Ankieta: Czy doping w sporcie powinno się zalegalizować?
Jestem za całkowitą legalizacją
Jestem za częściową legalizacją
Nie wiem, co o tym sądzić
Jestem za całkowitym zakazem
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedozwolony doping w sporcie
12-10-2016, 12:47 PM
Post: #21
RE: Niedozwolony doping w sporcie
WBC ogłosiło nazwiska bokserów, którzy nie zgłosili się do programu antydopingowego prowadzonego wspólnie z VADA.
Jeżeli bokser nie będzie współpracował to wyleci z rankingów tej federacji. Obowiązek dotyczy mistrzów oraz bokserów sklasyfikowanych na miejscach 1-15

ciężka:
David Haye
półciężka:
Jean Pascal
super średnia:
Jose Uzcategui
średnia:
Gabriel Rosado
junior średnia:
Vanes Martirosyan, Daquan Arnett
półśrednia:
Lamont Peterson
junior półśrednia:
Rances Barthelemy
lekka:
Felix Verdejo, Emiliano Marsili, Henry Lundy
super piórkowa:
Yuriorkis Gamboa
piórkowa:
Hairon Socarras
super kogucia:
Cesar Juarez, Edivaldo Ortega
kogucia:
Emanuel Navarrete
musza:
Gideon Buthelezi, Brian Viloria, Javier Mendoza
junior musza:
Moises Calleros, Angel Acosta
słomkowa:
Janiel Rivera, Carlos Buitrago, Simphiwe Khonco
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2016, 01:57 PM
Post: #22
RE: Niedozwolony doping w sporcie
Haye... Hmm...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2016, 03:11 PM
Post: #23
RE: Niedozwolony doping w sporcie
Jakie hmm? Smile Abstrahując od tego, czy Haj bierze doping, czy nie (a według mnie się wspomaga), to takie kontrole są strasznie upierdliwe. Ciągle ma się tych facetów na głowie, nachodzą w domu o różnych porach dnia, mendzą, pobierają krew, każą sikać, niezależnie od tego, co akurat robisz i w jakim jesteś nastroju. Do tego nie poszalejesz, zero kokainy i innych rozrywkowych rozweselaczy... A David to przecież celebryta, więc na coś takiego przystanie jedynie w ostateczności, szczególnie że ma dość mocny argument w postaci popularności wśród kibiców. Najwyżej nie będzie boksował w WBC.

Zresztą tak naprawdę to nie dziwię się bokserom, którzy nie mają ochoty na takie kontrole. Sam nie jestem żadnym zawodowcem, nigdy nie brałem żadnego dopingu, nie ćpam i nie piję , więc testy VADA przeszedłbym śpiewająco. Ale na przykład dziś, po wczorajszym treningu obudziłem się jak rozjechany przez traktor, do kuchni szedłem na sztywnych nogach a łeb naparzał jak na kacu, bo w nocy włączyło się ogrzewanie i we śnie trochę się podgotowałem. I gdyby w tym momencie zapukała jakaś komisja, że chce pobierać mi krew i mocz, to oberwałaby czajnikiem. Albo patelnią. A następnie przy akompaniamencie bluzgów zostałaby posłana do diabła, z zastrzeżeniem, żeby wróciła, jak się napiję kawy, łyknę ibuprom i poprawi mi się humor Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2017, 09:40 PM
Post: #24
RE: Niedozwolony doping w sporcie



"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2017, 12:31 PM
Post: #25
RE: Niedozwolony doping w sporcie
Jak to jest z tym stanozololem? Właśnie przeczytałem, że we krwi utrzymuje się przez 2 miesiące. Czyli przez ten czas również będzie wykrywalny w moczu, dopóki będzie we krwi? Czy też w moczu będzie krócej wykrywalny niż we krwi?

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2017, 02:03 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2017 02:03 PM przez RSC-2.)
Post: #26
RE: Niedozwolony doping w sporcie
@fext
Jak miałem 82 lata to po treningu czułem się podobnie jak Ty.
Teraz mam ponad 90 lat i już nie trenuję i czuję się zdecydowanie lepiej.

Ale gdy byłem bardzo młody tak gdzieś w Twoim wieku to po treningu muchy doopą łapałem, a głowa bolała mnie dopiero wtedy jak wypiłem 2 litry na twarz.

[Ale mamy dzisiaj młodzież]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2017, 04:06 PM
Post: #27
RE: Niedozwolony doping w sporcie
@RSC-2
Ja do 82 to nawet nie dociągnę Smile A teraz, po czterdziestce po treningach czuję się właśnie tak albo dziesięć razy gorzej. Kiedy jakiś czas temu, w ramach treningu siłowo-wytrzymałościowego po raz pierwszy w życiu przeszedłem się na grappling, to po powrocie tylko duma oraz konieczność zajęcia się dziećmi powstrzymały mnie przed wezwaniem pogotowia, które odwiozłoby mnie na OIOM. Gorszy sort jestem. Aż z rozpaczy chyba walnę jakiś winstrol, poprawię deca durabolinem, dodam hormon wzrostu dla byków a na koniec łyknę meldonium na dobre samopoczucie. Chociaż raz w życiu poczuję się jak rasowy polski zawodowiec a mój trener, dla odmiany, potrenuje robienie głupich min i różnych intonacji zwrotu "nic nie wiedziałem!" Smile

@Wilczek
Nie sądzę, żeby ktoś na forum specjalizował się w wykrywalności niedozwolonego dopingu. Osobiście uważam, że w przypadku zawodowych sportowców okresy wykrywalności i tak nie mają większego znaczenia, gdyż zawodnicy równolegle korzystają z jakichś substancji wypłukujących, maskujących obecność koksu albo ze sposobów mechanicznych, w rodzaju zbiorniczka z "czystym" moczem i rurki Smile Zresztą samego stanozololu i tak raczej się nie stosuje i jest od tylko jednym ze składników sterydowej "kuracji". Co więcej ze względu na jego właściwości nadaje się raczej do zażywania aż do samej walki. Stąd pewnie wpadka Wacha i całej masy innych atletów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2017, 05:17 PM
Post: #28
RE: Niedozwolony doping w sporcie
Info z konkurencji:

[Obrazek: 96414b873b6e3.jpg]

Hahaha! Biedny Wawrzyk! Big Grin

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2017, 03:39 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2017 03:40 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #29
RE: Niedozwolony doping w sporcie
(13-10-2016 03:11 PM)Fiodor Łapin powiedział napisał(a):  Powiedziałem już Andrzejowi Wasilewskiemu i zgłosiłem to do Polskiej Agencji Antydopingowej, że chciałbym zbadać wszystkich moich zawodników. Przede mną teraz walka o to, by robić wyrywkowe badania - mówi trener Wawrzyka. całość tutaj

Fiodor Łapin próbuje wdrożyć w życie pomysł, o którym tutaj wcześniej pisał fext. Faktycznie muszą czytać nasze forum, jak to już sugerował BOKS. Smile

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2017, 05:26 PM
Post: #30
RE: Niedozwolony doping w sporcie
Źle tłumaczą tego Wawrzyka. Powinni trzymać się następującej wersji: W walce z Sosnowskim Wawrzyk zainkasował cios poniżej pasa, w następstwie czego doznał obrzęku naczynioruchowego genitaliów. Dolegliwość nie chciała sama ustąpić wobec czego udał się do lekarza, który zapisał mu maść do nacierania. W jej składzie był nieszczęsny stanozolol, na co nikt nie zwrócił uwagi. To brzmi wiarygodnie. Przekonamy się niebawem, czy czytają nasze forum.Big Grin

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości