Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Włodarczyk vs Palacios II
08-08-2012, 11:42 AM
Post: #1
Włodarczyk vs Palacios II
22 września we Wrocławiu odbędzie się rewanżowy pojedynek między mistrzem WBC w kategorii Cruiser Krzysztofem Włodarczykiem, a Francisco Palaciosem.

Pierwszy pojedynek pomiędzy Włodarczykiem, a Palaciosem zakończył się kontrowersyjną, a według niektórych skandaliczną decyzją punktową na korzyść Polaka. „Diablo” obronił swój tytuł mimo, że nie prawie w ogóle nie wyprowadzał ciosów, a punktacja jednego z sędziów 118-112 na jego korzyść wołała o pomstę do nieba.

Czy uważacie, że starcie rewanżowe będzie ciekawsze od pierwszego? Jak widzicie szanse Włodarczyka i Palaciosa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-08-2012, 11:57 AM
Post: #2
RE: Włodarczyk vs Palacios II
Drugie starcie z pewnością będzie ciekawsze bo trudno żeby było nudniejsze od tamtego Big Grin Obaj pewnie wyjdą teraz z nastawieniem znokautowania przeciwnika. Nie sądzę żeby Włodarczyk tę walkę wygrał. Musiałby mieć takiego farta jak w walce z Greenem, że Palacios w 10-11 rundzie przestanie oddychać a wtedy Włodarczyk mógłby go usadzić. Innej opcji nie widzę. I nikt mi nie wmówi, że Włodarczyk jest w stanie wygrać z Palaciosem na pkt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-08-2012, 12:23 PM
Post: #3
RE: Włodarczyk vs Palacios II
Nudniej chyba być nie może... ;]

A tak w pełni poważnie, to moim zdaniem będzie ciekawiej niż podczas pierwszej walki z prostego powodu: Palacios wie, że na punkty nie wygra, wobec czego po prostu musi dążyć do nokautu na Włodarczyku. Jak to się dla niego skończy, to inna sprawa, ale generalnie "Czarodziej" nie ma wyjścia. Po Włodarczyku to chyba wszyscy wiemy, czego można się spodziewać.

Co do szans obu bokserów, to Palacios ma szanse na wygraną TYLKO jeśli znokautuje Włodarczyka, a Włodarczyk generalnie nie musi robić nic, bo i tak wygra... Może przesadzam, ale ja po pierwszym "widowisku" byłem naprawdę zażenowany i samą walką, i punktacją (118:112? Naprawdę?). Oszukali "Czarodzieja" raz, to oszukają go i drugi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-08-2012, 12:45 PM
Post: #4
RE: Włodarczyk vs Palacios II
@Szakal
Włodarczyk teraz też bardziej zaryzykuje bo pewnie wątpi w to aby wałek punktowy drugi raz przeszedł. Jeżeli Palacios rzeczywiście zaryzykuje i będzie chciał znokautować Włodarczyka to wtedy może się to na nim zemścić i to on znajdzie się na deskach. W sumie pewnie takie nastawienie Palaciosa pasowało by Włodarczykowi. Jednego jestem pewien, Włodarczyk uczciwie na pkt z Palaciosem nie jest w stanie wygrać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-08-2012, 01:05 PM
Post: #5
RE: Włodarczyk vs Palacios II
@AdamekFightPL
Zgadzam się, że "Diablo" nie jest w stanie pokonać uczciwie na punkty Palaciosa. Ale czemu sądzisz, że drugi wałek może nie przejść? Moim zdaniem Wasilewski&Spółka nie będą mieli oporów przed ewentualnym zwałowaniem "Czarodzieja". Naprawdę sądzisz, że pozwolą odebrać Krzyśkowi pas?

Trochę poza tematem tej walki, a ogólnie odnośnie całej gali: jak myślicie, kiedy będziemy wiedzieli coś o undercardzie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-08-2012, 01:14 PM
Post: #6
RE: Włodarczyk vs Palacios II
Mam nadzieję, że Diablo obroni nasz jedyny pas i tyle z tej walki mnie interesuje.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-08-2012, 02:57 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-08-2012 02:59 PM przez redd.)
Post: #7
RE: Włodarczyk vs Palacios II
Do Włodarczyka już raczej nigdy się nie przekonam. Jego boks mi się nie podoba, ani postawa jako sportowca nie wzbudza we mnie pozytywnych odczuć (żałosne tłumaczenia po walce z Palaciosem, żenujące usprawiedliwienia punktacji sędziego Jankowiaka w walce Jackiewicz vs Zaveck, pomawianie Masternaka o doping). Ma jednak pas WBC i jest Polakiem więc dobrze, aby chociaż ten jeden tytuł znajdował się u nas w kraju. Ale nie za wszelką cenę. Jeżeli Palacios wygra chociaż jedną rundę więcej to powinien dostać zwycięstwo. Ostatnia walka stała na słabym poziomie. Palacios zbyt wiele nie pokazał, ale Włodarczyk nie pokazał nic.

Czy czarodzieja po raz drugi mogą oszukać? Oczywiście, że tak. Po ich pierwszym pojedynku zakończonym dyskusyjnym werdyktem w mediach nikt nie podniósł rabanu i sprawa przeszła bez echa. Nawet Pindera, którego bardzo szanuję napisał coś w stylu: "obydwaj nic nie pokazali, walka nudna, ale Włodarczyk dostał decyzję", czyli bardzo dyplomatycznie i poprawnie. A Palacios nie ma takich "pleców" aby narobić hałasu w świecie, że został oszukany. Wasilewski nic na ostatnim werdykcie nie stracił i dopóki nie grozi mu konkretna utrata wpływów takie werdykty są jak najbardziej możliwe. A do tego jeżeli Kostyra będzie komentował tę walkę, to nawet gdyby Palacios wygrał wszystkie 12 rund i miał Krzysztofa 6 razy na deskach to zapewne kibice usłyszą, że Włodarczyk zdecydowanie prowadzi, a jego przeciwnik walczy jak bum. Część ludzi zapewne połknie haczyk. Po cichu mam naiwnie nadzieje w sprawiedliwy werdykt, ale obawiam się że jest to myślenie "życzeniowe". Oby nie.

Co do samego rewanżu to Włodarczyk zapewne pokaże to samo co ostatnio. Jeżeli Palacios postawi na atak na hurra to taka taktyka będzie pasować Włodarczykowi. I jeżeli 2-3 kontry na rundę będą dochodzić do głowy "Czarodzieja" to Diablo "da szansę sędziom". Palacios powinien zaboksować sprytnie i więcej bić na korpus niż ostatnio, wtedy może Włodarczyk opuściłby trochę gardę. "Czarodziej" jednak wie, że taka taktyka sukcesu na kartach sędziowskich może mu nie przynieść to zapewne postawi na atak.

Na undercardzie pewnie zobaczymy Kołodzieja, Wawrzyka, Jackiewicza w walkach z jakimiś journeymanami (oby).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-08-2012, 03:43 PM
Post: #8
RE: Włodarczyk vs Palacios II
@redd
Pod Twoim postem mogę się jedynie podpisać. Moim zdaniem drugi wał na Palaciosie jest naprawdę bardzo prawdopodobny. Dlaczego? Napisałbym to co Ty. Jestem przekonany, że Wasilewski tak łatwo pasa nie odda.

Zaś na temat undercardu dowiedziałem się sporo z konferencji:
Cytat:Przed wrocławską publicznością pokaże się dwóch pięściarzy pochodzących z tegoż miasta, mowa o Mariuszu Cendrowskim (22-4-2, 8 KO) i Kamilu Łaszczyku (9-0, 5 KO). "Maniek" zawalczy na dystansie 8. bądź 10. rund o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w limicie kategorii super średniej. "Szczurek" z kolej stoczy 10-rundowy pojedynek o pas WBC Baltic bądź WBC Silver.

Podczas gali zobaczymy również występy czołowych pięściarzy grupy Knockout Promotions Rafała Jackiewicza (42-10-1, 21 KO) i Damiana Jonaka (33-0-1, 21 KO), jednak na ten moment ich walki są planowane na dystansie jedynie 6. rund.
Bardzo mnie cieszy, że we Wrocławiu pokaże się Cendrowski, mam nadzieję że to zapowiedź jego dość systematycznych występów, jakiegoś ułożenia kariery. Z drugiej strony, walka ma się odbyć w wadze super średniej? Wczoraj oglądałem wywiady z Mariuszem i w każdym niemal mówił, że waga średnia jest jego optymalną i nie ma żadnych problemów z limitem... Opcje są trzy: albo to błąd redaktorów, albo tylko ta walka będzie w super średniej, albo "Maniek" przechodzi na stałe kategorię wyżej.
Co do Łaszczyka, to jego prowadzeniu nie można nic zarzucić. W dziewiątej zawodowej walce zdobył młodzieżowe mistrzostwo świata, a teraz w dziesiątej może zdobyć albo pasek Baltic albo Silver, który już jakiś tam prestiż ma. Brawa dla Kołodzieja, bo robi dobrą robotę.
Dalej jest Jonak. Tutaj 6 rund mnie nie dziwi, pewnie będzie bum do obicia i nic więcej.
Ale 6 rund w przypadku Jackiewicza mnie trochę zdziwiło... Zdobył niedawno pas EBU-EU więc moim zdaniem można by dać mu kogoś lepszego na chociaż 10 rund i starać się doprowadzić do walki o "pełnoprawny" pas EBU. Po co mu to sześć rund? Nie rozumiem...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-08-2012, 03:53 PM
Post: #9
RE: Włodarczyk vs Palacios II
Pamiętajcie, że jesteśmy Polakami haha. Ściągnąłem wczoraj pierwszą walkę w HD, obejrzę Sobie w najbliższym czasie, chociaż może dopiero po olimpiadzie i wtedy dam Swój typ i przy okazji wypunktuję.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-08-2012, 05:07 PM
Post: #10
RE: Włodarczyk vs Palacios II
@Mastrangelo
Gdybyś mógł podać link do pobrania tego pojedynku, to byłbym bardzo wdzięczny. Z wielką "przyjemnością" jako Polak, mieszkaniec kraju o wielkim prosperity, jak to twierdzi pan Wasilewski, odświeżyłbym sobie tę klasyczną już walkę, która złotymi zgłoskami zapisała się w historii polskiego boksu zawodowego, a może i pięściarstwa w ogóle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości