Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 2.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityka ogólnie.
09-11-2016, 06:36 PM
Post: #1441
RE: Polityka ogólnie.
Do wszystkich, którzy uważają, że dla Polski lepsze jest zwycięstwo Trumpa, mam pytanie. Dlaczego z tego zwycięstwa cieszy się Putin? Czyżby interes Rosji był tożsamy z interesem Polski w tej kwestii? Mam duże wątpliwości. Wg mnie teraz Putin będzie mógł w regionie robić więcej niż przy prezydenturze Clintonowej, bo po prostu Trump ma w dupie Europę środkową w większym stopniu niż miałaby Clinton i jej administracja ze względu na różny stosunek tych dwóch kandydatów do Putina. A w takiej sytuacji my możemy na tym stracić, tym bardziej, że nasz rząd stwierdził, że nie potrzebuje także zachodnich sojuszników z UE i prowadzi politykę izolowania się od Francji i Niemiec. W tej sytuacji zostajemy geopolitycznie z jeszcze mniejszym zainteresowaniem nami ze strony USA i bez zachodu Europy. Jak to może być dla nas korzystniejszy układ niż przy Clinton jako prezydencie USA - nie rozumiem.

Obawiam się Putina z jego koncepcją panowania nad dawnym Układem Warszawskim (odbudowy ZSRR i jego wpływów) niż III wojny światowej, która nie jest w interesie wielu krajów. Natomiast te same kraje, które mogą nie chcieć globalnego konfliktu, mają generalnie gdzieś, czy strefa wpływów Rosji skończy się na Ukrainie, czy przesunie się na zachód zajmując kraje bałtyckie i Polskę, a może Słowację czy Czechy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2016, 06:54 PM
Post: #1442
RE: Polityka ogólnie.
Bezpieczeństwo Polski zapewni tylko i wyłącznie silna i nowoczesna nasza armia.

Nikt inny nie zapewni nam bezpieczeństwa i liczenie na kogoś z zewnątrz jako obrońcy interesów Polski jest naiwne.

Nasza polityka szczególnie wobec Francji nie ma żadnego wpływu na nasze bezpieczeństwo.

Pokazały to nasze podpisane sojusze i dobre stosunki z Francją przed wybuchem II wojny światowej.

Musimy natychmiast zwiększać wydatki na armię aż osiągnie ona budżet w granicach 50 mld. dolarów.

Jestem gotowy dobrowolnie opodatkować się na potrzeby armii i taką wolę wyraża wielu moich znajomych.

Zanim będzie za późno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2016, 06:59 PM
Post: #1443
RE: Polityka ogólnie.
Hahaha, ale kisnę z paniki wśród wszelkiej maści lewaczków czy innych lemingów. Kurwa, przecież nawet wystarczy zobaczyć kto popierał Trumpa, a kto wspierał Clinton XD. W team Trump mieliśmy takie legendy jak Hulk Hogan, Mike Tyson czy Chuck Norris. Clinton mogła pochwalić się ex drug dealerami, kurwami jak kim kardashian czy inne lady gagi. Jaki support taki kandydat. W USA wygrała normalność, a przegrała poprawność polityczna i lewackie zakłamanie. Mam nadzieję, że wybór uczciwych i pracowitych Amerykanów zmobilizuje Europejczyków do walki z poprawnością polityczną i lewacką polityka EU. Nie pomogły kłamstwa,propaganda i nagonka medialna. Zwycięstwo Trumpa powinno być impulsem dla wszystkich środowisk eurosceptycznych do wzmożonej pracy nad uświadamianiem Europejczyków jakim pierdolonym rakiem stała się Unia. Jeżeli Amerykanie dali radę, to MY też damy radę. MAKE EUROPE GREAT AGAIN !.

Co do Trumpa, Polski i Rosji.
Patrząc na polskie społeczeństwo, na tych wszystkich kurwa kijowskich, zadbergów,kaczyńskich, winnickich i innych biedroniów oraz ich wyborców, działaczy, zwolenników serio nie wiem, czy wannabe car Władimir P nie byłby lepszy. Mimo wszystko, bawi mnie stwierdzenie, że jeżeli Trump nie atakuje Putina zaraz musi się pucować. Co to za lewackie pierdolenie, 24/7 trąbią o pokoju na świecie, a krytykują gościa który nie dąży do globalnego konfliktu. To jest kurwa logika XD.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2016, 07:16 PM
Post: #1444
RE: Polityka ogólnie.
(09-11-2016 06:54 PM)RSC-2 napisał(a):  Bezpieczeństwo Polski zapewni tylko i wyłącznie silna i nowoczesna nasza armia.

Naprawdę uważasz że tylko i wyłącznie nasza armia jest w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo przed Rosją...to w takim razie ty wykazujesz się naiwnością.

Może mi się nie podobać polityka migracyjna UE i 1500 innych rzeczy na zachodzie, ale dla Polski, jej bezpieczeństwa, dobrobytu i przyszłości jedyną drogą jest droga na zachód.

(09-11-2016 06:59 PM)KrychuTMT napisał(a):  Co do Trumpa, Polski i Rosji.
Patrząc na polskie społeczeństwo, na tych wszystkich kurwa kijowskich, zadbergów,kaczyńskich, winnickich i innych biedroniów oraz ich wyborców, działaczy, zwolenników serio nie wiem, czy wannabe car Władimir P nie byłby lepszy.

Ruską okupację przeżywaliśmy 40 lat, jaka to cywilizacja, każdy niby wie, ale się głupcom wydaje, że jak Putin powarczy na pedałów to taki fajny gość. A to kacapski esbek jest. Zwykły oficer KGB robiący za polityka. I ma tych różnych politycznych pożytecznych idiotów których opłaca jak vicekanclerz Gabriel czy Miller, albo pan Korwin, który pisze, że w interesie Polski jest opierać się o silną Rosję.


Jakby tak niektórzy poczytali o Polsce przedrozbiorowej, te wszystkie argumenty prawdziwych patriotów z konfederacji Barskiej, toż to jak żywcem wyjęte z tych wszystkich Braunów, Winnickich i Kowalskich. I co się okazało? Że co drugiego opłacali Moskale. a oni tak Rzeczypospolitą przed zarazą płynącą z oświeconej Europy bronili, że skończyliśmy ponad 100 lat bez państwa.
Ale to trzeba poczytać Jasienicę, Gombrowicza, Wańkowicza czy nawet Dudka...

Wypadałoby by sobie zadać po prostu pytanie co lepsze dla Polski. Kacap na smyczy trzymany przez Clinton, czy Kacap głaskany przez Trumpa. I tyle. Bo kogo oni tam mają za prezydenta to mi lata.
Ja zawsze myślałem, że dla patrioty dobre to, co dobre dla Polski. A tu widzę, że dla patrioty dobre to, co wpisuje się w jego światopogląd i lęki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2016, 07:30 PM
Post: #1445
RE: Polityka ogólnie.
Martin

A uzasadnij dlaczego ja wykazuję się naiwnością.

Budżet armii na poziomie 50 mld. dolarów po wielu latach sprawi ze nasza armia będzie silniejsza i nowocześniejsza niż rosyjska
Do tego powinna w Polsce wejść ustawa o powszechnym dostępie do broni palnej,. [Szwajcaria, USA]

Wtedy Rosji nie będzie się opłacało atakować Polski.
Chyba nie muszę uzasadniać dlaczego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2016, 07:40 PM
Post: #1446
RE: Polityka ogólnie.
Martin
Rosyjską okupacje przeżywaliśmy 123 lata, a radziecką 45. Sio na sok z buraka i marsz kodu, tylko pamiętaj aby zajrzeć do księgarni po parę książek historycznych. Jeżeli obwiniasz konfederatów barskich o upadek I RP to nie wiem czy mam się zaśmiać czy zapłakać, czego was do kurwy uczyli za PRL-u w tych szkołach XDDD. Zresztą whatever, jeżeli kodowcy nie potrafią rozkminić dlaczego kijowski chce wspominać Dmowskiego na marszu 11 listopada to jakakolwiek wiedza w zakresie historii jest ostatnią rzeczą, jakiej mógłbym wymagać od "ludzi" takiego pokroju XD
Martin powiedz mi drogi historyku, patrioto czy masz problemy ze snem z powodu tego "kacapa" Władimira P czy generalnie narodu rosyjskiego? To taki rasizm i uprzedzenia są teraz modne w kręgu liberalnego betonu i lemingów ? Boże, jakie to "polactwo" jest śmieszne.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2016, 08:09 PM
Post: #1447
RE: Polityka ogólnie.
RSC albo dyskutujmy poważnie albo dajmy sobie spokój.
Jeśli twierdzisz ze Polska mając nowoczesną armię jest w stanie obronić się przed Rosją bez sojuszników i pomocy z zachodu i NATO to napisze ci tylko tyle - jesteś w błędzie. Tu nawet nie trzeba mieć specjalnie wiedzy z zakresu geopolityki i wojskowości. Ale masz prawo tak uważać.

Krychu
Nim wejdziesz ze mną w dyskusję to czytaj moje posty ze zrozumieniem. Będzie nam wtedy łatwiej. Wypociłeś kilka głupiutkich zdań nie na temat, no ale jak się nie ma argumentów to się pitoli od rzeczy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2016, 08:29 PM
Post: #1448
RE: Polityka ogólnie.
Można powiedzieć panowie że w każdym z waszych postòw jest po trochu prawdy,

Ja jestem w polityce w pół laikiem, co powiećie na ślepe przekonanie polskiego rządu,
że według nich , nawet Prezydent dzisiaj to powiedział; -Polska to najbliższy sojusznik
Stanów Zjednoczonych, i że Amerykanie będą na chronić w czasie zagrożeń, .! ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2016, 08:48 PM
Post: #1449
Bug RE: Polityka ogólnie.
Kto się wybiera na marsz pojutrze? I na który?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2016, 09:26 PM
Post: #1450
RE: Polityka ogólnie.
Martin

Nie rozumiem.

Mając zbliżony potencjał militarny "wymusimy" na Rosji neutralność wobec Polski.

Natomiast w przypadku powszechnego dostępu do broni Rosjanie nigdy nie odważą na wejście do Polski i okupację.
Zbyt drogo by ich to kosztowało a korzyści żadne.

Silna i nowoczesna armia z 50 mld dol. budżetem daje nam większe szanse obrony niż 50 umów o nieagresji i pomocy w czasie agresji.

Tymi umowami można sobie doopę wytrzeć. A silna własna armia jest lepszym zabezpieczeniem.

Nie twierdzę ,że jest to 100% zabezpieczenie. Ale na pewno lepsze niż sojusze z Francją , Niemcami i Anglią razem wzięte przy obecnej armii z 10 mld budżetem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości