Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Joshua vs Whyte oraz Masternak vs Bellew
07-11-2015, 01:21 AM
Post: #21
RE: Joshua vs Whyte
Nie z gorszymi od śiebie @Martin
nie napisałem tego,tylko ty .!
Ja poprostu odradzam walkę z Joshuą
Przećierz zrobiłby z Mario,Papke.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2015, 11:23 AM
Post: #22
RE: Joshua vs Whyte
Chyba wypada dopisać to do tego tematu, a nie tworzyć nowy wątek. Chodzi o walkę Mateusz Masternak vs Tony Bellew, która została dołączona do gali Joshua vs Whyte. To ostatnia duża walka polskiego boksera w tym roku i do tego bardzo ważna dla jego przyszłej kariery . Masternaka czeka w Londynie bardzo trudne zadanie. Porównując z grubsza atuty obydwu pięściarzy, widzę to tak. Mateusz ma przewagę w elementach siłowych, Bellew w motoryce, technika na remis, czyli w sumie koło remisu. Trzeba jednak pamiętać, że walka jest w Anglii, co do minimum sprowadza prawdopodobieństwo wygrania jej przez Masternaka na punkty. Trzeba rywala znokautować lub przynajmniej ze 2 razy rzucić na deski. Nie jest to niemożliwe, ale wymaga od Mateusza perfekcyjnego przygotowania fizycznego i psychicznego, a pamiętamy że w przeszłości różnie z tym bywało. Tu nie ma miejsca na żadne błędy. Bellew jako bokser ofensywny nie za bardzo będzie leżał Masternakowi, ale z drugiej strony stwarza to okazję do wyprowadzenia silnej kontry i ten element musi być starannie przećwiczony. Poza tym Mateusz musi wreszcie poprawić swoje największe braki to jest obronę (dziurawa garda i cofanie się w linii prostej) i brak umiejętności nagłego przyspieszenia. Najważniejsze jednak, żeby wyszedł do ringu bojowo nastawiony, nie oddawał bez walki początkowych rund i wierzył w zwycięstwo. Na dziś daję Masternakowi 45% szans, ale Głowackiemu z Huckiem dawałem 10%, więc chciałbym i tym razem się pomylić.

Na tej samej gali walka Eubank Jr - O'Sullivan w średniej, w której dal mnie jednoznacznym faworytem jest Eubank. W wadze lekkiej mają wystąpić Kevin Mitchell i Tony Campbell. Niestety nie przeciwko sobie, ale osobno z zapewne dość kiepskimi przeciwnikami.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2015, 11:52 AM
Post: #23
RE: Joshua vs Whyte
(08-11-2015 11:23 AM)Hugo napisał(a):  Chyba wypada dopisać to do tego tematu, a nie tworzyć nowy wątek. Chodzi o walkę Mateusz Masternak vs Tony Bellew, która została dołączona do gali Joshua vs Whyte.

Osobiście nie lubię, jak tak się miesza kilka różnych walka w jednym wątku. Walka Masternaka z Bellew to duże wyzwanie, można by było je rozpatrzyć osobno. Wink Ale niech zadecyduje starszyzna forum. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2015, 02:21 PM
Post: #24
RE: Joshua vs Whyte
Nie będziemy tworzyć bytów ponad potrzebę, bo na dobrą sprawę można by też stworzyć wątek dla walki Eubanka w którym będzie pięć postów.

Co do walki Masternaka to jestem pozytywnie zaskoczony faktem, że promotorzy mu wrzucili takiego dobrego rywala i walkę o znaczący pas. Biorąc pod uwagę, że Rosjanie i bokserzy z RPA mieli dopiero co galę, a Głowacki jest kontuzjowany, to dla Masternaka to obecnie najlepszy możliwy rywal.

Co do walki: nie bałbym się o sędziowanie punktowe, a bardziej o pracę ringowego. Jak Masternak zacznie za dużo zbierać bez odpowiedzi jak z Drozdem, to walka może skończyć się po kilku sekundach jednostronnej wymiany. Mateusz znów musi zaboksować najlepiej w karierze bo wg mnie talentu i ogólnych predyspozycji ma więcej niż Tony (który dla mnie jest podobnym przeciętniakiem jak Cleverly).
Ja bym na miejscu Mateusza postawił na bicie na wstecznym i postawienie na pracę nóg, ale...nie wiem czy to potrafi/czy zdąży wyćwiczyć taki styl na dobrym poziomie do grudnia.
Trzymam kciuki, walka absolutnie do wygrania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 01:11 PM
Post: #25
RE: Joshua vs Whyte oraz Masternak vs Bellew
Walka Masternak vs Bellew może mieć status eliminatora do eliminatora. Zwycięzca miałby się zmierzyć z wygranym oficjalnego eliminatora IBF Gassijew - Kiladze o prawo walki z mistrzem IBF, Ramirezem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 01:35 PM
Post: #26
RE: Joshua vs Whyte oraz Masternak vs Bellew
Ten przypadek, gdy eliminatory danej federacji są ciekawsze niż potyczki o tytuł.

Masternak ma przed sobą wielką szansę. Bellew ma nazwisko, ale w CW prezentuje się jak średniak. Jest do zrobienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 05:17 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2015 05:26 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #27
RE: Joshua vs Whyte oraz Masternak vs Bellew
A w jakiej kategorii Bellew walczył z Cleverly? W cruiser czy w półciężkiej?

EDIT: Ok, przeszukałem forum i widzę, że walczyli wtedy w cruiser.

EDIT 2: Miesiąc czasu na przygotowanie się do ważnej walki to przypadkiem nie jest trochę za mało dla obydwóch zawodników?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 09:09 PM
Post: #28
RE: Joshua vs Whyte oraz Masternak vs Bellew
Na pewno byli w treningu, bo o walce nie dowiaduje się z dnia na dzień, negocjacje trochę trwają i oni obaj już na pewno wiedzieli wcześniej o tej walce. Choć fakt, że potwierdzenie przeciwnika na 3 tygodnie przed końcem obozu i to w przypadku poważnej walki w okolicach top 10 wagi to rzeczywiście trochę słabo.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2015, 10:40 AM
Post: #29
RE: Joshua vs Whyte oraz Masternak vs Bellew
Bellew na punkty takie jest moje zdanie. Będzie bardziej aktywny i ogra statycznego Masternaka.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2015, 10:44 AM
Post: #30
RE: Joshua vs Whyte oraz Masternak vs Bellew
(11-11-2015 10:40 AM)Tar-Ellendil napisał(a):  Bellew na punkty takie jest moje zdanie. Będzie bardziej aktywny i ogra statycznego Masternaka.

Master walczący tak jak z Kalengą przerżnie, natomiast Master walczący tak jak z Mormeckiem zwycięży.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości