rzeczy w niższych kategoriach wagowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2020, 12:11 AM
Post: #834
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Ta walka Achmadalijewa z Romanem nie była wcale aż tak bardzo wyrównana. Ja miałem 117-111 dla Uzbeka, a widziałem też karty typu 119-109/118-110 dla niego, choć trzeba przyznać, że kilka rund bardzo równych. Achmadalijew świetny szczególnie w początkowej fazie walki, w drugiej rundzie wydawało mi się, że spokojnie rozstrzygnie to przed czasem. Roman pokazał jednak serce meksykańskiego wojownika i od 5-6 rundy dorównał poziomem Uzbekowi. Doskonały pojedynek, zdecydowanie najlepszy na wczorajszej gali w Miami.

Niezła też walka Farmera z Diazem. Diaz od drugiej rundy walczył z paskudnym pęknięciem powieki, ale i tak spokojnie ograł przehajpowanego przeciwnika. Tutaj werdykt zbyt bliski i było blisko skandalu. Farmer urwał 1, w porywach 2 rundy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2020, 01:47 PM
Post: #835
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Scott Quigg postanowił zakończyć karierę. Teraz w weekend przegrał z Jono Carollem przed czasem i poinformował, że była to jego ostatnia potyczka.

Szkoda, choć nadzieje na to, że kariera Scotta się rozwinie zostały pogrzebane już dwa lata temu przy okazji jego potyczki z Oscarem Valdezem.
Quigg szczyt kariery osiągnął w 2015-2016 roku gdzie pokonał Kiko Martineza i przegrał niejednogłośnie z Framptonem (rewanż za tamtą potyczkę był wskazany w tamtym czasie). Później niestety kariera wyhamowała, przyszła porazka z Valdezema teraz pierwsza przegrana przed czasem z przeciwnikiem mniej znanym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości