Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łukasz "Gruby" Maciec
24-06-2015, 05:27 PM
Post: #21
RE: Łukasz "Gruby" Maciec
Gala w El Paso a więc nie będzie mógł liczyć na przychylność sędziów. To co fajne, to to, że chce walczyć z silnymi rywalami i nie zasłania się bumami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2015, 09:35 PM
Post: #22
RE: Łukasz "Gruby" Maciec
Centeno to za duży kaliber dla Maćca. Niestety, szanse Łukasza na wygraną są znikome.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2015, 12:07 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2015 12:09 AM przez redd.)
Post: #23
RE: Łukasz "Gruby" Maciec
Przyjrzałem się temu Centeno i mam mieszane uczucia. Prawda, facet jest wysoki, ma duży zasięg, jest dobrze wyszkolony (świetny jab) i potrafi uderzyć niekonwencjonalnie (niby to bije jab, który przekształca się w sierpowy), o czym przekonał się chociażby De La Rosa, ale nie do końca jego dyspozycja przekonuje mnie. Amerykanin jest bardzo efektywny, jeśli ma komfort w boksowaniu w postaci szachowania rywala na dystans. Tam ze swoją dobrą techniką, warunkami fizycznymi i ruchliwością jest w swoim żywiole. Jednak jeśli zabrać mu ten komfort i przycisnąć go, to Centeno gubi się i przestaje być tak skuteczny jak walcząc na dystans. Poza tym zastanawia mnie psychika Amerykanina, który nie wydaje mi się wielkim twardzielem. Z Julianem Williamsem (b. ciekawy pięściarz, muszę mu się przyjrzeć - pierwsze wrażenie zrobił na mnie lepsze niż np. Spence Jr) po prostu wymiękł i wycofał się z walki przy pierwszym lepszym pretekście. Williams zdominował go fizycznie, przycisnął, kilka razy solidnie trafił i pewność siebie Centeno zmalała radykalnie. Poza tym nie podoba mi się, jak reaguje po mocnych ciosach - tak jakby wybijały go z rytmu i wprowadzały zawahanie w jego boks. Takie wrażenie odniosłem w każdej walce Centeno, jaką widziałem. Na minus Amerykanina można jeszcze zapisać siłę fizyczną i to, że jest otwarty na prawy overhand. Dziwny to pięściarz, choć całkiem nieźle mi się go ogląda. Stylowo wydaje się być boxerem i to ze wszystkimi wadami i zaletami tego stylu.

Jeśli chodzi o walkę z Maćcem... Niby Łukasz to swarmer, ale jednak to bokser ze 147 lbs, o ograniczonych warunkach fizycznych i b. przeciętnym ciosie. Nie wydaje mi się, żeby był w stanie sterroryzować Centeno tak jak Williams, bo to nie ten kaliber pięściarza. Pozostaje Maćcowi bardzo mocno ruszyć do przodu od pierwszej sekundy i liczyć na kryzys w boksie rywala. W walce z Leatherwoodem Centeno zwolnił w okolicach 7 rundy, może to też o czymś świadczyć, choć nie musi (bo Amerykanin zaczął tam pojedynek b. aktywnie i chyba źle rozłożył siły). Maciec musi postawić wszystko na jedną kartę, inaczej Centeno gładko go wypunktuje. Liczę, że Polak dobrze się zaprezentuje na tle wymagającego rywala, choc o wygraną będzie bardzo, bardzo trudno i Łukasz na pewno nie jest faworytem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2015, 11:15 AM
Post: #24
RE: Łukasz "Gruby" Maciec
Właśnie przed chwilą obejrzałem walkę Williamsa i Centeno i uważam, że dziwne jest, że do tej pory nie doszło pomiędzy nimi do rewanżu.

Co do Maćca (cholera, tak to się odmienia? Tongue) to z wywiadu, jaki ostatnio oglądałem, zdaje się, że zadecydowały względy finansowe bardziej niż sportowe o przyjęciu tej walki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-07-2015, 09:06 PM
Post: #25
RE: Łukasz "Gruby" Maciec
Niestety nie dojdzie do walki z Centeno z powodu kontuzji tego ostatniego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-07-2015, 11:06 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-07-2015 11:07 PM przez redd.)
Post: #26
RE: Łukasz "Gruby" Maciec
Myślę, że dobrze się stało. Po co była taka walka Łukaszowi? Dla mnie zupełny bezsens, szczególnie że sam pojedynek miałby odbywać się w limicie kategorii średniej. A z Maćca jest taki średni, jak ze świni bolid F1. Lepiej poczekać na oferty od rywali walczących w 147 lbs, niż przyjmować jak desperat propozycje od niewygodnego, niemedialnego boksera, który do tego walczy dwie kategorie wyżej. Maciec ma jeszcze czas, chętnie widziałbym go w pojedynkach z solidnymi rywalami, na scenie europejskiej. Szczególnie, że Łukasz z walki na walkę wypada coraz lepiej.

Na boxrecu jest napisane, że Maciec zmierzy się z tym oto bokserem, choć nie wiem ile ma to wspólnego z prawdą.
http://boxrec.com/boxer/691230
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2015, 09:31 AM
Post: #27
RE: Łukasz "Gruby" Maciec
Coś mi się wydaje, że Maciec wpadł z deszczu pod rynnę. Ten Iwan Hołub (tak powinno się czytać jego nazwisko, skoro to Ukrainiec) był bardzo dobrym amatorem i w rozgrywkach World Series of Boxing miał bilans 5-0. Tutaj są 2 jego walki: http://www.boxingscene.com/forums/showth...p?t=630761
Obejrzałem z nich jedynie parę fragmentów, ale mam wątpliwości, czy z tym Tavaresem wygrał zasłużenie. W każdym razie jest mańkutem o mocnym ciosie (jako zawodowiec ma w bilansie 4 nokauty w pierwszych rundach w 8 walkach) i przyzwoitej technice. No i jest naturalnym bokserem wagi średniej, czego na pewno nie można powiedzieć o Maćcu. Czarno to widzę.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2015, 02:23 PM
Post: #28
RE: Łukasz "Gruby" Maciec
Nie rozumiem tego pomysłu walki w limicie kategorii średniej, z całkowitym no - name, który może mieć jednak solidne umiejętności. Jakiegokolwiek sensu nie widzę w tym przypadku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2015, 08:47 AM
Post: #29
RE: Łukasz "Gruby" Maciec
Maciec ma zawalczyć z Centeno 12 września na gali Quiillin - Zerafa i Bundrage - Jermall Charlo w Mashantucket.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2015, 07:19 PM
Post: #30
RE: Łukasz "Gruby" Maciec
Ma ktoś może jakimś cudem link do tej walki? Ponoć pokazywać ma to TVP Sport, ale z tego co wiem będzie to tylko retransmisja i to dopiero po 1:00.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości