Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z wyższych kategorii wagowych
05-08-2017, 01:12 PM
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
W sierpniu nie ma wielu interesujących gal boksu, są natomiast ciekawe pojedyncze walki. Obok tych podanych powyżej przez redda, warto zwrócic uwagę na następujące pojedynki:
Bombaj, Indie 05.08. (dzisiaj)
Vijender Singh vs Zulpikaer Maimaitiali - waga super średnia
Singh to najlepszy zawodowy bokser Indii, a wcześniej bardzo utytułowany pięściarz amatorski. Maimaitiali to Ujgur z Chin obdarzony bardzo mocnym ciosem. Obydwaj są niepokonani, ale faworytem na ringu w Bombaju będzie Singh.
Austin, USA 19.08.
Ali Achmedow vs Curtis Hill Jr - waga półciężka
22-letni Achmedow, który występował także w Polsce, to z dużym prawdopodobieństwem nieprzeciętny talent. Przede wszystkim z racji bardzo silnego ciosu, ale techniczni także prezentuje się przyzwoicie. Bokser z Kazachstanu zadebiutuje na ringu USA starciem z niepokonanym 23-letnim prospektem Hillem. Moim zdaniem powinien wygrać.
Las Vegas, USA 22.08.
Mickey Bey vs Anthony Peterson - waga super lekka
Debiut w tej kategorii 2 doświadczonych bokserów, którzy w lekkiej zaliczali się do zaplecza czołówki. Bey był nawet krótko mistrzem świata IBF. Anthony Peterson jest młodszym bratem Lamonta Petersona i ma dotąd w bilansie tylko jedna porażkę z Brandonem Riosem. Dla mnie nieznacznym faworytem będzie Bey.
Wilno, Litwa 26.08.
Yoann Kongolo vs Sałambek Bajsangurow - waga półciężka
Pojedynek niepokonanych prospektów, z których Kongolo reprezentuje Szwajcarię, a Bajsangurow Rosję, chociaż mieszka i trenuje na Ukrainie. Sałambek jest młodszym bratem byłego mistrza WBO w super półśredniej Zaurbeka Bajsangurowa. Uważam go za faworyta.

http://www.bokserzy.cba.plIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 10:53 PM
Na boxing.pl piszą, że Singh dostał prezent od sędziów w walce przeciwko Chińczykowi. Jestem trochę zaskoczony, bo sądziłem że Hindus to pięściarz większego kalibru.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-08-2017, 10:55 PM
Singh wygrał z Maimaitialim UD (96:93, 95:94, 95:94), ale było to zwycięstwo problematyczne. Pierwsza połowa walki należała do Hindusa i przebiegała wg schematu boxer vs slugger, chociaż było to bardziej kradnięcie rund, niż wysoka przewaga. Później Maimaitiali otrzymał ostrzeżenie za ciosy poniżej pasa, natomiast ringowy nie zauważył nokdaunu na Singhu, który potraktował jako potknięcie. W końcowych rundach przeważał Ujgur, a Singh parę razy chwiał się po jego silnych uderzeniach. Ja wypunktowałem remis, ale spotkałem się także z opiniami, że reprezentant Chin zasłużył na zwycięstwo. W sumie walka zorganizowana z dużą pompą rozczarowała. Zwłaszcza po Singhu spodziewałem się więcej.

06-08-2017, 02:02 AM
Ja wypunktowałem 92-97 dla Zulpikara i jestem mocno zawiedziony Singhiem. Gdybym nie wiedział kto to jest, pomyślałbym, że zwykły bumobij, który potknie się na pierwszej lepszej poważnej przeszkodzie. O ile jeszcze pierwsze rundy były wyrównane, o tyle końcówka to całkowita dominacja Chińczyka. Strasznie nie podobała mi się praca ringowego, który moim zdaniem ostro wypaczył wynik pojedynku, Duże rozczarowanie Indyjczykiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-08-2017, 12:34 PM
Zhang Zhilei odniósł 4 z rzędu zwycięstwo w 1 rundzie. Najwyższa pora na jakichś poważniejszych rywali. To samo dotyczy zresztą Zhang Junlonga. Obaj Chińczycy z HW wyglądają na bardzo silnych na tle bumów, ale jestem niezmiernie ciekawy ich rzeczywistych możliwości. Oceniam, że na pewno są większe od sztucznie wykreowanych na "mistrzów świata" Zou Shiminga i Xiong Chaozhonga, którzy totalnie zawiedli.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości