Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Polityka ogólnie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zapraszam do dyskusji
Oj nie wydaje mi się, w mojej opinii PO to najlepsza polska partia, której można było powierzyć funkcje rządzenia Big Grin (w dzisiejszych czasach) Nie mówię, że są perfekcyjni, ale na chwilę obecną najlepsi Big Grin
Z której strony najlepsza partia ? Smile)))
Z prawej strony Smile Trochę populiści, za bardzo patrzą na sondaże, przez co brak im odwagi do podjęcia reform, ale i tak jestem ogólnie zadowolony. Czy może raczej - spokojny.

Zresztą zawsze byłem zwolennikiem "Tyle państwa w społeczeństwie ile konieczne, tyle społeczeństwa w państwie ile możliwe", stąd niekiedy blisko mi do JKM Big Grin
to kwestia zapatrywań politycznych
ale skoro jako pierwszy po 89r. (chyba sie nie mylę?) został wybrany na drugą kadencję to aż tak zły być nie może
(23-12-2011 08:31 PM)Beryl napisał(a): [ -> ]Widzę, że próbujesz sprowokować bezsensowną dyskusję o polityce. Już sama treść tematu jest śmieszna plus to że zakładasz go na forum bokserskim daje do myślenia. Może powiedz najpierw co tobie leży na sercu zanim wciągniesz kogoś w niekończącą się "rozmowę"

To jest wątek dot. polityki. Chyba się zagapiłeś.
(23-12-2011 08:41 PM)kartofelek napisał(a): [ -> ]to kwestia zapatrywań politycznych
ale skoro jako pierwszy po 89r. (chyba sie nie mylę?) został wybrany na drugą kadencję to aż tak zły być nie może


Kwaśniewski był też 2 razy Prezydentem. Argument mało przekonujący Smile Wybory to temat rzeka, nie wiem czy PO zdobywalo by nawet te 30 % bez pomocnych mediów Waltera i Michnika Smile
Na całym świecie media nie kryją się ze swoimi sympatiami politycznymi i wszędzie można węszyć spiski.

Jaka jest alternatywa? PiS? Jakoś mnie Ci ludzie nie przekonują (najlżej mówiąc) i tu chyba nie chodzi tylko o kąt padania światła. Palikot? Lubię gościa, jest pozytywny, ale raczej na premiera by się nie nadawał. SLD? hmmm tym panom już podziękujemy (Millera lubię słuchać jako komentatora politycznego, ale na niego bym nie zagłosował). Pozostaje... no właśnie, mniejsze zło.

Dział rzeczywiście to Polityka, ale pamiętajcie że dział nadrzędny to "na luzie" Smile
Kwaśniewski problemy z alkoholem miał - to nie ulega wątpliwości. Był 10 lat prezydentem i fakty są takie, że lepiej reprezentował nas za granicą, a i stosunki z rządami lepiej mu się układały niż Wałęsie i Kaczyńskiemu. Z perspektywy czasu trzeba powiedzieć, że to najlepszy prezydent po 1989.

A PO? Przede wszystkim nie ma żadnej alternatywy dla PO. Głosuje się na nich, bo ludzie mają dość J. Kaczyńskiego - nie tyle PiS-u, ale właśnie Kaczyńskiego.

Ciężko mówić, że to dobry rząd. Wszyscy widzimy jakie mamy zadłużenie, że poziom życie najbiedniejszych się nie poprawia, a ze wzrostem gospodarczym wzrasta jedynie inflacja a nie grubość portfela. Pytanie tylko - czy jest możliwość stworzenia lepszego rządu w naszych warunkach i na tym etapie demokracji?

Ja liczę, że Platforma teraz nie będzie się bała podjąć kluczowych reform, których bała się podjąć za poprzedniej kadencji, jak też bałyby się podjąć wszystkie partie. PiS będzie grzmieć, lewica będzie grzmieć, nawet PSL marudzi. Ale jak się nie podniesie choćby wieku emerytalnego to będzie armagiedon dla przyszłych emerytów
Widzę, że sami wyborcy PO, narazie odstępuje od polemiki, bo bym się rozpisał, poczekam na jakiś prawicowców Smile)))
Jako moderator nie powinienem pewnie za bardzo tutaj się uzewnętrzniać, ale powstrzymać się do końca też nie mogę.

Jaki jest ten rząd? A, taki jak większość poprzednich. Banda złodziei i szumowin, z dodatkiem paru bezideowych karierowiczów, dla których władza jest celem samym w sobie.

Nie mam pojęcia, czy jestem prawicowcem, ale uważam, że:
-podatki=kradzież pieniędzy (chyba, że są one zbierane na bardzo konkretny cel) - w Polsce zwłąszcza się one marnują, bo nic nie działa tak, jak powinno,
-rząd centralny=zło konieczne, ale jednak zło,
-państwowe=chu**owe

Podobno jestem libertarianinem, mam bardzo konserwatywne podejście do ekonomii, no i uważam, że 99% polityków powinno siedzieć w więziieniu (albo raczej wykonywać roboty publiczne) za okradanie obywateli (czytaj - nakładanie nowych podatków).
Przekierowanie