Ankieta: Czy to aby na pewno dobry pomysł?
Ankieta jest zamknięta.
Znakomity! 64.71% 11 64.71%
Taki sobie 17.65% 3 17.65%
Rankingi ogólnie są do dupy 11.76% 2 11.76%
Pomysł tak, ale wykonawca chu*owy 5.88% 1 5.88%
Razem 17 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking Maynarda - aktualizacja: 28 marca, dodałem cruiser!
07-03-2012, 10:23 AM
Post: #11
RE: Subiektywny Ranking Maynarda z podziałem na kategorie wagowe
Z satysfakcją skonstatowałem, że w piórkowej orientuję się jednak znacznie lepiej, niż w kategorii bezpośrednio wyższej. Mam wrażenie, że jest to jedna z lepiej obsadzonych kategorii. Poniżej uwagi odnośnie rankingu:
Gamboa - bezsporny lider. Wybitny, wszechstronny bokser, którego widziałbym w czołówce P4P. Jednak z uwagi na skromne warunki fizyczne nie powinien iść wyżej ( a już na pewno nie do lekkiej)
Salido - rzadki przykład boksera, który zaczynając jako bum doszedł do mistrzostwa. Doświadczony ringowy wyga, który jednak talentem wyraźnie ustępuje Kubańczykowi. Pewny Nr 2.
John - bilans nabity na bumach, ale bokser dobry, choć nie do końca sprawdzony. 3 miejsca bym mu nie dał, ale 5 jak najbardziej
Lopez - waleczny, bardzo efektownie walczący, ale niekiedy ponosi go temperament i wtedy staje się sporo inkasującym "jeźdźcem bez głowy". U mnie miejsce 6.
Gonzalez - trochę jednostronny król nokautu, jednak wspaniała seria wzbudza szacunek. Postawiłbym go na 4 miejscu
Caballero - solidny, ale mało błyskotliwy. Końcówka pierwszej 10.
Garcia - wielki talent. Już teraz Nr 3, a wkrótce być może Nr 1.
Ponce de Leon - chyba cudów już nie zwojuje, ale na pewno należy mu się miejsce pod koniec 10.
Dib - nie mam do niego przekonania i nie widzę go w pierwszej 10. Sztucznie wykreowany "miszcz".
Escobedo - efektownie walczący i skuteczny. Mam nadzieję, że rozjedzie Diba. Dla mnie w tej chwili Nr 7 z tendencją zwyżkową.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-03-2012, 03:37 PM
Post: #12
RE: Subiektywny Ranking Maynarda z podziałem na kategorie wagowe
Dobra, odpowiadam.

Superkogucia, do której uwagi miał redd: tutaj przyznaję się, że muszę dopracować ranking, Munroe chyba za wysoko, muszę pomyśleć, co zrobić z Vazquezem (jakby nie patrzeć, 2 porażki w 2 ostatnich godnych uwagi walkach, jedna przed czasem... z drugiej strony ci rywale to ścisła elita). Donaire i Rigo tak zostawiam z racji tego, że Nonito stoczył tutaj dopiero jedną walkę. Obiecuję dopracować tę kategorię.

Piórkowa: będą zmiany, ale dopiero po walkach weekendowych. Escobedo dostał wpieprz i sam się poddał, więc pewnie wypadnie poza 10, nie wiem tylko, kto wejdzie w jego miejsce. Dib na pewno zostaje. Reszta zależy od walk Salido z Lopezem i Garcii z Concepcionem.

Superpiórkowa: zostaje tak, jak jest, do czasu, aż coś się w niej ruszy. Salgado, moim zdaniem, przegrał nieznacznie z Mendezem, ale punktacja mogła oscylować wokół remisu, więc dlatego się nie upieram, żeby Mendez był wyżej. Burgos walczy na przemian w dwóch sąsiednich kategoriach wagowych, na razie wyżej w obecnej się nie znajdzie. Aoh pokonał słabego Włocha w ostatniej obronie trochę przy pomocy sędziów, co osłabia jego pozycję.

Lekka: do Katsidisa mam słabość, dlatego jeszcze tu jest, choć pewnie niedługo, bo raczej będzie walczyć wyżej. Marquez to skomplikowana sprawa, moim zdaniem pokonałby wszystkich obecnych lekkich, ale sam się do tego nie kwapi, szukając za wszelką cenę walk o większą kasę. Jeśli wygra z Cuencą, w co nie wątpię, pewnie wskoczy do 10 w junior półśredniej. Podobnie Guerrero w półśredniej, jeśli zdecydowanie pokona Aydina. Lekka wtedy trochę opustoszeje. W tej chwili nie chciałem tego robić, bo kim bym uzupełnił dziesiątkę? Bogere odniósł zwycięstwo nad Contrerasem w dość kontrowersyjnych okolicznościach.

Geale wygrał, więc w średniej pewnie nic się nie zmieni do czasu walki Martineza z Macklinem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-03-2012, 08:29 PM
Post: #13
RE: Subiektywny Ranking Maynarda z podziałem na kategorie wagowe
Nie wiem czy tworzenie rankingów ze wszystkich przedziałów wagowych ma sens. To będzie dyskusja z 2-3 osobami. Ja swoim przykladzie moge powiedzieć, że poniżej 60 kg mam na oku tylko 3 pięściarzy - Gamboa, Donaire, Soto, a tak to interesuje się przedziałami powyżej 60 kg. Śmiem twierdzić, że 99% użytkowników strony bokser.org i tego forum prezentują takie samo zainteresowanie wagami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-03-2012, 09:21 PM
Post: #14
RE: Subiektywny Ranking Maynarda z podziałem na kategorie wagowe
(07-03-2012 08:29 PM)willow(konserwatysta) napisał(a):  Nie wiem czy tworzenie rankingów ze wszystkich przedziałów wagowych ma sens. To będzie dyskusja z 2-3 osobami. Ja swoim przykladzie moge powiedzieć, że poniżej 60 kg mam na oku tylko 3 pięściarzy - Gamboa, Donaire, Soto, a tak to interesuje się przedziałami powyżej 60 kg. Śmiem twierdzić, że 99% użytkowników strony bokser.org i tego forum prezentują takie samo zainteresowanie wagami.

So what?

Po pierwsze, robię to dla własnej przyjemności, wiem, dziwne hobby, ale takie mam. Znaczenie ma też ambicja - skoro krytykuję rankingi federacji, śmieje się z nich, ranking boxrec uważam za gówno, to wypada mi samemu zrobić lepszy, co nie?

To, że 99% ludzi w moim wieku słucha techno, disco i hip hopu nie oznacza, że mam nie pisać o post-rocku na forum poświęconym muzyce.

Swoją drogą, zaczynam się zastanawiać, czy rzeczywiście ma sens "tworzenie
rankingów ze wszystkich przedziałów wagowych". Może te powyżej superśredniej, które mnie interesują mniej niż np. musza, sobie odpuszczę?

Nawet, jeśli nie będzie dyskusji, mam ochotę to kontynuować, bo dla mnie to świetna rozrywka. Wiesz, ile walk, skrótów itp. dzięki temu obejrzałem?

P.S.
Kim jest Soto walczący poniżej 60 kilogramów? Ten journeyman: http://boxrec.com/list_bouts.php?human_i...&cat=boxer ?Bo Cesar Soto już chyba skończył karierę, Humberto jest w junior półśredniej, a innych w tym momencie nie kojarzę...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-03-2012, 10:16 PM
Post: #15
RE: Subiektywny Ranking Maynarda z podziałem na kategorie wagowe
W kontekście polemiki z innymi osobami. O to chodzilo.
Tak, Humberto Soto.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-03-2012, 10:27 PM
Post: #16
RE: Subiektywny Ranking Maynarda z podziałem na kategorie wagowe
Spoko. Najwyżej stworzę jeszcze kilka kont i będę polemizować sam ze sobą, jak pewien gość na innym forum, gdzie się udzielamWink
Ewentualnie nauczę swoje koty pisania po polsku, bo ogólnie, na klawiaturze już umieją.

Tak już na poważnie, to ilość odpowiedzi, jak na to ledwo dychające forum i tak mnie zaskakuje. Oczywiście, na plus.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-03-2012, 11:01 PM
Post: #17
RE: Subiektywny Ranking Maynarda z podziałem na kategorie wagowe
Odnośnie super koguciej. Na ogół jestem sceptyczny wobec opinii tzw. ekspertów (a tym samym przyjmowanej za swoją przez słabo zorientowany ogół kibiców) ponieważ często chodzą oni na pasku promotorów lub stacji telewizyjnych. W tej kategorii jednak zgadzam się z obowiązującym stanowiskiem większości i widzę jako zdecydowanego lidera Filipińczyka Nonito Donaire. Na 2-3 miejscu ex aequo Nishioka i Rigondeaux, a na kolejnych Ndlovu i Serie. Dalszej kolejności nie podejmuję się ustalać, z tym że w pierwszej 10. na pewno umieściłbym obydwu najlepszych Brytyjczyków: Munroe i Quigga.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-03-2012, 04:02 PM
Post: #18
RE: Subiektywny Ranking Maynarda z podziałem na kategorie wagowe
Przymierzałem się do komentarzy odnośnie 5 najniższych kategorii wagowych, ale zrezygnowałem. Zbyt słabo się w nich jeszcze orientuję, żeby wnieść coś wartościowego do dyskusji. Może powrócę do tematu za parę miesięcy.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-03-2012, 04:24 PM
Post: #19
RE: Subiektywny Ranking Maynarda z podziałem na kategorie wagowe
Dobra robota. Jest pod wrażeniem ogromnej wiedzy o niższych kategoriach wagowych. Czekam na ranking super średniej i półciężkiej bo mimo że nie zgadzam się z rankingiem średniej to nie specjalnie mam ochotę polemizować na temat tej dywizji. Czołówka nie walczy ze sobą, szuka jedynie łatwych wyzwań, młodzi, obiecujący zawodnicy jak Gołowkin czy Proksa nie mogą się doczekać walk z utytułowanymi zawodnikami i przez to ciężko dyskutować o ich miejscu w rankingach. Dużo lepiej będzie w super middle bo tam czołówka jest sprawdzona i najlepsi walczą ze sobą.
13-03-2012, 12:33 PM
Post: #20
RE: Subiektywny Ranking Maynarda - aktualizacja: 12 marca
Aktualizacje, na dzień 13 marca:

-superkogucia: poprawki zgodne z sugestiami redda - Munroe 2 miejsca w dół, Ndlovu i Vazquez po jednym w górę

-piórkowa: poprawki po walkach z ostatniego weekendu - Salido zostaje na 2 miejscu, ale wyżej jest tylko Gamboa, z którym przegrał; Lopez spada z 4 miejsca na 7, co powoduje awans o jedno oczko Gonzaleza, Caballero i Garcii (jego rywal był za słaby, żeby wyprzedził Caballero); Dib utrzymał 9 miejsce, dane mu wcześniej trochę "na kredyt", pokonując Escobedo, który po porażce przed czasem wypada z dziesiątki; na jego miejsce wchodzi Elio Rojas, dzięki temu, że pokonał kilku solidnych pięściarzy w przeszłości, a jego późniejsza nieaktywność, to rezultat kontuzji; w kwietniu walka Gonzalez-Rojas, więc zobaczymy, czy słuszni dałem mu szansę.

-lekka: Burns po pokonaniu Paulusa Mosesa przeskakuje Linaresa i deMarco, lądując na 5 miejscu

-junior półśrednia: dodałem pierwszą dziewiątkę, co do 10 miejsca - patrz niżej

-półśrednia: jak wyżej

-średnia: bez zmian, pomimo wygranej Geale'a

Zmiany zostały zapisane na początku tego wątku, wyedytowałem początkowy post. Stopniowo będę dorzucać kolejne kategorie. Zacznę oczywiście od junior średniej.


Teraz zadanie dla czytelników.
Postanowiłem, że dam Wam szansę wykazania się i zostawię wolne 10 miejsca w junior półśredniej i półśredniej. W obu tych kategoriach mam wątpliwości, co do wielu pięściarzy i ich miejsc, dlatego postanowiłem, że zasugeruję się Waszymi podpowiedziami. Może kogoś pominąłem, a powinien być wyżej, może jest ktoś, kogo nie kojarzę?

Kogo umieścilibyście na 10 miejscach w junior półśredniej i półśredniej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości