Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oleksandr Usyk
08-02-2018, 09:19 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2018 09:51 PM przez Wietnam.)
Post: #121
RE: Oleksandr Usyk
Przy wadze 103-5 kilo Usyk może już nie być tak mobilny jak teraz w Cruiser, tym samym stanie
się łatwiejszym do trafienia, a z takim rywalem jak Joshua, poruszanie się po ringu, (dobra mobilność)
jest bardzo ważne, gdy stoisz jak Charles Martin, możesz być pewny że Joshua cie zniszczy.
Fury z formą z Kliczki to na ten czas najtrudniejszy rywal dla Joshuy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2018, 01:06 PM
Post: #122
RE: Oleksandr Usyk
Po zdominowaniu Gassieva, Usyk rzucił wyzwanie Bellew. Bellew je przyjął, a Hearn który jeszcze trzy dni temu zapewniał, że nie pozwoli na taką walkę (wolał Fury'ego, Stevensona lub Warda) teraz nie widzi w tym nic złego.
Negocjacje mają rozpocząć się w ciągu tygodnia.
Walka prawdopodobnie odbędzie się w limicie wagi ciężkiej (ew. z jakimś sztucznym limitem w stylu 95 kg).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2018, 01:46 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2018 01:48 AM przez Terminator.)
Post: #123
RE: Oleksandr Usyk
Nie rozumiem dlaczego mieliby walczyć w ciężkiej a nie cruiser. Przecież wtedy walka straciłaby sporo na prestiżu a tak to w CW mielibyśmy kolejne historyczne starcie gdzie w stawce byłby 4 pasy mistrzowskie, co dla Bellew byłoby szansą na dołączenie do elity niekwestionowanych mistrzów. Czyżby już spisano Bellewa na straty i wdrożono procedurę wypromowania Usyka w rankingach nowej kategorii?

http://www.eyeonthering.com/users/lukaszrpb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2018, 07:53 AM
Post: #124
RE: Oleksandr Usyk
(23-07-2018 01:46 AM)Terminator napisał(a):  Nie rozumiem dlaczego mieliby walczyć w ciężkiej a nie cruiser. Przecież wtedy walka straciłaby sporo na prestiżu a tak to w CW mielibyśmy kolejne historyczne starcie gdzie w stawce byłby 4 pasy mistrzowskie, co dla Bellew byłoby szansą na dołączenie do elity niekwestionowanych mistrzów. Czyżby już spisano Bellewa na straty i wdrożono procedurę wypromowania Usyka w rankingach nowej kategorii?

Chyba chodzi tu o obawę, że Bellew schodząc do cruiser wypadnie z rankingów HW, w których po 2 zwycięstwach na Haye'em jest wysoko, co może mu utrudnić drogę do lukratywnych pojedynków np. z Furym i innymi ciężkimi. Oczywiście są to względy pozasportowe, które też mi się nie podobają.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2018, 09:35 AM
Post: #125
RE: Oleksandr Usyk
Usyk już walcząc z Gassievem napisał historię.

Jeśli miałby zostać w CW z czterema pasami to musiałby bronić się przed obowiązkowymi pretendentami. Już się odzywa Lebedev, który jak tylko zechce może zażądać walki o pas WBA, Rosjanie mogą też podciągnąć Własowa.

Poza tym, Bellew jest na takim etapie kariery, że może mu się po prostu nie chcieć zbijać do 90kg skoro dobrze się czuje przy tych 94-96, a i Usykowi to nie będzie przeszkadzało, skoro już na początku WBSS mówił, że chętnie przeniesie się do HW.

No i na koniec zostaje sama kwestia WBSS i trzeciej kategorii w kolejnej edycji. Sytuacja wygląda tak, że jeżeli Usyk zawakuje pasy to znów będziemy mieć turniej w cruiser (z m.in. Głowackim). Natomiast jeżeli ich nie zostawi to organizacja takiego turnieju średnio ma sens.

Wg mnie walka Usyk z Bellew w HW to idealne rozwiązanie dla wszystkich:

- Sauerland i reszta mogą robic turniej w cruiser o wakujące pasy
- Usyk wchodzi w wagę ciężką tak jak chciał, mając na początek pięściarza o podobnych gabarytach co on
- Bellew dostaje walkę jakiej szuka, czyli dobrze płatną z kimś kto go nie połamie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2018, 10:19 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2018 10:19 AM przez szalonyAli.)
Post: #126
RE: Oleksandr Usyk
Najbardziej prawdobodobna wydje się opcja z Bellew tak jak mówi Gogolius.
Jednak trudno powiedzieć w jakiej kategorii wagowej. Jeśli Usyk chce iść do cięzkiej to może w ciężkiej, Bellew rywal sam raz na debiut w tej kategorii. Będzie tylko kilka kilogramów ciezszy. Usyk spokojnie moze ważyć 93- 95 kilo. Rywal marketingowy, przyniesie sporo kasy, w dodatku Ukrainiec jest zdecydowanym faowrytem . Usyk swój potencjal pokazał w starciu z Gasieevem. Gdzie nie pozwolił mu na nic. Bellew jest bokserem podobnie jak Gassievem ofensywnym, gorszym technicznym ale ambitny. Napewno nie bdz na nic czekał tylko probował atakować .Może być ciekawa dla oka uczta. Ale Usyk to wygrałby, ciekawe czy przed czasem ?. Istnieje jeszcze opcja walki z jr cięzkiej o pasy. Ale dla Usyka lepsza druga opcja. Bellew też raczej wolałby nie zrzuczać tych kilogramów. Nie zdobędzie pasów w razie zwycięstwa , ale kasa by się zgadzała no i napewno w kolejnym starcu dostął by walkę o pasa.
Mam nadzieje , że obok Głowackiego w turnieju wystąpi też Masternak, a nie Włoadarczyk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2018, 09:18 AM
Post: #127
RE: Oleksandr Usyk
Usyk po zwycięstwie z Bellew na 99% przenosi się do kategorii ciężkiej. Wprawdzie wciąż promują go ludzie z K2 od braci Kliczko, ale jest głęboka współpraca z Hearnem w sprawach telewizyjnych i organizacyjnych przez co blisko też do zawodników promowanych przez Hearna. Nadrzędnym celem w HW dla Usyka jest Anthony Joshua, ale sam Ukrainiec przyznaje że obecnie to dużo za wcześnie by o tym mówić.
Jeżeli chodzi o nazwiska, jakie miałyby powitać Usyka w ciężkiej to przewija się Whyte, Chisora, Miller, Parker i Povietkin.

Povietkin to najlepszy rywal bo najmniej odstaje od Usyka gabarytami. Whyte już wyraził zainteresowanie taką walką, ale on najpierw musi zawalczyć z Chisorą a opcja Usyka jest dla niego rezerwową zamiast AJ w kwietniu.
Miller to zdecydowanie najgorszy z możliwych rywali: wielki, trudny do pokonania a jednocześnie pokonanie go nie otwiera tylu furtek co innych zawodników.
Co do Parkera mam mieszane zdanie - niby nie jest największy w ciężkiej, ale jest szybki, umie się bić a cios ma relatywnie mocny. Raczej bym go omijał na dzień dobry.

Whyte chyba faktycznie najlepszym rywalem dla Usyka (Chisora to stylowy koszmar dla niego).

Jak będzie - się przekonamy. Usyk ma kontrakt z Hearnem na jeszcze dwie walki - jak wszystko pójdzie super gładko to tą drugą będzie walka z Joshuą na jesień, ale przypuszczam że to wszystko przeciągnie się jeszcze o co najmniej rok.

Same szanse Usyka w HW? Myślę, że spore. Prócz farmazonów, że "każdy cios w HW może mu przegrać walkę i karierę" to myślę, że z wieloma ciężkimi bokserami ma jak najbardziej szanse, a schody zaczynają się tak naprawdę na tym ścisłym topie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2018, 12:51 PM
Post: #128
RE: Oleksandr Usyk
Bellew o Usyku

"- Nie pamiętam wiele z tego, co się działo od szóstej rundy, ale pamiętam, jak trafiłem go dobrym prawym sierpem w czubek głowy. Kiedy potem przechodziliśmy kontrolę antydopingową, jego menedżer powiedział mi, że to najmocniejszy cios, jaki Usyk przyjął na zawodowym ringu - stwierdził Bellew.

- Tylko się zaśmiałem i podziękowałem. Zapytał mnie, czy Usyk mocno bije. Musi bić mocno, skoro nawet nie pamiętam, jak to się stało, że wylądowałem na deskach. Pamiętam tylko, że próbowałem wstać. To cały ja. Moglibyście mnie bić kijem bejsbolowym, a i tak próbowałbym walczyć dalej - dodał."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2018, 09:19 PM
Post: #129
RE: Oleksandr Usyk
Usyk szykuje się debiutu w ciężkiej . Kto jego rywalem .
Joshua jednak za wcześnie. Chociaż na pewno zunifikowany mistrz ma pierwszeństwo. Jak dla mnie nie głupia byłaby walka z na przykład z Charles Matinem. Bokser wysoki , mocno bijący, przegrałz Joshua szybko , ale z Adasiem dał dobrą wojnę. Ale nie wiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2018, 10:52 PM
Post: #130
RE: Oleksandr Usyk
Usyk już zdementował jakoby miał walczyć z Joshuą.
Myślę, że opcje są dwie.
Albo walka w pierwszym kwartale 2019 roku z kimś średnim na poziomie Arreoli czy innego Hughie Fury'ego.
Chyba, że Usyk będzie mógł poczekać i dostanie kogoś z szerszego zaplecza jak Parker, Whyte, Chisora itd. Myślę, że do tego prędzej czy później dojdzie, ale nie zdziwię się jeżeli najbliższy przeciwnik Usyka nas rozczaruje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości